Konut Sigortası Teminatları

 • Anasayfa
 • Konut Sigortası Teminatları
Konut Sigortası Teminatları

Konut Sigortası Teminatları

Konut sigortası sahibi olduğunuz ya da kiracı olarak oturduğunuz konutu koruma altına alan ve içerisinde bulunan asistans hizmeleri ile (kombi klima bakım,halı yıkama , ilaçlama, çilingir, ambulans hizmetleri gibi) hayatınıza artılar katan uygun fiyatlı sigorta poliçeleridir.

Hemen Bize Ulaşabilirsiniz;

0312 277 24 37
0553 465 1 800

 

Konut Sigortası Teminatları
 

Konut sigortası, her insanın güvenli alanı olan evlerini dışarıdan gelebilecek her türlü zarara karşı koruma altına alan bir sigortadır ve günümüzde de oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Çoğu kişi, kalabalık metropol şehirlerinde yaşamını sürdürmektedir ve metropol şehirlerinde birçok kötü niyetli kişilerin olması konutunuzu da güvensiz bir yer haline getirebilmektedir. Ek olarak, dünyada pek çok risk de bulunmaktadır. Maddi ve manevi birçok risk taşıyan konutumuzu dış etkenlerden korumak adına alabileceğimiz en önemli sigorta türü; konut sigortasıdır.

Konut Sigortası Kapsamı
 

Konut sigortası kapsamında, eviniz, evinizdeki tüm eşyalar, tesisat sistemi gibi her türlü unsur koruma altına alınmaktadır. Örnek verecek olursak, herhangi bir doğal afet, kaza vb. gibi durumların olması durumunda evinizde meydana gelebilecek her türlü maddi zarar karşılanacaktır. Konut sigortası, devlet tarafından zorunlu bir sigorta seçeneği değildir. Ancak, günümüzde meydana gelen başta deprem gibi doğal afetler kişilerin evlerinde ciddi maddi sorunlara sebep olabilmektedir. Bu sebeple, her türlü duruma karşı tedbirli olmak adına konut sigortası zaruri bir durumdadır. Aynı zamanda, konut sigortasının kapsamı yalnızca doğal afetlerin zararlarından ibaret değildir. Herhangi bir tesisat sorunu olması durumunda veya evinize hırsız girme durumunda da konut sigortası devreye girmektedir. Aynı zamanda, ferdi kazalar da günümüzde sıklıkla meydana gelmektedir ve yüksek maddi zarara sebebiyet vermektedir. Buna ek olarak, günümüzde terör olayları da her an meydana gelebilir. Kişisel değerli eşyalarınız, nakit paranız, önemli evraklarınız, ev eşyalarınız gibi her türlü malınız konut sigortası tarafından karşılanır. Tüm bu olaylar kapsamında malınızı ve konutunuzu korumak istiyorsanız, hem geleceğiniz hem de gününüz için yaptırmanız gereken başlıca sigortalar arasında konut sigortası gelir.

Konut Sigortası Yapan Sigorta Şirketleri
 

Konut Sigortası Ev Sigortası yaptırmak için faydalanabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Ancak, her firmanın müşterilerine sağlamış olduğu birçok imkan ve avantaj bulunmaktadır. Birçok farklı konut sigortası seçeneği bulunur ve evinize en uygun konut sigortası paketini seçebilirsiniz. Ek olarak, konut sigortası için faydalanabileceğiniz firmaları detaylı bir şekilde araştırarak, aralarında en yüksek güveni sağlayan acentesi olduğumuz firmaları tercih etmenizde fayda vardır. 

Bizden konut sigortası teklifi labileceğiniz sigorta şirketleri ;

 • Anadolu Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Atlas Sigorta
 • Bereket Sigorta
 • Demir Hayat Sigorta
 • Eureko Sigorta
 • Gulf Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Hdi Sigort
 • Koru Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Neova Sigorta
 • Quick Sigorta
 • Orient Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Şeker Sigorta
 • Sompo Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Tmt Sigorta
 • Corpus Sigorta
 • Türkiye Sigorta
 • Unico Sigorta
 • Zurich Sigorta
 • Corpus Sigorta


 

Konut Sigortasında Teminatlar
 

Deprem

Bir Deprem sonrasında, DASK ın limitini aşan tüm hasarlar Deprem Teminatı karşılar.

Yangın

Yangın sonucu oluşabilecek duman, buhar ve yangına bağlı hararetin sigortalı ev ve ev eşyasında neden olduğu maddi zarar, yangın sigortası kapsamındadır.

Yangın Mali Sorumluluk

Sigortalı ev sahibi ise kiracısına, sigortalı kiracı ise ev sahibine karşı sorumludur. Yangın mali sorumluluk teminatı  sigortalı evde yangın çıkması durumunda bu sorumluluk kapsamında sorumlu olunan . Şahısa ödeme yapar. Yangının mal sahibi veya kiracının bulunduğu konutladan komşu binalara, konutlara veya eşyalara verdiği zarar da garanti kapsamında değerlendirilir.

Hırsızlık

Hırsızlık sonucu çalınan kişisel, ev ve ziynet eşyası ya da hırsızın bina veya eşyaya vereceği zararları kapsarmaktadır

Kira Kaybı

Ev sahipleri için, poliçe kapsamındaki olaylardan kaynaklanan zararlar nedeniyle mülkün kullanılamaz hale gelmesi durumunda kira alamama riski teminat altına alınır. Sigorta ettiren kiracı ise ve kira bedelinin ödenmesine rağmen poliçe kapsamındaki hasar sonrasında mal kullanılamaz hale gelirse, ödenen kiranın çalışılmayan günlere isabet eden kısmı karşılanır.

