Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Nedir?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">7</span> min read</span>
dogum sigortası

Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Nedir?7 min read

Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Nedir?Demir Hayat İki Can Doğum Paketi Kapsamı (Doğum Teminatları) Nelerdir?

Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortası anlaşmalı olan kurumlarda normal doğum ve sezaryen doğum limitsiz olarak karşılanır. Demir Hayat İki Can sigorta hamilelik ve doğum sigortası ile herhangi bir bekleme süresi olmaksızın istenilen zamanda poliçeye kayıt yaptırılabilir.

Ayakta tedavi imkânı ile rutin kontroller, tetkikler, muayeneleri karşılamaktadır.

Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortasında, psikolojik danışmanlık hizmeti, göz taraması, diş kontrolü ile diyetisyenlik kontrolü alma hakkına sahip olunur. Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarını Demir Hayat İki Can Sigortasında da vardır.

Demir Hayat İki Can Doğum Paketi Kapsamı (Doğum Teminatları) Nelerdir?

Demir Hayat İki Can Doğum paketi kapsamı ve teminatları anne ve bebeği hamilelik süreci ve doğum boyunca güvence altına alır.

Demir Hayat İki Can doğum paketinin kapsamı şunlardır:

 • Ayakta Tedavi Teminatı: Ayakta tedavi teminatı ile tiroit testleri, idrar ve kan testleri, şeker yüklemesi gibi doğum sürecinde gerçekleşmesi gereken kontrolleri içerir. 8 defa ile sınırlıdır.
 • 1 Seans Göz Tarama Teminatı: Göz tarama ile hamile olan kişiler anlaşmalı olan kurumlarda yaptırabilirler.
 • Limitsiz Doğum Teminatı: Normal doğum, sezaryen doğum gibi olan bütün doğumları kapsamaktadır. Bekleme süresi yoktur.
 • 2 Seans Diyetisyen Teminatı: Hamilelik süresinde kilonuzu kontrol altına almak ve rutin kontroller gerçekleştirme imkânı vardır.
 • Yatarak Tedavi Teminatı: Hastaneye yatılı kalmak için gereken bütün koşulları kapsamaktadır.
 • Diş Bakım Paketi Teminatı: Diş bakımınızı yaptırmak isteyen hamile kişiler için yararlanma imkânı sağlamaktadır.
 • Gebelik Yan Etkileri Teminatı: Gebelik süresi boyunca gerçekleşecek olan herhangi bir durumu engellemek için vardır.

Demir Hayat İki Can Doğum Sigortasını Hamileyken Alabilirmiyim?

Kesinlikle evet. Demir Hayat İki Can doğum sigortası hamile iken alma imkânı vardır. İster hamile kalmadan önce, isterseniz hamile iken doğum sigortası alabilirsiniz. Ayrıca, hamileliğin son ayında bile Demir Hayat İki Can doğum sigortasını alabilirsiniz.

Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Nedir?

Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Ne İşe Yarar?

Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortasının amacı annenin doğumdan önce ve doğum sırasında güvence altına almaktır. Bu sigorta ile ek ücret ödemen anlaşmalı kurumlarda normal doğum ve sezaryen doğum limitsizdir. Doğumda karşılaşılabilecek durumları da kapsar.

Demir Hayat İki Can Doğum Paketinde Bekleme Süresi Mevcut Mu?

Demir Hayat İki Can doğum paketinde beklemesi süresi mevcut değildir. Bu yüzden son adet tarihine bakılmaksızın bekleme süresi bulunmamaktadır. Gebe olma durumlarında da ayında Demir Hayat İki Can sigorta hamilelik ve doğum sigortası yaptırma hakkına sahip olabilirsiniz.

Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Şartları Nelerdir?

Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortası şartları paketlerin içeriklerine göre değişim göstermektedir. Seçilen pakete göre şartlar da farklı farklı olacaktır.

 • En önemli şart 18 yaşından büyük ve 45 yaşında olmanız gerekmektedir.
 • Sadece Demir Hayat İki Can Sigortasının anlaşmalı olduğu hastanelerde normal doğum ya da sezaryen doğum gerçekleştirme imkânı bulunmaktadır.
 • Düşük, düşük tehdidi ve buna benzer durumlarda ek ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.
 • 1 yıl boyunca Demir Hayat İki Can Sigortasında kalacağınıza dair teminat imzalanmalıdır.
 • SGK kapsamında hakkını kaybeden kişiler sigortadaki teminatlardan yararlanamazlar. Ancak sigorta devam ettirme hakkına sahiptirler.
dogum-sigortasi
dogum-sigortasi

Demir Hayat İki Can Gebelik ve Doğum Sigortası Avantajları Nelerdir?

