• 29 Ekim Mah. Mevlana Cad 866. Sokak No:1-2/C Yenikent Ankara
 • Bizi Arayın :0312 277 24 37

GULF DOĞAL AFET VE COVID DESTEK PLANI

GULF DOĞAL AFET VE COVID DESTEK PLANI
Acentem Burada

GULF DOĞAL AFET VE COVID DESTEK PLANI

Gulf doğal afet ve covid destek planı ile üçü bir arada ferdi kaza sigorta poliçenize uyun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Doğal afet, ferdi kaza ve covid destek planı ile doğal afette eviniz,…

Gulf doğal afet ve covid destek planı ile üçü bir arada ferdi kaza sigorta poliçenize uyun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Doğal afet, ferdi kaza ve covid destek planı ile doğal afette eviniz, ferdi kaza olaylarında siz ve yanında 10 güne kadar covid hastane harcamalarınız poliçe kapsamında.

Gulf Doğal Afet ve Covid Destek Planı

Gulf doğal afet ve covid destek planı ile sigortalıya, Konutunun ve içindeki eşyalarının Doğal Afet olayları neticesinde doğrudan fiziki bir zarar gelmesi ve hasar dolayısıyla içinde oturulamaz hale gelmesi sonucunda gerekli tamir masrafları faturasının iletilmesi ile ilk ateş olarak teminat sunmaktadır.

Her durumda hasar ödemeleri, tamir masraflarının faturasına karşılık poliçe limitleri dahilinde yapılacaktır. Aynı zamanda sigortalıya Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları dâhilinde Kaza Sonucu Yaşam Kaybı, Sürekli Sakatlık, COVID-19Günlük Hastane Tazminatı teminatları da sunmaktadır.

Tanımlar ;

Çelik veya Betonarme Yapılar: Çelik veya betonarme taşıyıcı iskeletlerle inşa edilmiş yapılardır

Hastane:

 • (a) Sağlık hizmetleri için geçerli bir ruhsata (kanunlara göre alınması gerekiyorsa) sahip olan
 • (b) Temel işlevi hasta veya yaralı insanları tedavi etmek ve bakımını yapmak olan
 • (c) Tesislerde daima ve fiziksel olarak hazır bulunan bir veya birden fazla doktordan oluşan bir kadroya sahip olan
 • (d) 24 saat hemşirelik hizmeti sunan ve tesislerinde daima en azından bir kalifiye ve lisanslı profesyonel hemşiresi bulunan
 • (e) Kendi tesislerinde ya da önceden yapılmış sözleşmelere göre hastane ile bağlantılı olan başka tesislerde organize tanı vecerrahi müdahale olanakları bulunan
 • (f) Temel işlevinin gereği olan hizmetler dışında, bir klinik veya yaşlılar için bakım evi, huzur evi veya nekahat tesisi veyabenzeri bir kuruluş olmayan ve tıbbi mevzuata göre tanınmış bir kurum anlamına gelir.

Gulf Doğal Afet ve Covid Destek Planı ile ;

İçinde Oturulamaz Hal:

*Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi deprem araştırma müdürlüğü tarafından ilan edilen en az 5 şiddet ve üzerindeki deprem nedeniyle,* Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan en az 7 bofor şiddetinde ve onun üzerindeki havanın neden olduğu kasırga, tayfun, fırtına veya siklon nedeniyle,* Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan sel felaketi nedeniyle, Konutta maddi bir hasarın meydana gelmesi ve72 saat boyunca kesintisiz oturamamanız anlamına gelir.

Konut:
Kat Mülkiyeti Kanununa tabi konutlarda gayrimenkulün gerekli ruhsat ve oturma izinlerine sahip ayrıca başkalarına kiralanmayan veya kiraya vermek amaçlı elde tutulmayan, çelik veya betonarme yapılar asıl mesken anlamına gelir. Poliçede yazılı adrestir.

1-DOĞAL AFET
Şirketimizce aynı adrese ait birden fazla Konut veya Doğal Afet ve Covid Destek Planı Poliçesi tespit edilmesi durumunda, işbu poliçe üzerinde belirtilen risklerden birinin gerçekleşmesi sonucu meydana gelen hasarın tazmini, her durumda önceki tarihli ve tek bir poliçe üzerinden yapılacaktır.
Sel-Seylap(Bina ve Eşya için)Sigorta konusu risk çevresi ve yakınındaki nehir, çay, dere ve kanalların taşması, denizlerin olağan gelgit olayları dışında kabarması, olağanüstü yağışlar nedeniyle meydana gelen sel veya seylap sonucu riski dışardan istila eden suların doğrudan doğruya neden olacağı zararlar ile aşırı yağışlar nedeni ile şehir kanalizasyonunun tıkanması sonucunda geri tepen pissulardan meydana gelecek hasarlar teminat kapsamına alınmıştır.

