Dolu Hasarlarına Kaskolu Çözüm<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>
dolu hasar kasko

Dolu Hasarlarına Kaskolu Çözüm2 min read

Dolu Hasarlarına Kaskolu Çözüm. Kasko Dolu Hasarını Karşılar mı? Dolu Hasarında Ne yapmalıyız?

Tabiat olayları karşısında yapılabilecek pek fazla bir şey yok ve bununla yaşamak zorundayız.

Doğal afetlerin sahip olduğumuz maddi değerlere verdiği zararlar ise ağır bir bilanço ortaya çıkarıyor. Bu doğal afetlerden en önemlilerinden bir tanesi de DOLU.

Hiç beklenmedik bir anda yaz kış fark etmeksizin ortaya çıkan DOLU , yağmur damlalarının fırtına nedeniyle donması ve bu damların yere inerken şiddetli rüzgar nedeni ile savrularak daha büyük buz parçaları haline gelmesi ile oluşur.

Dolu hasarı en çok evlerinin çatılarında, camlarında , ekinlere zarar vermesi ve çok sevdiğimiz aracımızda meydana gelir

Dolu Hasarlarında Kasko Nasıl Ödeme Yapar?

Dolu genel olarak aracınızın aracın üst kısımları ve camlarına zarar verir. Kasko poliçenizde dolu teminatının olması halinde , ufak dolu hasarları mini onarım teminatından, cam hasarı cam teminatından karşılanır.

Eğer aracınızdaki hasar parça değişimi gerektiriyorsa kasko teminatından aracınızın hasarı ödeniz.

Dolu Teminatı Her Kasko Sigortasında Var mıdır?

Bu sorunun cevabı genel olarak EVET tir. Sigorta şirketlerinin geneli Genişletilmiş kasko sigortası üretirler ve Genişletilmiş kasko sigortalarında dolu teminatı vardır.

Arabam dolu hasar aldı. Ne Yapmalıyım?

Acentenize haber verin ve aracınızı Anlaşmalı veya Yetkili servise götürün. Tamirciniz sizin için ilgili şirkete bir hasar dosyası açtıracak ve akabinde sigorta eksperi ile iletişime geçecektir. Dolu hasarından dolayı sizden beyan yazısı istenebilir.

Kasko hakkında detaylı bilgi almak için buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Dolu Hasarı Tramer e Yansırmı?

Dolu hasarı hasarsızlık indiriminizi gidermese de, hasarınız tramerde dolu hasarı olarak görünür.

Dolu Hasarı Düzeltme, Dolu Hasar Onarımı, Dolu Hasar Fiyatlarını Öğrenmek İçin

Aracınızda oluşan göçükler için bizimle iletişime geçebilir, boyasız göçük tamiri yapan servisimizden randevu alabilirsiniz.

Kasko Genel Şartları