Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">4</span> min read</span>
iş yerinde çalışan insanlar

Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası4 min read

İş yeri sigortası ,Ticaret erbabı, ticari faaliyetlerinde öngörüsü olan , tedbirli, ileri görüşlü, sağduyulu ve yaptığı işin inceliklerini bilen kişidir. Türk Ticaret Kanunu “Her tacirin, ticaretine ait bütün faaliyetlerinde basiretli bir iş adamı gibi hareket etmesi gerekir.” der.

Bu nedenlerle, esnafın vizyonu bu sağduyu ve sağduyu ile birleştirilir; Gerçekleri hatasız görür, sezer, kavrar, ileri görüşlü, dikkatli ve ihtiyatlıdır.

Yangın, sel, hırsızlık, çalışanların zarar görmesi gibi işyerini etkileyecek her türlü riskin sadece kendisini değil tüm çevresini de etkilediğini bilir.

Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası Nedir?

“Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası” ürünü aşağıdaki tabloda yer verilen tüm teminatları kapsayan oldukça geniş kapsamlı bir üründür.

Bu ürünle, iş yerinizi, eksiksiz bir teminat şemsiyesi altına oldukça uygun bir fiyata alacaksınız. Üstelik birkaç soru ile fiyat teklifinizi edinecek ve poliçenizi derhal online ya da dilediğiniz acentemizden düzenletebileceksiniz.

Neden İş Yerinizi Sigortalatmanız Gerekli?

Günümüz modern ticari hayatının gerekliliğinden dolayı, faaliyetlerimizi yavaşlatabilecek hatta durdurabilecek her türlü olaya karşı bu riskleri yıllık bazda ödenecek makul primlerle sigorta şirketine devrederek bu riskleri ortadan kaldırmak mümkündür. Böylelikle ticari işimizde oluşabilecek her türlü olaya karşı sigortalı olduğumuz sürece, daha yüksek güven ve ticari motivasyonla kar ederek büyüme hedeflerimize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Türk Ticaret Kanunu’nun tacir olma hükümlerini aktaran 18. maddesinin 2. fıkrasında, “her tüccar, ticareti ile ilgili tüm faaliyetlerinde ihtiyatlı bir işadamı gibi hareket etmelidir” denilmektedir. Ödenecek primli faaliyetleri, işi, istihdamı, vergi gelirlerini ve ekonomiyi sürdürülebilir kılmak, basiretli bir tüccarın birincil yasal görevidir.

GULF DOĞAL AFET VE COVID DESTEK PLANI

Neden Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası Almalısınız?

Yukarıda belirtilen sigortaların uygulanmasında sigorta sektöründe uzun risk analizleri, yorucu ve uzun prosedürler uygulanmakta ve hatta tüm bunların sonucunda özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok yüksek primler üretilmektedir.

Burada işyeri sigortası ile tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tasarlanmış son derece basit ve geniş bir teminat yelpazesi sunarken, birkaç dakika içinde fiyatlandırmaya ulaşıp poliçenizi satın alabileceksiniz. Öte yandan işyeriniz için talep edeceğiniz maksimum tazminat limitini belirleyerek bu garantilere çok daha uygun primlerle sahip olabileceksiniz.

Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası Teminatları Nelerdir?

“Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası” aşağıdaki tabloda yer alan tüm teminatları kapsayan oldukça geniş kapsamlı bir üründür.

* “Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası” sigorta bedeline kadar eksik sigorta uygulanmadan tazminat ödeyen bir poliçe türüdür.

TeminatlarLimit
Bina (Yangın, Yıldırım, İnfilak)Bina Limiti
Muhteviyat (Yangın, Yıldırım, İnfilak)Muhteviyat Limiti
Deprem ve Yanardağ PüskürmesiBina + Muhteviyat Limiti
Sel ve Su BasmasıBina + Muhteviyat Limiti
Yer KaymasıBina + Muhteviyat Limiti
Grev, Lokavt, Kargaşalık Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler ve TerörBina + Muhteviyat Limiti
Ek Teminnat Grubu (Dahili Su, Fırtına, Duman, Dolu, Kara ve Hava Taşıtları Çarpması, Kar Ağırlığı)Bina + Muhteviyat Limiti
HırsızlıkMuhteviyat Limiti
Açıktaki Muhteviyat5.000 ₺
Cam Kırılması5.000 ₺
İşveren Mali Sorumluluk50.000
Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk25.000 ₺
Bina Sabit Kıymet Hırsızlık5.000 ₺
İzolasyon Eksikliği2.500 ₺
Raf ve Vitrin Devrilmesi1.000 ₺
Enkaz Kaldırma Masrafları5.000 ₺
Kiracının Malike Sorumluluğu50.000 ₺
Malikin Kiracıya Sorumluluğu50.000 ₺
Malik ve Kiracının Komşuluk Sorumluluğu50.000 ₺
Ferdi Kaza25.000 ₺
Hukuksal Koruma2.500 ₺
Quick İş Yeri YardımOtomatik Dahil
Covid Destek Paketi (Acil Tıbbi Yardım Teminatı)Otomatik Dahil

Quick Sigorta İş Yeri Yardım Hizmetleri Nelerdir?

İş Yeri Sigortası, iş yerinizde oluşabilecek olaylarda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm yardım hizmetlerini aşağıda tanımlanan limitler dahilinde ve poliçeniz süresince tüm Türkiye’de sağlar.

Quick Yardım Hizmetleri TeminatlarıLimit
Tesisat İşleri1.000 TL / yılda 3 defa
Tesisat Kırılımı Sonrası “Kapama” Hizmeti1.000 TL / yılda 3 defa
Elektrik İşleri1.000 TL / yılda 3 defa
Cam İşleri1.000 TL / yılda 3 defa
Anahtar İşleri1.000 TL / yılda 3 defa
İş Yerinde Kapalı Kalan Kişinin Kurtarılması1.500 TL
Güvenlik ŞirketiMaksimum 2 gün
Profesyonel Ev Hizmetleri OrganizasyonuBağlantı
Bilgi ve Organizasyon ServisiBağlantı

Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası

Quick