En Ucuz Trafik Sigortası<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">5</span> min read</span>
trafik kazasi

En Ucuz Trafik Sigortası5 min read

En Ucuz Trafik Sigortası mı ? Bir Kez Daha Düşünün

Son yıllarda Türkiye sigorta sektöründe baş döndürücü gelişmeler yaşandı ve bu gelişmeler özellikler Trafik Sigortası olarak bilinen Karayolları Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında yaşandı.

Trafik sigortası Türkiye Sigorta Sektörünün lokomotif ürünüdür. Bunun sebebi zorunlu olmasının da etkisiyle, tüm araç sahiplerinin yaptırması gereken bir sigorta ürünü olmasıdır.

Zorunlu trafik sigortası bir mali sorumluluk sigorta poliçesidir. Bu yönüyle araç sahibini , aracıyla başkalarına verebileceği zararların ortaya çıkaracağı sorumluluktan teminatlar ölçüsünde korur.

Nedir Bu Teminatlar ?

2020 yılı fiyatları ile otomobil kullanım tarzı bir araç için;

  • Maddi Zararlar Araç başına 41.000 TL
  • Maddi Zararlar kaza başına 82.000 TL
  • Sakatlanma ve Ölüm Kişi Başına 410.000 TL
  • Sakatlanma ve Ölüm Kaza Başına 2.050.000 TL
  • Sağlık Giderleri Kişi Başına 410.000 TL
  • Sağlık Giderleri Kaza Başına 2.050.000 TL dir
trafik-sigortasi
trafik-sigortasi

En Ucuz Trafik Sigortası mı ? Yoksa Finansal Yapısı Güçlü Sigorta Şirketimi?

Türkiyede faaliyette bulunan , yerli ve yabancı tüm sigorta şirketleri Hazine müsteşarlığı tarafından denetlenmektedir.

Bu vesile ile tüm zorunlu trafik sigorta poliçeleri, devlet tarafından da garanti fonu ile güvence altına alınır.

Madem Öyle Neden En Ucuz Trafik Sigortası varken daha pahalısını alayım?

Çünkü biz acenteler sigorta sektörünü takip ederek , sigorta şirketlerinin mali yapıları hakkında fikir sahibi oluruz.

Bu nedenle bir kazaya karıştığımızda, kusurlu olduğumuz bir kaza neticesinde , karşı tarafa verdiğimiz zararın , problemsiz bir şekilde ödenmesini sağlayacak şirketi acenteniz olarak iyi biliriz.

E Bu beni ne ilgilendirir

Diyenlerin olduğunu bilmekteyiz. Fakat ortaya çıkan bir kazada bizim kusurumuz nedeniyle hasara uğramış, yaralanmış hatta ölmüş tarafın, en ucuz trafik poliçesini almamız nedeniyle yaşayabileceği bu süreçten dolayı mağdur olmasını hiçbirimizin vicdanı almayacaktır. Zaten mağdur taraf sizin vicdanınızın ne dediğini de dinlemez. Bir de herkesin aynı düşünmesi halinde zarar gören tarafın kendiniz olduğunu düşünün. Mağdur taraf sizsiniz ve bütün b unlar sizin başınıza geldi. Tüm bunları sinenize çekebilecekmisiniz. Çekerseniz amenna.

Felaket Senaryosu

Sizlere bir felaket senaryosu çizelim. Olur ya ailenizle birlikte kendi aracınızla bir otobüs ve bir otomobille ile kaza yaptınız. Çok iyi bir şoför ve tüm tedbirleri almış olmanıza rağmen olmanıza rağmen kazaya neden oldunuz ve otobüsün ve otomobilin içinde toplamda 20 kişi var. Kaza nedeniyle otobüs şoförü ve otomobil sürücüsü kontrolü kaybedip bir uçurumdan düştüler ve araçlar yanmaya başladı. ( Bu olay Türkiye de yaşanmıştır ) Kaza sonucunda otobüsün hiçbir yolcusu kurtulamadı araç sürücüsü ve yolcusu ise yaralandı.

Trafik Sigortası yönünden kazanın analizi.

Siz en ucuz trafik sigorta poliçesini  almıştınız. Kimseye sormadan sadece en uygun, en ucuz, en düşük fiyatlı trafik sigorta poliçesini hangi sigorta şirketinden diye bakmadan, o sigorta şirketi hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan satın aldınız. Satınaldığınız en ucuz trafik sigorta poliçesi sigorta şirketinin karşılamaması halinde devlet güvencesi altındadır. Ancak içerisinde maddi zararın, yaralanma ve ölümün olduğu bir trafik kazasında trafik sigortanız tarafından karşılanacak tutar hakkında bilgilimisiniz ? Trafik Sigortası Teminatları ; 2020 yılı itibariyle otomobil kullanım tarzındaki bir aracın trafik sigorta poliçesindeki Kaza Başına Maddi Teminat Limiti 82,000 TL, Kaza Başına Sağlık Gideri Teminat Limiti 2.050.000.- TL, Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm Teminat Limiti 2.050.000.- TL’dir.

Özellikle yaralanmalı ve ölümlü kazalarda yüksek tutarlardaki tazminatların süreçleri de, hesaplanması ve ödenmesi uzun bir süreç almaktadır. Gerek hukuk sürecinde gerekse normal seyrinde olsun, bu süreç taraflar için oldukça zordur

Trafik Sigortamızın ve Sigorta şirketinin farkı da işte tam da bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Eğer sigorta şirketimiz bu süreci iyi yönetir ve kısa sürede sonuçlandırırsa, en azından vicdani olarak karşı tarafa kaza sonucu verdiğimiz zararın, maddi kısmının karşılanması sebebiyle rahatlarız. Bu sürecin uzaması halinde ise kaza sonucu zarar verdiğimiz tarafların kazanın asli sorumlusu olarak bize dönüş yapmaları halinde gerek vicdani gerek maddi olarak rahatsızlığımız en üst seviyede olacaktır ve yaşam boyu devam edecktir. Mağdur taraf ailelerinin değişik talepleri ile birebir karşı karşıya kalmak bile bu süreci çok sıkıntılı bir biçinde geçirmemize sebep olur.

Amacımız korku yaratmak değil olabilecek en kötü senaryoları ( yaşanmış) sizinle paylaşmaktır.

Bu gibi nedenlerle trafik sigortası alırken  En Uygun, En Ucuz, En Düşük Fiyatlı Trafik Sigorta Poliçesi için tekrar düşünün !  Bu konuda biz sizi yol gösteriyor olacagız.

Ya Mavevi Tazminat!

Ayrıca buradan Sınırsız İmm Hakkında yazımızı okuyabilirsiniz. Trafik sigortası genel şatları. Trafik sigortası sorgulama yaomak ve , En iyi sigorta şirketlerinden en uygun sigorta teklifi almak için bize ulaşın.