• 29 Ekim Mah. Mevlana Cad 866. Sokak No:1-2/C Yenikent Ankara
 • Bizi Arayın :0312 277 24 37

Kasko Sigortasında Yer Alan 15 Teminat

Kasko Sigortasında Yer Alan 15 Teminat
Acentem Burada

Kasko Sigortasında Yer Alan 15 Teminat

Kasko Sigortasında Yer Alan 15 Teminat hakkındaki yazımız ile Kasko sigortası hakkında merak ettiklerinizi bulabilir, poliçe almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bir motorlu taşıtın uğrayabileceği hasar neticesinde ortaya çıkan maddi zararı karşılamak için , sigorta şirketleri tarafından oluşturulmuş sigorta poliçeleridir.

Kasko ve Trafik Sigortası olmasa hayat ne kadar korkunç olurdu.

Kasko Sigortasında Yer Alan 15 Teminat Hangileridir?

Kasko Sigortasında Ana Teminatları;

 • Çarpma ve çarpılma hasarları sonucu ortaya çıkan zararlar
 • Yangın sonucu ortaya çıkan hasarları
 • Aracın çalınması neticesinde araç sahibinin aracın bedeli kadar fakirleşmesine engel olmaktır.

Yukarıda bahsi geçen 3 teminat poliçenin ana teminatlarıdır. Bunun dışında poliçenize eklenebilen isteğe bağlı teminatlar da vardır.

Sigorta firmaları tarafından Genişletilmiş Kasko Sigortası olarak adlandırılan bu poliçelerin tamamına yakınında , aşağıdaki teminatlar da günümüzde otomatik olarak bulunmaktadır.

1- Çarpma ve Çarpılma Teminatı

Hareket halinde olsun yada olması, sahibi olduğunuz araç ile başka bir cisme çarpmanız halinde yada başka bir aracın yada diğer 3. şahıslar sorumluluğundaki bir cismin , aracınıza verdiği hasarları karşılayan teminattır.

2-Yangın Teminatı

Aracınızın yangın sonucunda kullanılamayacak durum gelmesi durumunda hasarınızı karşılayan teminattır. Bu teminat ile kısmi yangın hasarları da karşılanır.

3- Hırsızlık/Çalınma Teminatı

Aracın çalınması yada araçta bulunan bir aksesuar/donanımın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü sırasında ortaya çıkabilecek hasarları karşılayan teminattır.

Poliçenizi yaptırırken , aracınızın orjinalinde olmayan ve araca daha sonradan takılmış aksesuarı poliçenize ekletmeyi unutmayın. (Lpg, jant, teyp, sunroof, kasa vs.

Aracın anahtarının araç üzerinde unutulması / bırakılması sonucu ortaya çıkabilecek hırsızlık kapsamında değildir. Ancak sigorta firmalarına göre bu teminat değişkenlik gösterebilir.

İsteğe Bağlı Eklenen Teminatlar

Kasko Sigortasında bulunan ek teminatlar ana teminatlar kadar önemlidir. O nedenle sizler için teklif çalışırken muhakkak kasko tekliflerimizde bu teminatlara yer veririz.

4- Deprem Teminatı

Evet. Kasko sigortasında deprem teminatı isteğe bağlı bir teminattır ve dilerseniz poliçenize ekletebilirsiniz yada deprem muafiyeti alarak , kasko poliçenizin primlerini bir miktar düşürebilirsiniz.

Deprem teminatı ile, adından da anlaşıldığı gibi depremde meydana gelen her türlü etkenin aracınıza verdiği zararlar kasko sigorta poliçenizden karşılanır.

.

 

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Diyelim ki deprem teminatını değişik nedenlerle poliçenizde istemediniz ve aracınızın bulunduğu yerde deprem oldu. Aracınız depremde bir binanın altında kalmasa bile deprem nedeni ile aracınızda bir yangın çıkarsa, poliçenizde deprem teminatı olmadığı için sigorta firmasından hasar ödemesi alamazsınız.

5-Sel ve Su Baskını Teminatı

Sel yada su baskını sonucu oluşan hasarlar bu teminattan ödenir kasko sigorta poliçeniz ile ödenir. Burada dikkat edilmesi gerenken şey,

Örneğin;

Bulunduğunuz yerde bir sel oldu ve aracınız direk selin oluşturduğu sudan hasar görmedi. Sel nedeni ile kırılan bir ağaç , bir yerden koparak gelen bir parça veya bir araç aracınıza zarar verirse bu teminattan zararınız karşılanır.

