BES Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Bes

Bireysel emeklilik sistemi;Aylık ödemelerle ufak yada büyük birikimlerinizi BES sistemine dahil ederek tasarruf yapmanıza imkan veren ve hayat standartlarınızı yükselterek devam ettirmenizi sağlayan bir emeklilik ve yatırım sistemidir.

Bes Sisteminin Amacı Nedir?

BES,uzun süreli yatırım fonu olarak değerlendirilebilir. Yatırım yaparak geleceğini maddi anlamda güvenceye almak için en uygun sistemdir.

BES Ne işe Yarar?

Bireysel emeklilik normal hayatınıza devam ederken ufak tasarruflarınızı sisteme yönlendirerek uzun vadeli yatırım araçları ile size büyük avantajlar sağlayan bir sistemdir.

BES Bireysel Emeklilik Sistemi Ne Zaman Hayata Geçti?

2001 yılında Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Kanunu ile hayata geçen BES , 2003 yılında emeklilik planlarının onaylanması ile hayatımızın bir vazgeçilmezi olmuştur.

BES Bireysel Emeklilik Sistemi Giriş Şartları Nedir?

BES sitemine giriş şartlarını sağlayan ve yatırım yapmak isteyen herkes sisteme dahil olabilir. Ayrıca sitemde en az 10 yıl kalan ve 56 yaşını dolduran herkes emekli olamaya hak kazanır.

BES e Kimler Katılabilir?

18 yaşını doldurmuş, fiili ehliyete sahip tüm TC vatandaşları BES Sistemine katılabilir. Meslek grubu ve SGK lı olup olmamanız sisteme girişiniz için bir ön şart değildir.

10 yıl önce ayda 150 TL biriktirmeye başlasaydınız bugün hayatınızda neler farklı olurdu?

50,000 TL

%25 devlet katkısı  ile tasarruflarınız daha da büyüsün.

Birikimleriniz emeklilik yatırım fonları ile değerlensin.

Emeklilikte ister toplu para, ister düzenli maaş alın.

Sosyal güvenlik ve yatırım danışmanlığı hizmetinden faydalanın.

Anlaşmalı sağlık kuruluşlarından indirimli yararlanın.

İhtiyaç halinde ücretsiz acil ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti alın.

Anadolu Sigorta konut, kasko ve sağlık poliçelerinde %40’a varan indirim kazanın.

Seçeceğiniz ürüne göre; kişiye özel yatırım danışmanlığı, katkı payı ödeme teminatı, ferdi kaza teminatı ve özel müşteri hizmetleri gibi pek çok avantajdan faydalanın.