Asansör Sorumluluk Sigortası fiyatlarından önce. Asansör mesleki sorumluluk sigortası nedir sorusunu cevaplayalım.

Asansör tamiri ve bakımı yapan firmalarının yaptırmakla zorunlu olduğu ve aslında zorunluluk dışında sizi ve firmanızı bakımı yada tamirini yaptığınız asansörler nedeni, ile üçüncü şahısların size karşı açabilecekleri davalardan sizi korumaya amaçlayan bir sigorta ürünüdür.

Asansör Sorumluluk Sigortası Teminatları

Bu sigorta, sözleşme ile daimi bakım altında tutulan; marka, tip, kullanım tarzı, taşıma kapasitesi, bulunduğu adres poliçede belirtilen asansör ya da asansörlerle ilgili olarak meydana gelebilecek kazalar nedeniyle, üçüncü kişilere ve istenirse işverenin çalıştırdığı personele karşı sorumlulukları poliçede yazılı tutarlara kadar temin eder.

Sigortacı, ayrıca bu sigorta ile ilgili olarak bir dava açılması halinde hükmolunan mahkeme masrafları ile avukatlık ücretlerini ödemekle yükümlüdür. Şu kadar ki hükmolunan tazminat sigorta bedelini geçerse sigortacı, avukatlık ücreti dahil dava masraflarına, ancak sigorta bedeli oranında iştirak eder

Poliçede yazılı asansör veya asansörlerle ilgili olarak meydana gelebilecek kazalar sonucunda, işverene bir hizmet veya vekillik sözleşmesi ile bağlı kişilerin bedeni zararlara uğramaları nedeniyle işverene düşecek yasal sorumluluğa dayanan tazminat talepleri, teminat kapsamına eklenebilmektedir.

Asansör Sorumluluk Sigortası Fiyatları

500.000 TL limitli bir asansör sigortasını 2020 yılı fiyatları ile 1,580 – 1890 TL arası bir bedel ile 11 taksite kadar size sunuyoruz. (150 asansöre kadar. Daha fazla bilgi için bize ulaşın)

Poliçenin vadesi 1 yıldır

Asansör kazalarında üçüncü kişilere karşı sorumluluk sigortası

Poliçeniz onayınız sonrası size mail ve diğer iletişim kanalları ile tarafınıza gönderilir.