• 29 Ekim Mah. Mevlana Cad 866. Sokak No:1-2/C Yenikent Ankara
  • Bizi Arayın :0312 277 24 37

Allianz Sevimli Dostum Sigortası

Allianz Sevimli Dostum Sigortası
Acentem Burada

Allianz Sevimli Dostum Sigortası

Allianzdan sevimli dostlarınız için Allianz Sevimli Dostum Sigortası . Bu sigorta poliçesi ile evcil hayvanlarınızın sağlık problemleri koruma altında.

Sevimli Dostum Sigortası

Bu poliçe, sigortalı hayvanın, ani ve harici kazalar sonucu meydana gelecek sağlık sorunlarından veya kazaya bağlı olmayan sağlık sorunlarından / hastalıklarından doğacak tedavi masraflarını poliçedeki özel şartlara tabi olarak karşılar. Bu poliçe sadece Empati Hastanesi'nde yapılacak ve bu hastane tarafından faturalandırılacak sağlık müdahaleleri için geçerlidir. Bu hastanenin dışında yapılacak işlemler için sigortacı herhangi bir tazminat ödemesi yapmayacaktır.. Poliçe ile teminat kapsamına alınan evcil hayvana ait bilgiler ve karne/pasaport numarası poliçenin ilk sayfasında belirtilmiştir.

Ayrıca evcil hayvana ait fotoğraf sigorta ettiren tarafından ibraz edilmiş ve Allianz Sigorta sistemine yüklenerek poliçe ile eşleştirilmiştir. Sigorta ettiren bu bilgileri kendisi tarafından beyan edildiğini kabul eder. Herhangi bir hatalı bilgi verilmiş olması halinde, sigortacı tazminat ödememe hakkına sahiptir.

Poliçe başlangıç tarihinden sonraki ilk 60 gün içinde meydana gelecek hastalıklara bağlı ayakta tedavi masrafları teminat kapsamı dışındadır ve sigortacı herhangi bir tazminat/hasar ödemesi yapmayacaktır. Aşağıda açıklaması yapılan Acil Durum tanımına giren tedavilerde ve Yenileme poliçelerde süre muafiyeti uygulanmaz. - Poliçe başlangıç tarihinden önce varolan tüm hastalıklara ait ya da poliçe başlangıç tarihinden önce meydana gelmiş bir kazaya bağlı her türlü talep poliçe kapsamı dışındadır..

- 6 aylıktan küçük, 10 yaşından büyük hayvanlar için teminat sağlanmaz ve herhangi bir hasar tazminatı ödemesi yapılmaz.. - Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Brezilya Mastifi (Fila Brasileiro) köpek ırkları başta olmak üzere, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye'de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olan tüm hayvanlar, teminat kapsamı dışındadır.. - Sigortalı hayvanın çalınması veya herhangi bir şekilde kaybolması teminat kapsamı dışındadır.. -

Her türlü yasadışı organizasyon, yarış, oyun, bilerek kavga ettirme. ya da sigortalı hayvanın sahibinin kasten sebep olacağı durum sebebiyle meydana gelecek hasarlar teminat haricidir..

- Obezite tedavisi ve aşılama işlemleri, hastalığa ya da kazalara bağlı olsun ya da olmasın teminat haricidir..

- Sigortalı evcil hayvanın, poliçe kapsamına alındığı tarihteki yaşı itibariyle veteriner hekim tarafından belirlenen gerekli aşıları tamamlanmamış ise poliçedeki teminatlar kapsam dışıdır.. - Her türlü nedene bağlı olarak gerçekleşen ölüm olayları ile ilgili tazminat talepleri teminat kapsamı dışındadır. Evcil hayvanın hayati tehlikeyi atlatmasına yönelik uygulanan tedavi ve müdahalelerden

YATARAK TEDAVİ :

Poliçede belirtilen Yatarak Tedavi teminat limiti Cerrahi Yatış, Dahili Yatış ve Küçük Müdahaleler sırasında yapılacak işlemler ve yatarak tedavi gören evcil hayvan için bu tedavilere bağlı olarak yapılacak Görüntüleme, Laboratuar Hizmetleri ve ilaç bedelleri için toplam limittir ve sigortacının ödeyeceği maksimum tazminat 7.500,00 TL'dir.

AYAKTA TEDAVİ :

Poliçede belirtilen Ayakta Tedavi teminat limiti ayakta tedavi gören evcil hayvanın Muayene, Laboratuar Hizmetleri, Görüntüleme sırasında yapılacak işlemleri ve ilaç bedelleri için toplam 5.000,00 TL'dir. Tedavi masraflarının %20'si sigortalı tarafından ödenir ve sigortacı, poliçe kapsamına giren tedavi masrafı tutarının %80'ini karşılar.

HUKUKSAL KORUMA :

Poliçede belirtilen Hukuksal Koruma teminatı, sigortalı hayvanın 3.Şahıslara vereceği zararlar nedeniyle; sigortalı hayvanın ismi poliçede belirtilen sahibine açılacak davalar için oluşacak dava dilekçe giderleri, temyiz, karar düzeltme giderleri, avukat masrafları için verilmiştir. Ayrıca açılan dava sonucunda sigortalının ödemesi hükmolunacak tazminat tutarı da poliçede belirtilen Hukusal Koruma teminat limitinin içinde ve onunla sınırlı olarak ödenir. Sigortacının bu teminattan ödeyeceği toplam hasar tutarı 10.000 TL'den fazla olamaz.

ALLIANZ YARDIM HİZMETİ :

Ücretsiz Hizmetler: Sigortalılar, evcil hayvanları için anlaşmalı veteriner kliniklerinde aşağıda belirtilen hizmetlerden yılda 1 kez ücretsiz faydalanabilirler:. - Veteriner Hekim muayenesi. - Tırnak kesimi. - Göz temizliği. - Kulak temizliği. . Ayrıca, paket kapsamında aşağıdaki hizmetler yer almaktadır:.

- Konaklama ve pansiyon hizmetlerinde %30'a varan indirim. - Diğer tüm hizmetlerde Türkiye Veteriner Hekimler Birliği Taban Fiyat Tarifesi üzerinden hizmet alabilme imkanı.. - Pet ürünlerinde %20'ye varan indirim. .

7/24 Veteriner Hekim Danışma Hattı: Sigortalılar, evde besledikleri evcil hayvanları ile ilgili acil olan ya da olmayan durumlarda, telefonda danışmanlık desteği alabilirler. Hizmette sınırlama olmayıp, her sigortalı dilediği kadar ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanabilir..

 

Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr
  •   Kasko
  •   Trafik
  •   Seyahat
  •   Tamamlayıcı Sağlık
  •   Sağlık
  •   Konut
  •   İşyeri
  •   Dask

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Konut Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen İşyeri Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Dask Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize yenikent@idealsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905534651800
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?