Kasko Sigortası

 • Uygun Primler
 • En İyi Teminatlar
 • 12 aya Varan Ödeme Seçenekleri
 • 26 Sigorta Şirketi

Kasko Sigortası, kasko poliçesinde  belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara aracının araç sürücüsünün iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibin güvenceye alır.

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigortası’nın aksine sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ile Trafik Sigortaları arasındaki en önemli farktır.

Aracınızın çalınmasına, yanmasına ya da hasara uğramasına karşılık verilen standart teminatlar dışında, talebiniz doğrultusunda firmaları tarafından sunulan ek teminatlar ile kasko sigortanızın kapsamını daha da genişletebilirsiniz.

Kasko poliçenizi ihtiyacınız olan kasko teminatları ile belirleyebilir,  acenteliğini yaptığımız 26 sigorta şirketinden size uygun kasko poliçesi için teklif alabilir ve poliçenizi onaylayabilirsiniz.

Kasko Sigortası Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kasko Sigortası Nedir?
 • Kasko Sigortası, araç sahibine sigorta poliçesinde belirlenen ve karayolunda kullanılan motorlu ve motorsuz kara aracının hareket halinde ya da dururken bir sebep neticesinde hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda oluşan hasarların ödenmesini sağlayan sigorta türüdür
 • Kasko sigortalı genel olarak Geniş ve Dar kapsam olarak düzenlenir. Geniş kapsamlı kasko ile aracınız tam koruma altında iken dar kapsamlı kasko ekonomik olduğu için tercih edilebilir.
 • Aracınızla karşı tarafa vereceğiniz maddi veya bedeni zararlara karşı ihtiyari mali sorumluluk teminatı ile kusurlu olduğunuz durumlarda aracınızla karşı tarafa verebileceğiniz maddi veya bedeni zararlarda trafik sigortası limitlerinin yetmediği durumlarda can simidi olarak devreye girer.
Kasko Sigortasının Önemi Nedir?

Kasko sigortası ile araç sahibinin maddi olarak kendini güvenceye alması sağlanır. Size sunulan vadelerde ödeme imkanı ile tam olarak güvende kalmanızı sağladığı için önemlidir.

Kasko Sigortası Almak İçin Hangi Bilgiler İstenir?

Sıfır araçlar için araç bayisinden size verilecek proforma fatura ve ikinci el araçlar için noterden alınan araç ruhsatını bize göndermeniz yeterlidir.

Kasko Ödemesi Nasıl Yapılır?

Sizin için sigorta şirketlerinden teklif çalışırız ve size en uygun olan teklifleri iletiriz. Onayınız neticesinde kaskonun kredi kartınıza taksitli yada hesap numaramıza göndereceğiniz peşin tutarla poliçeniz onaylanır.

Kasko Sigortası Zorunlu Mudur?

Zorunlu olamayan isteğe bağlı bir sigorta poliçesidir. Ancak kasko poliçesi ile kendinizi güvence altına alacağınızdan zorunlu olarak düşünmeniz sizin için yararalı olacaktır

Kasko Değer Listesi Nedir?

Her yıl Türkiye Sigortalar birliği tarafından 15 yaşa kadar olan araçlar için yayınlanan listedir. Sigorta şirketleri bu listeyi referans olarak kullanır. Aracınızın kasko değerine buradan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Kasko Fiyatı Alabilirim?

Bize araç ruhsat bilgilerimizi mail göndererek
Buradan teklif formu doldurarak
0(312) 277 24 37
0(312) 911 35 95 nolu telefonlarımızdan ve
0(553) 465 1 800 nolu mobil ve whatsapp numaramızdan bize aracınızın ruhsatını göndererek poliçenizi alabilirsiniz.

Online Kasko Sigorta Poliçesi

Kasko poliçesi önemli bir sigorta poliçedir. Bu nedenle size en uygun poliçeyi bulmak için manuel olarak teklif çalışmaktayız.

Pert Aracıma Kasko Yaptırabilir miyim?

Evet. Acenteliğini yaptığımız sigorta şirketlerinden daha önceden pert olmuş bir araç için tamir edilmiş olması şartıyla kasko teklifi alabilirsiniz. Aracınız ilgili sigorta şirketi tarafından ücretsiz olarak oto ekspertizi yapılarak sigortalanır.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Aracınıza kasko yaptırmaya başladığınız andan itibaren kaza yapmamanız ve poliçenizi düzenli olarak yeniletmeniz durumunda sigorta şirketlerinden alacağınız indirime denir ve %70 e varan oranlarda indirim alabilirsiniz.

Sigorta Şirketimi Değiştirirsem Hasarsızlık Kasko İndirimim Gider mi?

Hayır. Şirket değiştirseniz bile hasarsızlık indiriminiz tramer tarafından otomatik olarak uygulanmaya devam eder.

Kasko Teminatları Nelerdir?

Çarpma/çarpılma , yanma , hırsızlık ana teminatlarının dışında deprem, terör, sel, fırtına , dolu, imm ve bir çok teminat kasko poliçenizde.

