• 29 Ekim Mah. Mevlana Cad 866. Sokak No:1-2/C Yenikent Ankara
  • Bizi Arayın :0553 465 1 800

Özel Sağlık Sigortası Maliyeti 2021

Özel Sağlık Sigortası Maliyeti 2021
Acentem Burada

Özel Sağlık Sigortası Maliyeti 2021

Özel sağlık sigortası maliyeti 2021 yılında da , sigorta kapsamına giren kişinin hastalık veya kaza sonrası oluşabilecek sağlık giderlerini teminat altına alan ve sigortalı adına ödeme yapılmasını sağlayan bir sigorta ürünüdür. 

Tüm sağlık giderleripoliçe kapsamındaki teminat ve limitler doğrultusunda sigorta şirketi tarafından karşılanır. Teminat limitleri, sigortalı tarafından seçilen poliçe türüne ve sigorta şirketi tarafından sigortalıya sunulan network tipine göre belirlenir. Teminatın etkilediği en önemli hususlardan biri de sağlık sigorta poliçesinin fiyatıdır. 

Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen sigortalının en çok merak ettiği konuların başında prim ödemeleri ve ödeme şekilleridir. Bu nedenle, bir özel sağlık poliçesinin maliyeti genellikle araştırılır. Poliçe prim fiyatları, birçok değişken nedeniyle farklı şekillerde hesaplanabilir. Ayrıca hesaplama yöntemleri ve ortalama fiyat bilgisi hakkında genel bilgi almak isterseniz; Sizler için hazırladığımız bu yazımızda sağlık sigortası maliyetini ve öne çıkan bütün detayları sizler için derledik.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası için poliçe prim fiyatları birçok farklı kriter üzerinden hesaplanmakta ve bu hesaplamalar yapılırken sigortalının yaşı, cinsiyeti ve sağlık durumu gibi faktörler en önemli kriterler arasındadır. Ayrıca kişinin sahip olduğu hastalıklar ve poliçeye dahil edilmesini istediği garantiler sigorta fiyatlarında değişikliklere neden olur. Poliçe kapsamı, genel olarak poliçe fiyatlarını değiştiren en önemli faktördür.
• Özel sağlık sigortası fiyatları farklı değişkenler üzerinden hesaplandığı ve kişiye özel değişkenler farklılık gösterdiği için kesin ve net bir rakam vermek oldukça zordur. Bunu bir örnek vererek açıklayalım .
Örneğin 1 yıllık poliçe dönemi içerisinde 3.500 TL ile sınırlı sağlık poliçesi satın almak isterseniz 3.000 TL ödersiniz. Ancak limitiniz 4.500 TL olduğunda ödemeniz gereken ücret de artacak ve 4.500 TL teminat üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır . 

Bu rakamlar yalnızca bilgi amaçlıdır. Fiyatları etkileyen yaş, cinsiyet veya sağlık durumu gibi faktörlere göre hesaplamalar değişecektir.
• Özel sağlık sigortası fiyatları, poliçe süresince oluşabilecek risk durumlarına göre düzenlenir. Yani kişinin sağlık sorunları varsa; Politikanın kapsadığı risk durumları da buna göre belirlenecektir. • Poliçe fiyatları için kesin bir fiyat aralığı söylemek doğru olmaz. Bu nedenle en doğru ve net bilgiye ulaşmak için Sigorta Dünyası uzmanlarından ücretsiz danışmanlık alabilir ve size uygun fiyat bilgilerini alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Özel sağlık sigortası fiyatları belirlenirken dikkate alınan kriterler vardır. Sigorta şirketleri belirli kriterlere göre hesaplama yapar ve kişiye özel fiyatlar verir. Özel Sağlık Sigortası poliçe fiyatlarının belirlenmesinde dikkate alınan veriler;
• Sigorta yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti, medeni durumu gibi kişisel bilgileri.
• Sigortalının geçmiş ve mevcut sağlık durumu.
• Kardiyovasküler sağlık veya şeker gibi sistematik durumlar.
• Hastalık geçmişi ve hastalıkları.
• Genetik rahatsızlıklar.
• Poliçedeki teminatlar.

Özel sağlık sigortası kapsamındaki kişinin sağlık sorunları ile karşılaşma riski ne kadar yüksekse sigorta primleri de o kadar yüksek olacaktır. Aynı şekilde geçmişte bir sağlık sorunu olmayan ve halihazırda sağlık durumu iyi olan sigortalılar için belirlenen primler daha az maliyetli olabilir. Bu nedenle erken yaşta herhangi bir sağlık problemi yaşamadan özel sağlık politikasına başlamak çok avantajlı olacaktır.

Ayrıca doğumlar veya bekleme süresi gerektiren bazı hastalıklar için sigorta poliçesinin erken başlaması gerekir. Bekleme süresi, poliçedeki teminatların aktif hale gelmesi ve teminat vermesi için sigorta şirketleri tarafından belirlenen süredir. Bu süre dolduktan sonra hastalığa yönelik tedavi teminatı poliçeye eklenir.