Enkaz Kaldırma Masrafları

Poliçe kapsamındaki riskin gerçekleşmesi halinde oluşacak enkazın kaldırılması için gerekli olan masrafların teminatıdır.

İzolasyon Zayıflığı Nedeni ile Meydana Gelen Zararlar

İzolasyon yetersizliği ya da kaybı nedeniyle yağmur/kar sularının binanın dış cephe ya da terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması nedeniyle meydana gelen zararlar teminat altındadır. Nemlenme/ısı farkı nedeniyle oluşan terleme ile küflenme sonucu sıva veya boya kabarmaları gibi iç dekorasyonda meydana gelebilecek zararlar da 

Yalıtım yetersizliği veya kaybı nedeniyle binanın dış cephesinden veya terasından veya pencere, kapı ve eşiklerinden yağmur/kar suyunun sızması sonucu oluşan hasarlar karşılanır. Nem/sıcaklık farkından dolayı terleme ve küflenme sonucu iç dekorasyonda oluşabilecek sıva veya boya kabarması gibi hasarlar ayrıca poliçeye dahildir. 

Elektrik Hasarına Bağlı Gıda Bozulması

Şimşek, yıldırım gibi atmosferik vakalarda ve normal veya anormal bir elektrik akımının meydana gelmesiyle konutta bulunan sigortalı elektronik cihazlara zarar gelmesi durumunda bozulan gıdaların mali masrafları, poliçe tarafından karşılanır.

Ek Teminatlar

Dahili Su, Kara, Deniz, Hava Taşıtları Çarpması

*Poliçe süresi boyunca konuta kara, deniz, hava taşıtı çarpması sonucu yaşanacak zararlar, sigorta teminatında değerlendirilir.

Kazaen Kırılma

*Konut içerisinde bulunan ve poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın kazayla kırılması sonucunda meydana gelecek maddi zararlar da teminata dâhildir ( Genel olarak 7 yaşa kadar olan eşyaları kapsar. 10 Yaşa kadar olan eşyalar içinde onay veren firmalar bulunmaktadır)

Duman, Sel, Su Baskını, Kötü Niyetli Hareketler, Terör, Kar Ağırlığı, Yer Kayması Bina Sabit Tesisatı İçin Hırsızlık Teminatı

*Duman, sel, su baskını, kötü niyetli hareketler, terör, kar ağırlığı, yer kayması, bina sabit tesisatı durumları esnasında konutta yaşanacak hırsızlık durumlarında, poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın çalınmasıyla oluşan mali zarar karşılanır.

Su Baskını

*Sel dışında da tesisat sorunları ve her türlü su baskını sebepleri, sigorta kapsamındadır.

Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk

3. şahıslara kazayla verilen maddi ve bedensel zararlardan doğabilecek tazminat talepleri teminat kapsamındadır.

Dolu

*Dolu yağışı sebebiyle sigorta kapsamında bulunan konut ve eşyaya gelen zarar teminat altındadır.

Misafirlere Ait Eşya

*Sigortalı konutta meydana gelen yangın, hırsızlık gibi durumlarda misafirlerin eşyası zarar görmüşse teminat limiti dâhilinde hasar, sigorta tarafından karşılanır.

Boya, Badana, Duvar Kâğıdı Masrafları

*Sigortalının kiracı olması durumunda, teminat kapsamına giren bir hasar nedeniyle sigortalı konuta yapılacak boya, badana ve kâğıt masrafları, sigorta teminatlarına dâhildir.

Ferdi Kaza Sigortası

Sigortalının ikamet ettiği evde meydana gelen kazalar sonucu sigortalı veya sigortalı ile birlikte yaşayan birinci derece yakınları için geçerli olan vefat ve sürekli maluliyet hallerinde tazminat ödenir. Kaza sonucu oluşan sağlık giderleri karşılanır.

Yakıt Sızdırmaları

*Yakıt sızdırmaları nedeniyle meydana gelebilecek hasarların masrafları sigorta kapsamındadır.

Hukuksal Koruma

*Sigortalı konut ile üçüncü kişiler arasında oluşabilecek uyuşmazlıklarda yapılmak zorunda olunan hukuki savunma ve dava masrafları karşılanır.

Cam Kırılması

Cam kırılması Teminatı ile , kapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak kazaen kırılma hasarlarını kapsar.

İkametgâh Değişiklik Masrafları

*Ev ve Eşya Sigortası’nda yer alan risklerin gerçekleşmesi sonucu binanın oturulamaz hale gelmesiyle ikametgâh değiştirmek zorunda kalınması durumunda yapılacak masraflar, poliçe teminatları arasındadır.

Elektrik Hasarları

*Yıldırım düşmesinin ya da elektrik akımının konutta bulunan sigortalı elektrikli ve elektronik cihazlara doğrudan veya dolaylı olarak vereceği maddi zararları karşılar. (Diz üstü bilgisayarlar teminat haricidir.) Her bir elektrik hasarında 100 TL muafiyet uygulanır ve yıllık ödenecek tazminat, toplam 1.500 TL ile sınırlıdır.

Elektronik Cihaz Sigortası

Sigorta yapılan konuttaki teminat kapsamında bulunan elektronik cihazlar içim ; elektrik akımı, düşme, çarpma gibi sebeplerle oluşabilecek arızalara ve kazalara karşı teminat altındadır. Genel olarak 7 yaşa kadar olan cihazlara teminat verilmekle beraber 10 yaşa kadar teminat veren firmalar da vardır. Garantisi devam eden cihazlar teminat dışıdır.

Fırtına

Fırtına sebebiyle uydu anteni, kollektör ve klima ünitelerinde oluşacak hasarların ortaya çıkardığı maliyet, sigorta kapsamındadır.


 


 
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@acentemburada.com adresine bir e-posta gönderin.

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?