• 29 Ekim Mah. Mevlana Cad 866. Sokak No:1-2/C Yenikent Ankara
 • Bizi Arayın :0312 277 24 37

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Grupları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Grupları
Acentem Burada

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Grupları

Tamamlayıcı Sağlık Yas ve Üzeri . Kendiniz veya sevdikleriniz için sağlık sigortası yaptırmak istiyor, ancak yaşınızın çok erken olduğunu mu düşünüyorsunuz? Pekala, size belli bir yaştan sonra sağlık sigortası yaptırmanın biraz daha zor olduğunu söylesek. “Kaç yaşına kadar tamamlayıcı sağlık sigortamız olabilir?”

50-65 Yaş Grubundakiler İçin Sağlık Maliyetleri ve Kapsamı

raporuna göre 50-65 yaş arasındaki kişilerin sağlık maliyetlerindeki artış sonucu sağlık sigortasına yöneldiği belirtiliyor. ” Adaylarda oluşabilecek sağlık riskleri yaşla birlikte arttığı için sağlık sigortası fiyatları da yaşa göre belirlenir ve belli bir yaştan sonra sağlık sigortası poliçesi bulmak zor olabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası seçenekleri ararken dikkate alınması gereken bazı önemli hususlar vardır.

Yaşlılar için en iyi sağlık sigortası nasıl seçilir? Yaşlılık yaş sigortasının detayları nelerdir? Hangi sigorta şirketleri 60 yaş üstü kişilere sağlık sigortası fiyatları sunuyor? Hepsini yazımızda bulabilirsiniz.

 

Yaş Alanlar İçin Bir Sağlık Sigortasının Önemi

Genel olarak konumuza başlamadan önce hatırlatmak istediğimiz önemli bir nokta: Sağlık sigortası poliçesine sahip olmak, herhangi bir hastalığımız olmadığında daha avantajlıdır. Ancak maalesef hastalığımız olmadan bir politikaya ihtiyacımız olmayabilir. Yaş ilerledikçe var olmayan rahatsızlıklar ön plana çıkabilir. Bu durum sigorta şirketleri tarafından en ince ayrıntısına kadar değerlendirilerek sağlık planları oluşturulur. Her sigorta şirketinin sağlık sigortası ürününde yaş sınırı vardır. Değişen yaş sınırını aşan adaylar poliçeyi satın alamazlar. Yaşlılar, sağlık sigortalarından en iyi şekilde yararlanabilmelidir. Hem mevcut hem de gelecekteki sağlık sorunlarına en iyi çözümü sağlayabilecek bir politika satın almalısınız.

 

Kendiniz yada 60 yaş üstü bir yakınınız için sağlık sigortası mı arıyorsunuz?

Elbette size uygun sunabileceğimiz planlarımız var, bu nedenle uzmanlarımız sizin için özel çalışmalar yapacak. Sağlık sigortası poliçeniz yenilenmişse, poliçenizin sona erme tarihinden en az 15 gün önce yenileme teklifi sunabilmemiz için başvuru formunu doldurun.

Peki hangi sağlık planının sizin için doğru olduğunu nasıl anlarsınız?

60 Yaş ve Üzeri İçin Tamamlayıcı Sağlık

Yaşlılar sağlık sigortası, yaşlı bireylerin ve çiftlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir sigorta poliçesidir. Sağlık sigortası kapsamında; • Özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri vardır “Yaşlı” kelimesinin tanımı her sigorta şirketine göre değişecektir. Çünkü şirket içi ürünler için yaş sınırları değişmektedir.

Bazı şirketlerde ek sağlık sigortası yaş sınırı 59 yaşına kadar çıkarken, bazı şirketlerde bu yaş sınırı 60-69 olabilir. Azami yaş sınırı ne olursa olsun, yaşlı sağlık sigortası poliçesi bu yaş grubundaki kişilerin sağlık giderlerini karşılar.