Demir Hayat İki Can gebelik ve doğum sigortasının avantajları gebeleri düşünerek oluşturulmuştur.

Sigorta kapsamında aşağıda sıralanan avantajlardan yararlanabilirsiniz:

 • Demir Hayat İki Can doğum paketinde bekleme süresi mevcut değildir. Bu en önemli avantajıdır.
 • Anlaşmalı olan kurumlarda normal ve sezaryen doğum hakkı sınırsızdır.
 • Demir Hayat İki Can Premium paket ile göz taraması, dişçi kontrolü, psikolojik danışmanlık hizmeti ve diyetisyen hakkı bulunmaktadır.
 • Paketlere ek ödeme yapıldığı zaman doğum öncesinde y da doğum sırasında oluşabilecek durumları kapsamaktadır. Örneğin, düşük tehdidi gibi.
 • Hamile olmadan önce ya da hamileliğin 9. ayında Demir Hayat İki Can sigorta hamilelik ve doğum sigortası alma hakkı bulunmaktadır.
 • Tamamlayıcı sigortada normal doğum ve sezaryen doğum limitsiz şekilde karşılanmaktadır.

Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Ne Zaman Yapılmalı?

Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortasının yapılma zamanı için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Hamile olmadan önce, hamileliğin başlangıcında ya da hamileliğin 9’uncu ayında yaptırma imkânı bulunmaktadır. Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortasında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

emir Hayat İki Can doğum sigortası hesaplaması almak istediğiniz poliçeye göre belirlenmektedir. Örneğin, Demir Hayat İki Can Premium paket ile Demir Hayat İki Can Gold-Silver paketin fiyat hesaplaması farklı olacaktır.

Demir Hayat İki Can Premium pakette bütün doğum süreci hesaplanır ona göre bir fiyat verilir. 20.000 TL gibi bir limit belirlenmektedir. Ek ücret ödeyerek düşük ve düşük tehdidi gibi durumları da güvence altına alınmaktadır. Diş sağlığı, psikolojik danışmanlık hizmeti, diyetisyen kontrolü ve göz taraması bu pakete dâhildir.

Demir Hayat İki Can Gold-Silver pakette ise limit 10.000 TL’dir. Anlaşmalı hastanelerde normal doğum ve sezaryen doğum limitsizdir. 1500 TL ek ücret ödemesi ile düşük tehdidi gibi durumlar güvence altına alınır. Fiyatlar paketlere göre hesaplaması yapılmaktır.

Demir Hayat İki Can Doğum Hamilelik Paketi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Demir Hayat İki Can doğum hamilelik paketi fiyatları seçeceğiniz paketin kapsamına göre belirlenmektedir.

Demir Hayat İki Can doğum hamilelik paketleri iki tanedir:

 • Demir Hayat İki Can Premium Paket: Normal ve sezaryen doğum ücretsizdir. Epidural doğumda ilaçlar karşılanmaktadır. Anlaşmalı olan hastanelerde limitsiz doğum yapma hakkı vardır. Örneğin, Florence Nightingale gibi. 2.600 TL ek ödeme ile doğum için olan olumsuzlukları karşılamaktadır. Örneğin, düşük yapma ya da düşük yapma tehdidini güvence altına almaktadır. Anlaşmalı olan kurumlar için 20.000 TL gibi bir sınırı vardır. Ayakta tedaviyi kapsayan bütün testleri, kontrolleri kapsamaktadır. Diş kontrolü, diyetisyen kontrolü, göz tarama kontrolünü kapsamaktadır.
 • Demir Hayat İki Can Gold-Silver Paket: Demir Hayat İki Can doğum paketi ile normal ve sezaryen doğum limitsizdir. Anlaşmalı olan kurumlar da 10.000 TL sınırı vardır. 1.500 TL ile yapılan ek ödeme imkânıyla gebelik sürecinde oluşabilen olumlu ya da olumsuz durumlara karşı önlem almaktadır. Ayakta tedavi ile kontrol, tetkik ve muayene olma imkânı yılda 8 ile sınırlanmıştır.

Demir Hayat İki Can Hamilelik ve Doğum Sigortası Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortası fiyat teklifi almak için acentemburada.com adresi üzerinden teklif al butonuna basarak ve bizi aşağıdaki numaralardan arayarak yapabilirsiniz.

Sitemizi kullanarak en uygun fiyat garantisiyle Demir Hayat İki Can hamilelik ve doğum sigortası fiyat teklifi alabilirsiniz.