Özel Sağlık Sigortasının Maliyeti Ne Kadardır?

Özel sağlık sigortası için ödenecek ücretler, poliçe süresince karşılaşılabilecek risk durumlarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle temel olarak adayın özelliklerine ve sağlık durumuna göre belirleme yapılır.
• Fiyat bilgisi açısından ortalama bir fiyat vermek zordur. Genelde fiyatlar sigorta şirketlerinin tekliflerine göre 1.500 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Ek olarak, ücretleri etkileyen farklı değişkenler vardır. Teminatlar ve limitler bunlardan biridir.
Örneğin; Sağlık sorunu olmayanlar için ana teminat seçenekleriyle hazırlanan ve limitli sağlık ürününe verilen fiyat teklifi sigorta şirketi için 6.000 TL’ye kadar çıkabilir. Farklı bir sigorta şirketi aynı kişi için 1.500 TL teklif edebilir. Aynı zamanda, poliçeye eklenen herhangi bir teminat, kapsamı genişletecek ve fiyatları artıracaktır.
• Özel sağlık sigortası poliçelerinde yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı seçenekleri bulunmaktadır. Fiyatlar tercih edilen teminat seçeneklerine ve limitlere göre belirlenmektedir. Ayrıca poliçeye eklenen yeni teminat ile fiyatlar artabilir.
• Sonuç olarak uzmanlara danışılmalı ve özel sağlık sigortası için net fiyat bilgisi elde etmek için hesaplamalar yapılmalıdır.

Özel Sağlık Sigortasına Nasıl Daha Ucuza Maledilebilir ?

Özel sağlık sigortası ile ilgili yapılan en büyük eleştiri, prim maliyetlerinin yüksek olmasıdır. Kişiler, sağlık gibi önemli bir konuda güvenlik sağladığı ve gerekli bir ihtiyaç haline geldiği için özel sağlık sigortası yaptırmak istemektedir. Ancak fiyatlar genellikle poliçe satın alma planlarını ertelemelerine veya iptal etmelerine neden olur.

Özel sağlık sigortası fiyatlarını düşürmenin başka yolları var mıdır?


• Özel sağlık sigortası, bireysel olarak veya tüm aile bireyleri için başlatılabilir. Üstelik aile paketleri tüm aileyi korur ve daha uygun fiyatlarla satın alınabilir.
 Yeterli teminat seçilerek politikalar ekonomik ve verimli hale getirilebilir.
• Sigorta şirketleri de özel sağlık sigortası kapsamında çeşitli indirimler sunmaktadır. İş yardımı veya vergi indirimi bunlardan biridir.
• Yeni bir poliçe satın almadan önce, özel sağlık sigortası ürünleri sunan sigorta şirketleri karşılaştırılabilir ve en iyi fiyatları sunanlar keşfedilebilir. • Neredeyse her sigorta şirketi, poliçe yenileme dönemlerinde hasarsız indirim seçenekleri sunmaktadır.

En Uygun Özel Sağlık Sigortasına Nasıl Ulaşırım ?

Özel sağlık sigortası seçiminde en iyi fiyat teklifini alabilmek için birkaç kilit noktaya dikkat etmek gerekiyor. Böylece insanlar hem bütçelerine hem de ihtiyaçlarına uygun politikalar hazırlayabilirler. Sağlık gibi önemli bir konunun güvence altına alınmasına hizmet eden sağlık politikaları hazırlanırken özen gösterilmeli ve detaylı çalışılmalıdır. Sigorta şirketleri özel sağlık ürünleri sunarken farklı içerik, paket, hizmet ve fiyatlar hazırlayabilirler. Bu nedenle farklı sigorta şirketlerini karşılaştırmak ve uygunluklarını değerlendirmek gerekir. Bu aşamada size sigorta şirketlerini karşılaştırma ve en uygun poliçeyi bulma konusunda destek vereceğiz.
Özel sağlık poliçesi için en uygun ve iyi teklifin alınmasında dikkat edilmesi konusunda gereken noktalar şu şekildedir;

• Özel sağlık sigortası ürünleri sunan sigorta şirketlerini karşılaştırın.
•Poliçenizdeki garantiler ile teminat ve kapsamlar, istisnalar ve limitler hakkında bilgi edinin.
• Anlaşmalı hastane ve sağlık kuruluşlarının listesini inceleyin.
• Aile paketleri gibi ürün seçeneklerini değerlendirin ve ek aile indirimleri kazanın
• Vergi kesintileri, hak talebinde bulunulmaması indirimi veya iş indirimi gibi faydaları araştırın.
• Sigorta şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırın.
• Sigorta uzmanlarımızdan destek alın.

Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr
  •   Kasko
  •   Trafik
  •   Seyahat
  •   Tamamlayıcı Sağlık
  •   Sağlık
  •   Konut
  •   İşyeri
  •   Dask

Hemen Kasko Sigorta Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Trafik Sigorta Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Konut Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen İşyeri Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Dask Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@acentemburada.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905534651800
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?