Ancak bu yaş grubunda ilk kez poliçe satın alan bir birey, 20-30 yaş arası adayların politikaları kadar kapsamlı olmayacaktır. Sağlık sigortası poliçeniz yoksa makale detayımızdan gerekli bilgileri öğrendikten sonra kendi sağlığınızı korumayı unutmayınız. Çünkü ileride sağlık sigortanız olmayabilir.

Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Nedir?

Ne yazık ki yaşlanmak ve hastalıklarla mücadele etmek kaçınılmazdır. Aile büyüklerimizin sağlığı bizim için en önemli noktadır. Beklenmedik sağlık sorunları ile ne zaman karşılaşacağımızı bilemeyiz.

Herhangi bir hastalık durumunda, en iyi hizmeti en iyi özel hastanede almalarını istiyoruz. 60 yaş için tamamlayıcı sağlık sigortası ve 65 yaş üstü için tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi edinin ve sağlıklarını güvence altına alın.

Değişen yaş sınırlarını sizlerle paylaşacağız. Yaş sınırı tablosuna uyan aile büyükleriniz için sigorta şirketi hakkında bilgi edinin, uzmanlarımız size en uygun sağlık sigortası fiyatlarını oluştursun.

Yaş Sınırı Tablosu

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen tüm adayların SGK güvencesi altında olması gerekmektedir. SGK’sı olmayan adaylar tamamlayıcı sağlık sigortası alamazlar. Başka bir durumda yaş sınırına uymak zorundadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatı olmak üzere iki farklı teminat türü sunmaktadır. Poliçe kapsamında verilen garantiler ile sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları kullanılır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı:

 • Allianz Sigorta: 64 yaşında
 • Anadolu Sigorta: 64 yaşında
 • Bereket Sigorta: 64 yaşında
 • Demir Hayat Sigorta: 60 yaşında
 • Doğa Sigorta: 59 yaşında
 • Groupama Sigorta: 60 yaşında
 • Türkiye 59 yıl
 • HDI Insurance: 59 yaşında
 • Mapfre Insurance: 60 yaşında
 • Neova Insurance: 59 yaşında
 • Ray Sigorta: 64 yaşında
 • Sompo Japan Insurance: 56 yaşında
 • Türk Nippon Sigorta: 80 yaşında
 • Unico Sigortası: 65 yaşında (Cerrahi Sigorta)
 • NN Hayat Sigorta: 69 yaşında

60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Tıbbi olarak bakıma ihtiyacı olan yaşlılarımızı sağlık sigortası ile güvence altına almak çok önemlidir. Bu Poliçe ile hastane masrafları, ambulans hizmeti, günlük bakım masrafları ve evde tedavi masraflarını güvence altına alabilirsiniz.
Poliçe kapsamında sunulan 2 ana teminat:
• Yatarak tedavi teminatı
• Ayata tedavi teminatıdır.

Yatarak tedavi teminatından yararlanabilmek için minimum 24 saat hastanede yatış olması gerekmektedir. 24 saatten az süren yatışlar poliçeden ödenmez.

Bu teminat kapsamında; Ameliyatla ilgili masraflar, doktor ve oda masrafları, ilaç ücreti ve bakım ücreti gibi masraflar teminat altına alınır. Ayakta tedavi teminatı kapsamında, doktor muayeneleri, tetkikler, ilk muayene sonrası kontrol durumu, röntgen ve tomografi gibi durumlar kapsanmaktadır.

Emekliler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir Mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olmanın ilk koşulu, bir SGK’lı olmalarıdır. Bu nedenle emekliler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler.
Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyenler için SGK koşulu aranmaz. Yalnızca yaş sınırına uymalıdır.

Sağlık Sigortası Genel Şartları

Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr
 •   Kasko
 •   Trafik
 •   Seyahat
 •   Tamamlayıcı Sağlık
 •   Sağlık
 •   Konut
 •   İşyeri
 •   Dask

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Kasko-Trafik Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Teklif Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Konut Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen İşyeri Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

Hemen Dask Sigortası Teklifi Al


 Kampanya ve bildirimlerden haberdar olmak istiyorum.

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize yenikent@idealsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905534651800
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?