6- Terör ve Halk Hareketi Kargaşa Teminatı

Yukarıda bahsi geçen olaylarla ilgili ve bu olayların bastırılması için güvenlik güçlerinin sebep verebileceği zararlara karşı aracınız kasko poliçeniz dahilinde aracınızı koruma altına alır.

Savaş ilan edilmemiş olsa dahi ,savaş, her çeşit savaş olayları, istila, yabancı düşman hareketleri, çarpışma , iç savaş, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunların gerektirdiği inzibati ve askeri hareketler sebebiyle ortaya çıkan zararlar kasko teminatı haricidir.

7-Sigara ve Benzeri Maddeler Tarafından Oluşan Zararlar

Sigara ve benzeri maddelerin aracınıza vereceği yangın dışındaki zararları bu teminattan talep edebilirsiniz.

8-İhtiyari Mali Sorumluluk Teminatı

Bu teminat bir kasko sigortasında olmazsa olmazlardandır. Gerçek anlamda hayat kurtaran bir teminat diyebiliriz.

Şöyleki;

Bir kazada her zaman siz haklı olmayabilirsiniz. Kazada ve kaza tutanağında kusurlu olarak siz görüldüğünüz taktirde diğer tarafa verdiğiniz zarar oranında sorumluluğunuz başlar.

Zorunlu trafik sigortanızda maddi hasarlar için verilen kaza başı maddi ve araç başı maddi teminatları , sizin kusurlu olduğunuz durumlarda 1 araç için 41,000 TL birden fazla araç için ise 82,000 TL (2020 yılı limitleri) sizin adınıza ödeme yapar

Zorunlu trafik sigortasının yetmediği durumlarda kalan ödeme kasko poliçenizin İmm (ihtiyari mali sorumluluk teminatından karşılanır)

Detaylı bilgi için buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

9-Ferdi Kaza

Limitler dahilinde kaza sonucu oluşan hasarlar bu teminattan ödenir.

10-Hukuksal Koruma

Kusurlu olduğunuz durumlarda hakkınızda açılabilecek davalar için limitler dahilinde bu teminattan yararlanabilirsiniz.

11- Manevi Tazminat Teminatı

Bir kazanın maddi sonuçlarının yanı sıra manevi sonuçları da olabilir ve mağdur taraf tarafından manevi tazminat talepleri ile de karşılaşabilirsiniz. Manevi tazminat teminatı yine limitler dahilinde sizi koruma altına alır.

12- Kullanım Kaybı

Aracınızın tamir göreceği süre boyunca sigorta firması tarafından kiralık araç yada ulaşım masraflarının karşılandığı teminattır.

13-Anahtar Kaybı

Arabanızın anahtarını mı kaybettiniz yada çalındı mı ?. Hiç üzülmeyin. Onayladığımız tüm poliçelerde anahtar kaybını mutlaka karşılıyoruz. Aracınızın anahtarının değerinin ne kadar olduğunu söylemeniz yeterli.

Aracın anahtarının çalınması yada kaybolması kasko poliçeniz açısından da önemli bir olaydır. Kötü niyetli bir kişi aracınızın anahtarını çalarak aracınızı da çalabilir. Bu nedenle bu durumu hemen sigorta şirketinize/acentenize bildirmelisiniz.

14-Hasar İkame Teminatı

Poliçeniz yapılırken aracınızın örneğin aracınızın değeri 100 bin TL. Poliçeniz vadesi içinde 30 bin TL lik bir kaza yaptınız. Poliçenizde bu teminat yok ise poliçede aracınızın değeri 70 bin TL olarak devam eder. Bu teminat ile kasko poliçenize zeyil yapılmadan araç değeriniz 100 TL ye çıkarılır.

15-Kemirgen Hayvan Teminatı

Özellikle fareler olmak üzere bazı kemirgen hayvanlar aracınızdaki kablolar ile diğer aksamları kemirebilir.

Kasko Genel Şartları

 

acentemburada.com ile en iyi kasko teminatları ve fiyatlarıyla kaskosuz kalmayın

 

Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr
 •   Kasko
 •   Trafik
 •   Seyahat
 •   Tamamlayıcı Sağlık
 •   Sağlık
 •   Konut
 •   İşyeri
 •   Dask

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Konut Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen İşyeri Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Dask Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize yenikent@idealsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905534651800
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?