Kasko Sigorta Çeşitleri<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">5</span> min read</span>
kasko-sigorta-hesaplama

Kasko Sigorta Çeşitleri5 min read

En Uygun Kasko Sigortası Hangisidir?

Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarına Göre 4 ayrı Kasko sigortası bulunmaktadır.

Dar Kasko

Kasko ana teminatlarından bir kısmını içeren ekonomik kasko türüdür. Dar Kaskoda sigorta şirketleri müşterinin aracına göre teminatları belirlerler. Eski bir model aracınız varsa ilk yıl için dar kasko yaptırmayı tercih edebilirsiniz ve o yıl hasarınız yoksa daha sonra genişletilmiş kasko yaptırma şansınız olur.

Dar Kasko da sigortalı aracın, Yanması, Çalınması, Grev, Lokavt, Halk Hareketleri, Terör, Deprem, Sel ve Su baskını nedeniyle ile uğrayacağı hasarları teminat kapsamına alınmaktadır.

Ak Sigorta Tamamlayıcı Trafik Sigortası

Ak Sigorta Tamamlayıcı Trafik Sigortası ile, trafikte meydana gelebilecek çarpma, çarpışma durumlarında zorunlu trafik sigortanıza ek olarak trafik sigortanızın karşılamadığı karşılamadığı hasarları karşılanır. 15 yaşına kadar, hasarsızlık kademesi bulunan araçlar için yapılan sigortada hasarın trafikte seyir halinde olması (park halindeki hasarları karşılamaz), kaza sonrası yetkili mercilerce düzenlenmiş kaza tespit tutanağı olma şartı vardır. Ayrıca sadece cam kırılması teminat haricidir.

Tmt Sigorta Eko Kasko Poliçesi

Acenteliğini yaptığımız ve 2015 yılında Türkiye Sigorta sektöründe faaliyete başlayan ve Yüzde Yüz Türk sermayesiyle kurulan TMT Sigorta ( Tüm Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri ) şu an Kasko ve Nakliyat sigortaları branşlarında faaliyet göstermektedir. 

 “Üyeleri, çalışanı ve iş ortakları ile birlikte ülke ekonomisine değer katan bir şirket olmak” firmanın vizyonunu yansıtmaktadır.

Tmt Sigorta Kasko Fiyatları
Tmt Sigorts Kasko Fiyatları

TMT Sigorta Genişletilmiş Kasko ürünüyle bir kasko poliçesinde olması gereken tüm teminatları karşılayan Tmt Tüm Kasko ürünü ve yine Oda, Birlik ve Kooperatif üyelerine özel,  bir kasko poliçesinde olması gereken tüm teminatları karşılayan Eko kasko ürününü için teklif alabilirsiniz.

Ayrıca nakliyat sigortaların da en uygun fiyatlar TMT sigorta da. 

Sağlık Bakanlığı Çalışanlarına kasko,

THY Çalışanlarına Kasko

TCDD Çalışanlarına Kasko TMT de.

Size TMT den acentemburada.com ve İdealsigorta da  süper kasko fiyat tekliflerimiz var.

Pert Kasko

Şirketlerinin kasko branşında çok değişik ve farklı ürünleri bulunmakta. İhtiyaçlarınıza göre hangi Ürünü almak istemediğinizi karar verebilirsiniz Örneğin  ben küçük hasarlar yapmıyorum O zaman sadece Aracımın başına çok kötü bir şey gelir ise bir maddi kayba uğrayacağını düşünüyorsanız pert kasko ürünümüzü satın alabilirsiniz. Pert kasko da aracınızın ya çalınmış olması ya da aracınızın Yüzde altmış ve daha fazla bir hasara uğramış olması gerekmektedir .

Kasko sigortası karayolunda hareket etme izni olan motorlu yada motorsuz taşıtların hareket halinde ya da dururken çarpma çarpışma ve  üçüncü şahıslara vereceği zararların yanısıra   yangın hırsızlık  doğal afet ile  kendi aracınızın başına gelebilecek zararları karşılar

Alkol Kullanarak Araç Kullanmak Kusurdur.

Aracımız önemli bir değerimiz ve bu tür risklere karşı aracımızı korumak için kasko sigortası yaptırmamız çok önemli. Yukarıda belirtilen bu riskler ve tercih edilirse müşterimizin alacağı ek teminatlar ile araca zarar geldiğinde kişinin kusuru bakılmaksızın hasarlı ödenir. (Alkol ve Ehliyetsizlik bir kusurdur)

Çalıştığımız Sigorta şirketlerinin  geniş anlaşmalı servis ağı sayesinde müşterilerimiz aldıkları hasarı artı hiçbir ücret ödemeden bu  servislerde yaptırabilir. Müşterilerimiz kendi seçimlerine bağlı olarak çok farklı alternatif ürünleri genişletebilirler

Trafik Sigortası ve Kasko nun farkı nedir ?

Trafik sigortası kusurlu olduğunuz durumlarda karşı tarafın zararını öder kasko ise kusur oranına bakmaksızın sizin hatalarınızı hatalarınızı hatalarınızı öder öder

Kasko sigortası yurt dışında da geçerli midir?

Talebinize bağlı olarak bu teminatı kasko sigorta poliçenizi ekleyebiliriz. Yurt dışında bir hasar aldığınızda poliçeniz de varsa aracınızın çekmek kurtarılma gibi ihtiyaçlarını karşılayacaktır

Kasko poliçesi yaptırırken en çok dikkat edeceğimiz 3 konu nedir ?

– Birincisi ve en önemlisi doğru araç seçimi.Aracınızın kasko poliçeniz de doğru bir biçimde seçildiğini mutlaka dikkat edin bu konuda biz acentemburada.com ve ideal sigorta olarak çok titiz davranıyoruz .

Özellikle aracınızda aksesuar ve ek donanım var ise bunu mutlaka bizimle paylaşın. Örnek olarak LPG ,sonradan takılmış teyp çelik jant ve benzeri olabilir.Bu aksesuar ve donanımlar aracınızın değerini kasko değer listesinde belirtilen değerden daha fazla ettiğinden dolayı bunların mutlaka poliçede yazılması gerekir.

– İkincisi kasko sigorta poliçeniz ile neler alıyorsunuz ?

Poliçenizde ek teminatlar var mı ? Bunların limitleri neler, poliçenizde ikame araç var mı çekmeye çekilme kurtarma hizmeti var mı kişisel eşya teminatı var mı ?

– Üçüncüsü Hasarsızlık indirimi

Her hasarsız geçen yıl için müşterilerimiz çeşitli kademelerde indirimler kazanmakta.İlk yıl %30 İkinci yıl %40, 3 yıl %50 ile 65 e kadar varan indirimler.  Ayrıca diğer indirimler ; 

Örneğin;

Kamu personeli, Anonim şirket ve Limited şirketlerde çalışan personel, Tsk ve Emniyet Personeli  indirimleri ve benzeri gibi indirimlerin poliçenize uygulanıp uygulanmadığını mutlaka kontrol edin

Kasko Sigorta Teklifi Almak için Formu Doldurabilir yada Bizi Arayabilirsiniz

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız