Doğum Sigortası Nedir
Doğum Sigortası Nedir

Doğum Sigortası Nedir

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum sigortası; hamilelik rutin kontrollerini, hamilelik süresince yapılan tahlil ve tetkikleri,  taramaları, NST ve ikili tarama testini, gebelik yan etkilerini, normal veya sezaryen doğuma ait masrafları karşılayan bir sağlık sigortası türüdür. Üstelik hamile iken beklemeksizin dahi doğum sigortası poliçenize sahip olabilirsiniz.

Tıbbi operasyonların fiyatı tıbbi enflasyona göre her yıl yıl yüzde %15-20 artış göstermektedir.Basit bir hesapla bundan 5 sene sonra özel hastanede doğum yapmanın fiyatı bugünden yaklaşık iki kat olacaktır.Bu durumda Gebelik Sigortanızı yaptırmak size istediğiniz özel hastanede doğum yapma imkanını sunar.Muhtemel senaryolarda doğum vakti geldiğinde aciliyet dolasıyla tercih etmediğiniz bir hastanede doğum yapmak durumunda kalmak yerine sigortanıza güvenerek istediğiniz hastanede doğum yapabilirsiniz.

Hamilelikte Doğum Sigortası Yapılırmı?

Hamilelik döneminde hastane harcamalarınız doğal olarak artacaktır. Bu durumunun hamilelik sonrasında da devam edeceğini aklınızdan çıkarmayın. Bu hassas dönemlerde beklenmedik harcamalarla karşı karşıya kalabileceğinizi de göz önünde bulundurursak Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortanıza doğum paketini eklemeniz sizin faydanıza olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı SGK destekli olduğu için katılım payı oranı yoktur. Hamilelik ve doğum masraflarınız %100 sigorta şirketi tarafından karşılanır. Doğumunuzu limitsiz, SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede yapabilirsiniz. Ayrıca poliçenizde ayakta tedavi teminatı olduğu için; gebelik rutin kontrolleri, tahliller, tetkikler ve gebelik komplikasyonlarından dolayı oluşabilecek rahatsızlıklar limitsiz karşılanır. Yani özel sağlık sigortalarındaki gibi belirlenmiş limit tutarı yoktur.

Doğum sigortası bebek ile ilgili masrafları karşılar mı?

Doğum sonrası bebeğinizde bir yan etki oluşması veya kuvöze girmesi durumunda masrafların karşılanması için özel sağlık poliçesinize  Yenidoğan teminatını eklemek zorundasınız. Bebeğinizi muhtemel risklere karşı güvence altına almak istiyorsanız yenidoğan teminatı mutlaka poliçeniz hazırlanırken eklemeyi unutmayın.

Doğum Sigortası ile Yurtdışında Doğum Yapılabilir mi?

Normal doğum, sezaryen doğum ve gebelik yan etkileri için poliçede yatılı tedavi kapsamında yurt dışı teminatının  özel olarak seçilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca gebelik olağan kontrolleri ile ilgili giderlerin karşılanabilmesi için poliçede ayakta tedavi kapsamında yurt dışı teminatının seçilmiş olması gerekmektedir.

Hamilelik ve doğum masrafları sigorta şirketi tarafından yurtdışı sağlık Kurumu limit ve katılım payı oranı doğrultusunda karşılanır.

Hamileyken doğum sigortası alırsanız belirli limitler olacaktır. Doğum masraflarınız için özellikle belirlenen bir litmit yoktur. Fakat gebelik olağan kontrolleri,tahlil ve tetkikleriniz için belirlenmiş limit, yıllık 8-13 doktor muayenesi şeklinde düzenlenmektedir. Ayrıca gebelik komplikasyonlarını doğum sigortanıza eklemek ekstra bir ücrete tabiidir. nasıl çocuk sahibi olabilirim en iyi doğum hastanesi. Hamilelik öncesi yada hamileliğiniz sırasında doğum sigortası yaptırmak için

0312 277 24 37 – 0553 465 1 800 nolu telefonlardan bize ulaşarak Anadolu,Allianz,Ak,Nippon,Unico Sigorta gibi sigorta firmalarından en iyi teminatları en iyi prim fiyatı ile alabilirsiniz.

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız