En iyi kasko şirketi<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">4</span> min read</span>
sigorta-teklif-alin

En iyi kasko şirketi4 min read

En iyi kasko şirketi ve en iyi kasko poliçesi nasıl bulunur. Kasko sigortam gerçekten ihtiyacımı karşılıyor mu? Kaza yaptığımda sigorta şirketi hasarımı öder mi?

Kasko sigortası, araçlar ve araç sahipleri için meydana gelebilecek risklere karşı koruma sağlamak amacıyla yapılan bir sigorta çeşididir. Bu nedenle sigortalı haklı olarak en iyi kasko şirketi ve en iyi kasko poliçesini aramakta.

Sizin için hazırladığımız bu rehberde, bu soruların cevabını bulacağız.

Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus ile, doğru ve ihtiyacınıza tam cevap verebilecek bir kasko poliçesi hazırlanabilir.

Kasko poliçesi ve sizin için en iyi kasko şirketini araştırırken ilk olarak sigorta primine odaklanmamanız gerekli.

Haklı olarak insanlar bir ürün satın alırken, ilk olarak o ürünün fiyatına bakar. Satınalma sürecinde fiyat en önemli etkendir. Ancak konu sigorta olunca fiyatla beraber poliçedeki teminatların kapsamı ve yeterliliği de önemlidir.

Uygun poliçe primi ve ödeme şartları sağlayan bir kasko poliçesi, yetersiz veya eksik teminatlar o kasko poliçesini ihtiyacınız karşılayamaz duruma getirebilir.

Kasko Sigortası Nedir

Örneğin;

Damperli bir kamyonu olan müşterinin kasko poliçesinde ilgili araç damperli kamyon yerine sadece yük nakli olarak işaretlenirse, damper hasarlarında %30 a varan muafiyetlerle (eksik ödeme) karşılaşabilir.

Lpg li bir otomobilin kasko poliçesinde lpg teminatı verilmezse, aracın başına lpg den dolayı bir hasar meydana geldiğinde kasko poliçenizden ödeme almanız zordur.

Aracınızın markasına göre , kasko poliçesinde yetkili servis teminatı verilmezse aracınızı yetkili serviste tamir ettiremezsiniz.

Poliçede İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı yok yada çok az bir bedel girişi yapılmışsa karşı tarafa verebileceğiniz zararlar neticesinde ortaya çıkabilecek yüksek hasar miktarlarının bir kısmını cebinizden karşılamak zorunda kalabilirsiniz.

Kasko poliçesinde , gerçekte olması gereken araç yerine daha düşük bedelli bir araç seçimi yapılırsa, bu size fiyat avantajı sağlıyor gibi görünse de , eksik sigorta yapıldığı için hasar anında yüksek muafiyetler uygulanabilir.

Bulunduğum şehir de deprem,sel,yanardağ vb . doğal afetler olmaz, bu nedenle bu teminatlar muafiyetler olur diyebilirsiniz. Ancak unutmayın! Aracınızla başka bir şehire gittiğinizde bu afetlerden biri başınıza geldiğinde poliçeniz de muafiyet varsa eksik ödeme alırsınız.

En iyi kasko şirketi nasıl bulunur?

Türkiye’de hayat dışı faaliyet gösteren yaklaşık 40 a yakın sigorta şirketi bulmaktadır.

Bu sigorta şirketlerinin bir kaçı hariç tamamı kasko branşında da faaliyet göstermekte. Her bir şirketin değişik kasko poliçesi ürünü olmakla beraber özellik birleşik kasko poliçeleri birbirine yakın teminatları sunmaktadır.

Bu nedenle sigorta seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken etken poliçede yer alan teminatlardır.

Yasalara uygun bir şekilde davranılması (sürücü alkollü olmamalı, uygun bir ehliyete sahip olmalı gibi) ve hasar sonucu sigorta şirketi tarafından istenilen evrakların sigorta şirketi ile paylaşılması durumunda kasko şirketi tarafından hasarınız ödenir.

Sizlere acenteliğini yaptığımız 28 sigorta şirketinden ihtiyacınıza uygun en iyi kasko poliçesini sunuyoruz. Müşterilerimiz en avantalı fiyatları ve poliçe teminatlarını sağlıyoruz.

sigorta-sirketleri-1
En iyi kasko sigorta şirketleri
28 sigorta şirketinden hayat ve hayat dışı tüm sigorta poliçelerinizi bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

kasko ve zorunlu trafik sigortası