Tüm Havacılık Sigortaları

  • Anasayfa
  • Tüm Havacılık Sigortaları
Tüm Havacılık Sigortaları

Tüm Havacılık Sigortaları

Etkin sigorta çözümleri ile sigortaya ihtiyacı olan herkesi bir araya getirmeyi amaçlar. Bu kapsamda sigortalılarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını belirleyerek havacılık sigorta ihtiyaçlarına göre çözümler üretiyoruz.. Havacılık Sigortacılığındaki tecrübemiz ile sigortalılarımıza kapsamlı ve uygun sigorta poliçeleri sunuyoruz.

Hava Taşıtları Gövde Sigortası

Hava aracının işleticisi, sahibi, kiracısı veya zilyedi tarafından yapılabilecek poliçe ile, uçak hareket halindeyken (taksi durumu) veya uçuş anında ve yerdeyken meydana gelen zarar ve ziyanı teminat altına alır.

Hava Taşıtları Sorumluluk Sigortası

Hava taşıtı işletenin yasal olarak sorumlu olduğu ve hava aracının işletilmesinden meydana gelen ya da hava taşıtından herhangi bir cismin düşmesi neticesinde oluşabilecek, üçüncü şahısların canına ya da malına gelebilecek zararları karşılamak amacıyla sigortalıya düşecek yasal sorumluluk temin edilmektedir. 

Hava Taşıtları Yolcu Sorumluluk Sigortası

Uçakta bulunan biletli yolcuların bir kaza neticesinde uğrayabilecekleri ölüm yada bedensel zararları sonucunda hava taşıtını işleten üzerinde kalan yasal sorumluluk Hava Taşıtları Yolcu Sorumluluk Sigorta Poliçesi ile temin edilmektedir. 

 


Yük ve Posta Sorumluluk Sigortası
 Yük ve Posta Sorumluluk Sigortası ile , uçak işleten firmanın uçak ile taşınan mallar üzerindeki yasal sorumluluğunu teminat altına alınır

 

 

Pilotlar İçin Lisans Kaybı

Sigorta başlangıcında lisansı ve geçerlilik belgesi olan bir pilotun, sigorta süresi içinde bedeni bir zarar ya da bir hastalık sonucunda geçici ya da sürekli olarak lisansını kullanamaz duruma gelmesini ya da yitirmesini belli sınırlara kadar karşılanır. Risk kabul kriterleri gereği tek başına yapılmayan bu poliçe pilotlar için bireysel olarak değil , ancak havayollarının veya kullandıkları uçağının sigortalanması kaydıyla, firmanın tüm pilotları için düzenlenir.

 

Havalimanı İşleticisi Sorumluluk Sigortaları

Havalimanı sahip ve işleticileri (devlet , yerel ya da özel idare), havalimanının işletilmesinden doğan, uçakların, uçak yolcularının ve üçüncü kişilerin bedensel ve parasal zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Havalimanı İşleticisi Sorumluluk Sigortası ile bu riskler Anadolu Sigorta güvencesi altında.

 

Yolcu ve Uçuş Ekibi Koltuk Ferdi Kaza Sigortaları

Bu sigorta teminatı, uçak yolcuları ve uçuş ekibinin bir kaza nedeniyle, ölüm/sürekli tam sakatlık/göz ve organ kaybı gibi bedensel zararlarını temin eder.

 

İnsansız Hava Aracı (Drone) Sigortası

Bu sigorta ile üçüncü şahıslara karşı sorumluluk teminatı sağlanır. İşletinin yasal olarak sorumlu olduğu ve hava taşıtının işletilmesinden doğan ya da hava taşıtından herhangi bir cismin düşmesi sonucunda oluşan, üçüncü şahıslara bedeni ya da maddi olarak gelebilecek zararlar sebebiyle sigortalıya düşecek yasal sorumluluğu temin edilir. Talep edilmesi halinde insansız hava aracının kendisine de gövde teminatı sağlanabilir.


 
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@acentemburada.com adresine bir e-posta gönderin.

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?