En Uygun Karavan Sigortası Nasıl Yapılır?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">5</span> min read</span>

En Uygun Karavan Sigortası Nasıl Yapılır?5 min read

Karavanıma, En Uygun Karavan Sigortası Nasıl Yapılır ? Merak ettikleriniz yazımızda .

Karavan sahibi olmak bir çok insanın hayalidir. İnsan yaratılışı gereği toplumsal bir varlık olmasına rağmen, bazı durumlarda yalnız kalmak ve yaşadığı toplum ve yerden uzaklaşmak ister. Kafa dinlemek ruh sağlığı için de en iyi terapi olsa gerek.

Ancak barınma ihtiyacı, insan için olmazsa olmazlardandır. Karavan ise bu hayalleri gerçekleştirmek için en içi araç. Bir karavan için vazgeçilmezden birisi de karavanınızın kasko ve zorunlu trafik sigortasıdır. Sigortanız sizi hem başkalarına verebileceğiniz zararların sorumluluğundan , hem de karavanınızın başına gelebilecek olası risklerden korur. Bu aşamada aklınıza Karavanıma Nasıl En Uygun Sigortayı Yaptırabilirim? sorusu gelebilir.

Karavan Sigortası Nedir ?

Moto karavanınız için olmazsa olmaz sigorta zorunlu trafik sigortasıdır. Kanunen yaptırmakla zorunlu olduğumuz bu sigorta ile, 3. şahıslara verebileceğimiz zararlara karşı, sigorta poliçesinde yer alan teminatlar oranında sorumluluğumuzdan kurtuluruz.

Karavan Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Aracın cinsi ne olursa olsun tüm zorunlu trafik sigortası teminatları aynıdır. Burada dikkat etmeniz gereken şey, karavanınız için en uygun prim ve sigorta şirketi seçimi olmalıdır.

2021 yılı için Trafik Sigortası Teminat limitleri

 • Araç başına 43.000 TL,
 • Kaza başına 86.000 TL dir.
  2022 yılında bu teminatlar artışla birlikte
 • Araç başına 45.000 TL,
 • Kaza başına 90.000 TL olacak
  2023 yılında ise
 • Araç başına 47.000 TL,
 • Kaza başına 94.000 TL teminat limit uygulanacak.

Yukarıda geçen maddi teminatlar dışında, Kişi başı sürekli sakatlılık teminatı 430,000 TL ve Kaza başına 2.150.000 TL dir.

Ankara Sigorta Karavan Sigortasına » 6 Taksit İmkanı

karavan sigortasi

Karavan Kaskosu Nedir ?

Trafik sigortası ile üçüncü şahıslara verilecek olan zararlar karşılanırken, kasko ile karavanınızı güvence altına alabilirsiniz.

Şöyleki ;

Karavan kasko sigortası ile , bir kasko poliçesinde olması gereken ana teminatlar olan çarpma , çalınma ve yangın teminatları alacağınız poliçede mutlaka yer alır. Bunun dışında genel olarak bütün sigorta şirketlerinde yer alan genişletilmiş karavan kasko sigortası ile aşağıda yer alan teminatlar size ve aracınıza tam bir koruma sağlar.

 • Karavanımızın başka bir araçla çarpışması
 • Hırsızlık
 • Yangın
 • Deprem Teminatı
 • Terör ev Diğer 3. Şahısların Hareketleri
 • Dolu
 • Fırtına
 • Aracın Arızalanıp Yolda Kalması
 • Sel

Kasko poliçesinde cam kırılması teminatı ile aracın çekilmesi teminatları da sizinle.

Atlas Sigorta Karavan Kasko yazımızı okuyabilir ve aracınız için en iyi fiyat ve teminatlı kasko teklifini alabilirsiniz.

moto karavan

Motokaravan Sigorta Ne kadar?

Karavan kasko fiyatları her sigorta şirketine göre değişiklik gösterir ve kasko fiyatını öğrenmek için bize aracınızın bilgilerini vererek teklif alabilirsiniz.
Zorunlu trafik sigortası açısında, özel amaçlı taşıt olarak ruhsatta belirtilen karavan için en iyi fiyat acentesi olduğumuz Ankara Sigorta tarafından verilmektedir. Bize ulaşarak yada 0553 465 1 800 nolu whatsapp hattımıza karavan ruhsatınızı göndererek en uygun teklifi alabilirsiniz.

Motokaravan sigortanız bir yıllıktır. Karavanız için trafik sigorta poliçenizi 6 taksit e kadar , karavan kaskonuzu 10 taksite kadar yaptırabilirsiniz.

Karavan Sigortası 2020 ve 2021 fiyatları için bize ulaşın.

Karavan Kaskosu Yaptırarak Ne Kazanırım ?

Karavanınızın uğrayabileceği maddi hasarları poliçeniz ile bertaraf ederek hayallerinize ve yaşam tarzınıza devam edersiniz. Başkalarınıza verebileceğiniz zararları poliçenizden karşılayarak maddi ve vicdani yükümlülüklerinizden kurtulursunuz.

Adı ne olursa olsun, sigorta poliçeniz sizi olay anından önceki maddi durumunuza geri getirmeyi ve hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.

Karavan Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Zorunlu trafik sigortasında belirlenen bir tavan fiyat vardır. Karavan trafik sigortası fiyatları belirlenirken de bu tavan fiyat kullanılır.

Trafik sigortasında taban fiyat uygulaması olmadığından dolayı, sigorta fiyatları sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir.

Özel amaçlı taşıt olarak isimlendirilen karavanlar için, şu an en uygun fiyat, acenteliğini yaptığımız Ankara Sigorta tarafından verilmektedir. Teklif almak için teklif formumuzu da kullanabilirsiniz.

Karavan Sigortası Hesaplama Yöntemi

Karavan trafik sigortası ve kasko için bize araç ruhsatı göndermeniz akabinde sizin için acentesi olduğumuz firmalardan tekliflerimizi hazırlarız.

Ayrıca karavan kaskosu için sizden araç içi donanım bilgilerini alırız ve kasko poliçeniz için, yine acentesi olduğumuz firmalardan tekliflerinizi hazırlarız.

Karavan Sigortası Neden Yüksek?

Ankara sigorta, siz karavan sahipleri için bu soruyu kendine sordu ve çözüm üreterek en uygun karavan trafik sigortasını sizle sundu.

Ayrıca kasko için de en uygun fiyatlar sizler için Unico, Atlas ve Ankara sigorta tarafından sağlanmaya başlandı.

Ücretsiz Teklif Alın
Tüm Taleplerinizi Bize İletebilirsiniz
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız