Beyan İle Kasko Ödemesi<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>
kasko-sigortasi-sincan-eryaman-yenikent-etimesut

Beyan İle Kasko Ödemesi2 min read

Beyan ile kasko ödemesi yapılırmı? Beyan ile kasko ödemesi nasıl yapılır?Beyan ile kasko ödemesi şartları nelerdir.

Trafik kazası denilince genel olarak akla gelen şey, iki veya daha fazla aracın brbirine çarpması olmakta. Ancak siz ve aracınız uslu uslu dururken 🙂 aracınızın başına gelebilecek durumlar var.

Örneğin aracınız park halinde iken yabancı bir şahıs aracınıza zarar verebilir veya başka bir araç park halindeki aracınıza çarpabilir. Aracınıza çarpan yada zarar veren kişiyi görmemiş olabilirsiniz. Bu durumda sigorta şirketi beyan ile kasko ödemesi yapar. Ancak mutlaka fotoğraf çekmeyi unutmayınız

Karlı bir havada şehirlerarası yolda kar birikintisine çarpmış olabilirsiniz. Bu durumda şehirlerarası yolda özellikle gece beklemeniz sizi sıkıntıya sokabilir. Aracınız yürür vaziyette ise yola devam edebilirsiniz. Bu durumda da sigorta şirketiniz beyan ile kasko ödeme yapabilir.Ancak mutlaka fotoğraf çekmeyi unutmayınız ve sigorta şirketinize durumu haber verin.

Yine yolda giderken ufak bir şeye veya bir kedi köpeğe çarpabilirsiniz. Burada yapmanız gereken şey (tabiki hayvanların tedavisi için bir hayvan ambulansı çağırmak en önemli şeydir) aracınızın fotoğraflarını çekip olayı anlatan bir beyan yazmak olacaktır. Sigorta şirketi bu durumda beyan ile kasko ödemesi yapacaktır.

Karayolunda seyir halinde giderken yada aracınız park halinde iken , aracınız yanabilir. Bu durumda itfaiye çağrılmalı ve beyan yazmalısınız.

Her durumda mutlaka 5 gün içerinde sigorta şirketini bilgilendirmelisiz. 5 gün içerisinde bildirilmeyen hasarları sigorta şirketiniz ödemeyebilir.

Beyan ile kasko ödemesi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.

trafik-sigortası
beyan ile kasko ödemesi