Kasko Araç Camını Karşılar mı?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Kasko Araç Camını Karşılar mı?2 min read

Kasko araç camını karşılar mı? Hangi durumlarda cam değişimi yapılır? Kasko sigortası cam hasarlarını nasıl karşılar?

Kasko Araç Camını Karşılar mı?

Kasko Sigortası Cam Teminatı

Kasko Sigortası Karşı Tarafın Hasarını Öder mi ?

Kasko Sigortasında Can Kırılması Teminatı

Kasko sigortası araç sahibinin aracında oluşan zararları karşılamayı amaç edinir. Yangın, çarpma/çarpışma, hırsızlık, grev ya da lokavt gibi durumlarda oluşabilecek zarar ile terör olaylarında müdahale sırasında oluşabilecek zararlara karşı kasko araç sahiplerinin zararlarını karşılar.  Kasko sigortasında cam hasarının meydana geliş nedeni önemlidir. Kasko sigortası genel şartları içerisinde cam kırılması maddesi de ayrıca yer alır.

Kasko sigortası cam kırılmalarını genel olarak yılda dört defaya kadar değiştirir. Ancak Bazı sigorta şirketlerinde bu durum ve değişim sayısı değişkenlik gösterebilir. Anlaşmalı servislerde takılan cam için ayrıca ücret alınmaz fakat anlaşması olmayan bir serviste yapılan cam işlemleri için ödeme sigortalı tarafından yapılır ve sonrasında bu i ödenen ücret, sigorta şirketi tarafından sigortalıya iade edilir.

Genel olarak kaza esnasında yada dolu, yağmur, fırtına, kar gibi hava şartlarının yanında ,hırsızlık yada kötü niyetli hareketler nedeniyle de araç camlarının kırılmasına rastlanır.

Cam Kırılmasında Talep Edilen Belgeler

  • Kasko poliçesi
  • Sigortalının beyanı,
  • Kasko prim makbuzu ( Mail Order yada Peşin Ödemelerde)
  • Kırılan Camın Fotoğrafları
  • Ruhsat aslı ya da fotokopisi
  • Eğer Cam hasarı hırsızlık sonucu oluşmuşsa karakolda verilen tutanağının aslı gibidir onaylı fotokopisi

Trafik Sigortası Cam Hasarını Karşılar mı?

Kazada kusur tarafın trafik poliçesi, mağdur tarafın cam hasarlarını karşılar. Bazı sigorta şirketlerin trafik sigortasına ek teminat olarak cam kırılması teminatı da eklenebilmektedir.

sigortadünyasi