Bodrum ve zemin altı katlarda meydana gelecek hasarlar teminat kapsamı dışındadır.
Poliçe başlangıç tarihinden itibaren ilk 7 gün içerisinde sel ve su baskını sebebiyle meydana gelecek hasarlar teminat kapsamı dışındadır.

Ankara Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sağlığınız koruma altında olsun

Gulf Doğal Afet ve Covid Destek Planı

Deprem, Yanardağ Patlaması (püskürmesi), (Sadece Konut içi Eşyalar için)Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi deprem araştırma müdürlüğü tarafından ilan edilen en az 5 şiddet ve üzerindeki deprem nedeniyle sigortalı eşyalarda meydana gelecek zararlar teminata dahildir.

Deprem olarak sayılan Deprem ve yanardağ püskürmesi sigortalarında, her bir muhteviyat (ev eşyası) hasarında, deprem ve yanardağ püskürmesi muhteviyat sigorta bedeli üzerinden en az %5 oranında muafiyet uygulanacaktır.

Muafiyet uygulaması açısından her bir 72 saatlik dönem bir hasar sayılır. Fırtına, Kasırga, Tayfun veya Siklon (Konut ve Konut içi Eşya İçin)Yağmur, kar veya dolu ile birlikte olsun ya da olmasın, münhasıran fırtına(10 metre yükseklikte hızı saniyede 17.1 metre “7bofor”dan fazla esen rüzgârlar) veya fırtına sırasında rüzgârın sürüklediği veya attığı şeylerin çarpması sonucu meydana gelen zararlar. Bu sebeple ağaç devrilmesi sonucu sigortalı kıymetlerde meydana gelecek zararlar teminata dahildir.

Dolu Klozu Yangın sigortası hükümleri saklı kalmak kaydıyla ; Fırtına ile birlikte olsun olmasın dolu, dolu fırtınası ve hortum neticesinde işbu poliçede temin edilmiş olması kaydı ile Konut ve Konut içi eşyaya gelebilecek zararlar.

2-FERDİ KAZA
Kazaen Yaşam Kaybı ve Kazaen Sürekli Sakatlık İşbu teminatlar Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları çerçevesinde geçerlidir. Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda aksine mukavele yoksa kapsam dışı olarak belirtilen sel, deprem, heyelan, yanardağ püskürmesi, kasırga, tayfun, fırtına veya siklon teminat kapsamı dâhilindedir.

COVID 19 – Günlük Hastane Tazminatı Sigortalının sigorta dönemi içinde sadece COVID-19 salgın enfeksiyonu dolayısı ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları dâhilinde hastanede yatarak tedavi edilmesi halinde, poliçede belirtilen Günlük Hastane Tazminatı, birinci (1) gün üzerine hastane de yatarak tedavi gördüğü her tam gün (24 saat) için azami on (10) güne kadar sigortalıya ödenecektir.

Yatarak asgari 24 saat tedavi görülmüş olması koşulu ile sigortalının poliçe teminat limitleri çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı salgın hastalık kriterlerine uygun, hastanede yatarak tedavi olduğu her tam gün için ikinci (2) gün itibarı ile günlük tazminat ödenmesi gerçekleştirilir. Sigortalının hastanede yatarak tedavi olduğunun ve yatarak tedavinin tıbben gerekli olduğunun yetkili doktor tarafından bir rapor ile belgelendirilmesi gerekmektedir.

Hastaneye giriş ve çıkış tarihlerini ortaya koyan fatura eşliğinde hasar bildiriminde bulunulmalıdır.COVID-19 salgın enfeksiyonu dolayısıyla ortaya çıkacak hasarlar sadece bu teminat içinde ve limiti dahilin değerlendirilecektir.

Doğal Afet ve Covid Destek Planı poliçesinden birden fazla satın alınmış olması durumunda sigortalı sadece ilk düzenlenen aktif poliçenin COVID – 19 Hastane Gündelik Tazminatı ek teminatından istifade edebilir.

BEKLEME SÜRELERİ
poliçede belirtilen COVID-19 Günlük Hastane Tazminatı teminatı için poliçe başlangıç tarihinden itibaren 14 günlük bekleme süresi uygulanmaktadır. Deprem olarak sayılan Deprem ve yanardağ püskürmesi sigortalarında, her bir muhteviyat (ev eşyası) hasarında, deprem ve yanardağ püskürmesi muhteviyat sigorta bedeli üzerinden en az %5 oranında muafiyet uygulanacaktır. Muafiyet uygulamasıa çısından her bir 72 saatlik dönem bir hasar sayılır.

Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr
 •   Kasko
 •   Trafik
 •   Seyahat
 •   Tamamlayıcı Sağlık
 •   Sağlık
 •   Konut
 •   İşyeri
 •   Dask

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Konut Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen İşyeri Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Dask Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize yenikent@idealsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905534651800
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?