Anadolu Sigorta Türkiye’nin en eski sigorta şirketlerinden biridir. Bir İş Bankası iştiraki olan Anadolu Sigorta, geniş ürün yelpazesi ile hem teminat hemde fiyat olarak sizlere fırsatlar sunmaya devam ediyor.

1983 Yılında paket sigorta sistemi ile Türk Sigorta sektörüne öncülük eden Anadolu Sigorta, sektörde öncü olmaya devam ediyor.

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

Trafik Sigortası’nın kapsamında; sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş ise Karayolları Trafik Kanunu’na göre, işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin edilir.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makûl ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır.

Neden Trafik Sigortası yaptırılmalıdır?

Trafik Sigortası genellikle Kasko Sigortası ile karıştırılır. Trafik Sigortası’nın Kasko Sigortası’ndan farkı, sigortayı yaptıranın değil karşı tarafın uğrayacağı zararların karşılanmasına yönelik zorunlu bir sigortadır.

Talep edilmesi durumunda tek bir poliçe ile “Trafik Sigortası” teminatı ile birlikte;

    • Artan Mali Sorumluluk (İMM),
    • Koltuk Ferdi Kaza (KFK),
    • Anadolu Hizmet – Trafik
    • Hukuksal Koruma (Taraftar ürünler hariç)
    • Anadolu Mini Onarım ve Bakım Paketi

teminatları da bir arada alınabilmektedir.

Anadolu Sigorta Kasko Poliçesi ile aracınız her türlü riske karşı koruma altında. Tüm masraflarınızı biz karşılıyoruz. Anadolu Sigorta Kasko ile çarpma/çarpışma,yangın,hırsızlık teminatının yanı sıra, aracınızın başına gelebilecek her türlü doğal afet ile, cam kırılması teminatı, ikame araç,anahtar kaybı,aracınızın çekilmesi,manevi tazminat, hukuksal koruma teminatı da Anadolu Kasko Sigorta poliçenizde. Detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

Teklif Almak için Formu Doldurabilirsiniz

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız

 


Kasko Sigortası Nedir Ne işe Yarar

Anadolu Sigorta Kasko Sigortası, sigortalıya poliçede belirtilen ve kara yolunda kullanılan motorlu ve motorsuz kara taşıtının hareket halindeyken veya dururken hasara alması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda oluşan hasarlara yönelik tazminat ödenmesini sağlar.

Ayrıca Anadolu Sigorta Birleşik Kasko Sigortası aracınızla karşı tarafa vereceğiniz maddi veya bedeni zararlara karşı ihtiyari mali sorumluluk teminatını sınırsız olarak sunan sigorta sektörün ilk sigorta şirketidir. İhtiyari mali sorumluluk teminatı ile aracınızla karşı tarafa vereceğiniz maddi veya bedeni zararlarda trafik sigortası limitlerinin yetersiz kalması durumunda bu teminat devreye girmektedir.

Kasko Sigortası Neden Önemlidir?

Anadolu Kasko Sigortası, sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar. Kasko poliçenizi ihtiyacınız olan teminatlar doğrultusunda belirleyebilir, sizin için hazırlamış olduğumuz kasko ürünleri arasından ihtiyacınıza en uygun kasko poliçesini seçebilirsiniz.

Kasko Poliçesinin Süresi Ne Kadardır?

Anadolu Kasko sigortası 1 yıllıktır.

Kasko da Hasarsızlık İndirimi Var mıdır?

Kasko sigortasındaki hasarsızlık indirimi, hasarsız olarak geçen bir poliçe dönemi sonunda sigortalının kazandığı indirimdir. Hasarsızlık indirimi hakkını alabilmek için yenileme kasko poliçesinin belirli süre içinde yapılması gerekmektedir. %30 dan %65 e varan hasarsızlık indirimi uygulanır.

Hasar Durumunda Ne Yapmalıyım?

Aracınızın Kasko sigortası hasar ihbarı için 0 553 465 1 800 olu telefondan bize yada 0850 724 0850 nolu Anadolu Sigorta yardım merkezine ulaşabilirsiniz.
Eğer aracınız başka bir araçla çarpışarak hasar aldı ise , kazada ölüm yada yaralanma yoksa karşı tarafla beraber kaza tespit tutanağını hazırlayın. Kaza fotoğraflarını çekin ve aracınız yürü halde ise yürür vaziyette değilse Anadolu Sigorta yardım merkezinden (0850 724 08 50) nolu telefondan çekici talep edebilirsiniz. Aracınızı yetkili yada anlaşmalı servise çekin. Bundan sonra sizin yapacağınız şey aracınızın tamir olması yada aracınız pert oldu ise size ödemenin yapılmasını beklemek olacaktır.

anadolu sigorta
anadolu sigorta