Aksigorta  Hakkında

1960 yılında kurulan Aksigorta şirketinin, ilk acentesi 1960 yılında Adana da açılmış (Lami TEYMEN) ve Ak Sigorta ilk poliçesini 1961 yılında hazırlamıştır. 1980 lerden sonra Bankacılık  Sigortacılığına başlayan Ak Sigorta toplumsal sigorta bilincini dört bir koldan geliştirmeye odaklanmıştır. 1996 yılında ilk internet sitesini açan Ak Sigorta Araç sigortasından sağlık sigortasına,iş yeri sigortasından Konut sigortasına ,Seyahat Sigortasından İnşaat All Risk Sigortasına kadar uzanan geniş ürün yelpazedeki ürünlerini hem bireysel hem kurumsal müşterilerine ulaştırmaktadır.

2011 yılındaki Sabancı Holding ve Belçikalı Ageas ortaklığının ardından Sabancı Holding ve Ageas %36 hisseye sahip olmuşlar, %28 lik kalan hisse ise İMKB ulusal pazarında işlem görmeye başlamıştır.

Ak Sigorta 700 çalışan, 16 bölge müdürlüğü ve aralarında bizimde bulunduğumuz , 2000’in üstünde  acente ile hizmet sunmaktadır.

Ak Sigorta’nın En büyük acentelerinden biri olarak size hizmet vermeye devam ediyoruz.

Ak Sigorta Ürünleri

Ak Sigorta tarafından sunulan ürün yelpazesinde; araç sigortaları, konut sigortaları, iş yeri sigortaları, sağlık sigortaları, seyahat sigortaları ve diğer bireysel ve kurumsal  sigortalar bulunmaktadır.

ARAÇ SİGORTALARI

Kaza anında diğer araçlara ve 3. kişilere vereceğiniz olası zararlara karşı sizi güvence altına alan trafik sigortasının yanında Ak Sigorta tarafından kendi aracınızı teminat altına almanızı sağlayan kasko sigorta çeşitleri de sunulmaktadır. Ak kasko, Muafiyetli Oto Kaskom, Pratik Kasko, Ticari Kasko bunlar arasındadır. Örneğin; Muafiyetli Oto Kaskom size ekonomik kasko imkanı sunarken Ticari Kasko, taksi ve kiralık araçlar hariç, 10 yaşa kadar olan ticari araçlarınız için teminat sunmaktadır.

KONUT SİGORTALARI

Ak Sigorta, deprem ve depreme bağlı oluşan zararları güvence altına alabilmeniz için Zorunlu Deprem Sigortası sunar. Konutunuzun ve eşyalarınızın teminatını sağlamak için özel geliştirilen Ak Sigorta Ev-Eşya Sigortası ise son derece kapsamlı bir sigorta olup aklınıza gelebilecek her türlü zararı karşılanmasına yöneliktir.

İŞ YERİ SİGORTALARI

İş Yeri Paket Sigortası, İşim Sarsılmaz Deprem Güvencesi, Her Daim Nöbetçi Sigorta, Akaryakıt Paket Sigortası ve Otel Paket Sigortası, Aksigorta tarafından iş yerlerine yönelik geliştirilmiş sigorta ürünleridir. Örneğin, İşim Sarsılmaz Deprem Güvencesi ile deprem sonrası hasar şartı aranmaksızın ve eksper süreci olmaksızın tazminat ödemenizi hemen alabilirsiniz. Akaryakıt Paket Sigortası ise her türlü riske karşı akaryakıt istasyonlarının korunmasına yöneliktir.

AK SİGORTA SAĞLIK SİGORTALARI

Aksigorta’nın sağlığınızı güvence altına almanızı sağlayan ürünleri; Bireysel Sağlık Sigortası, Kurumsal Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası, Premium Sağlık Sigortası, Hayata Devam Sigortası, Sağlığa Destek Sigortası ve Yabancılara Özel Sağlık Sigortası’dır. Ak sigorta güvencesi ile sunduğu Seyahat Sağlık Sigortası seyahatlerinizde yaşanabilecek istenmeyen durumlara karşı sizi korumayı amaçlar. Ak sigorta ayrıca şirketinizin çalışanlarını ve onların aile bireyleri için Kurumsal Sigorta bünyesinde Grup Sağlık Sigortası imkanı da sunar.

DİĞER SİGORTALAR

Ak sigorta N’olur Nolmaz Sigortası ndan Pati Sigortası’na,Cam Kırılması Sigortası’ndan Tarım Sigortası’na kadar farklı alanlarda pek çok sigorta seçeneği sunmaktadır. Bunların yanı sıra Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası, Zorunlu Hekim Sorumluluk Sigortası, Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası gibi diğer önemli sigortalar da Ak sigorta ürün yelpazesinde yer almaktadır.

Aksigorta Anlaşmalı Kurumlar

Aksigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarının listesini görmek ve bu kuruluşlarda en iyi tedaviye ulaşabilmek için Aksigorta Medikal Hizmet Ağı’ndan faydalanmanız mümkündür. Bulunduğunuz; ili, ilçeyi, poliçe tipinizi ve kurum tipini seçerek poliçeniz kapsamında dilediğiniz yerde dilediğiniz sağlık hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Minik dostlarınızı, evcil hayvanlarınızı da düşünen Ak sigorta, Pati Sigortası kapsamında anlaşmalı veteriner ağına da sahiptir.

Aksigorta Anlaşmalı Servisler

Aksigorta’nın anlaşmalı oto servislerine buradan ulaşabilir, bulunduğunuz şehir, ilçe, araç markası ve servis tipini seçerek  size en yakın araç servislerinin listesini görebilirsiniz.

Aksigorta’dan Pratik Kasko yaptırmanız halinde ise Pratik Kasko anlaşmalı servislerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Sigorta Teklifi Almak
Teknolojinin de hızlı bir şekilde ilerlemesi sonucu, tüm ihtiyaçlarımız da olduğu gibi …
Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası
Fenerbahçelilere özel cep telefonu sigortası Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası nedir? Fenerbahçe Cep …