 • Enflasyon teminatı
 • Deprem teminatı
 • Terör teminatı
 • Sel ve su baskını teminatı
 • Ferdi kaza teminatı
 • Ferdi kaza deprem teminatı
 • İhtiyari mali mesuliyet teminatı
 • Hukuksal yardım teminatı
 • Eskime payı düşmeme teminatı
 • Kullanım kaybı teminatı
 • Yardım hizmet paketi teminatı
 • Hasar ikame teminatı
 • Alevsiz yangın teminatı
 • Kilit sistemi teminatı
 • Yurtdışı teminatına da sahip olusunuz.
Kasko Sigortası Yapan Şirketler Hangileri ?

sigorta-sirketleri-1
Yukarıda sigorta şirketlerinden kasko poliçeniz için teklif alabilirsiniz.

Kasko Sigortasının Ödemediği Hasarlar Var mıdır?

Aracın düzenli bakımının yapılmamasından kaynaklanan çürüme, eskime gibi zararlar kasko sigortası kapsamına girmez. Bununla beraber;

 • Ehliyeti olamayan şahıslar tarafından kullanılan araçta meydana gelen zararlar,
 • Taşıma haddinden fazla yük taşıyan araçlarda meydana gelen zararlar
 • Karayolları Trafik Kanunu’nun yasakladığı miktarda alkol alınması ya da uyuşturucu madde kullanımı
 • Araçta yapılan değişikliklerden doğan zararlar
 • Nükleer atıklardan ve nükleer yakıttan kaynaklanan yangınlar
 • Olağanüstü durumlarda (savaş, işgal vs.) doğan zararlar
 • Ruhsatlı taşıma yapan gemi ve trenler haricinde aracın deniz ya da havada taşınması sonucunda oluşan zararlar araç kasko paketi kapsamında değildir.

Kasko Sigortası hakkındaki tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

Kasko Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Bir hasar aldığınızda mutlaka kaza tespit tutanağı düzenlenmiş olması yada emniyet mensupları tarafından bir kaza tutanağının hazırlanması gerekmektedir. Daha sonra bizi veya sigorta şirketinin telefon numarasını aramanız yeterlidir.

Kasko Sigortası Ne Kadar Süre ile İkame Araç Verir ?

Kasko Poliçenizin teminatına göre 3 günden başlayarak aracınızın onarım süresi boyunca ikame araç alabilirsiniz. Genel olarak yılda 15×2 defa ikame araç önermekteyiz.

Kasko Yetkili Servisi Nedir?

Sahibi olduğunuz aracın markanın üreticisi veya ülke temsilcisi tarafından, marka standartları çerçevesinde ve bu normlara uygun olarak onarım yapma yetkisi olan servislerdir.

Kasko Anlaşmalı Servis Nedir ?

Sigorta şirketi tarafından bir sözleşme ile yetkili kılınmış ve genelde her marka araca hizmet veren servislerdir.

Kasko Özel Servis Nedir ?

Bu servislerin sigorta şirketi ile anlaşmaları yoktur. Eğer kasko poliçenizde aksi belirtilmemiş ise bu servislerden de faydalanabilirsiniz.

Kasko Mini Onarım Nedir?

Aracınızda oluşabilecek küçük hasarlar (belirli ölçülere uyması gerekmektedir) bu teminat kapsamında değerlendirilir ve hasar dosyası açılmaz.

Kasko Sigortası Dolu Hasarını Öder mi?

Evet. Dolu yağışının aracınıza verebileceği zararlar da poliçeniz kapsamında güvencededir.

Kasko Hasarsızlık Koruma Teminatı Nedir?

Kasko poliçenizde hasarsızlık indirimiz var ise ek prim ödenerek bu teminat alınabilir. Bu teminatla tek bir hasarınız olursa hasarsızlık kademeniz etkilenmez yada bir alt seviyeye düşer.

Kasko Sigortam Yurtdışında Geçerli mi?

Dilerseniz poliçenize yurtdışı teminatı ekleterek aracınızla yurtdışına çıktığınızda da güvence kapsamında olabilirsiniz. (Bu teminat bazı ülkelerde geçerli değildir)

Full Kasko Nedir?

Halk arasında Full Kasko olarak adlandırılan Genişletilmiş yada Birleşik kasko sigortası ana teminat ve ek teminatların bir araya getirilerek oluşturulan poliçelerdir.

Ancak her ne kadar full kasko olarak isimlendirilse de , kasko poliçenizde sınırsız imm teminatınız yoksa ya da ek bir sınırsız imm poliçesi almaz iseniz poliçeniz asla tam anlamı ile full olmayacaktır.

gri sigorta kasko

Gri Sigorta Kasko

Araç sahipleri için hayati önemi bulunan kasko sigortasında geniş teminat seçenekleri ve uygun kasko fiyatları Gri Sigorta Kasko da Gri […]

motosiklet-trafik-sigortasi

En Uygun Motosiklet Trafik Sigortası

Her motosiklet sahibinin yaptırmakla zorunlu olduğu ve yıllık yenilenen zorunlu trafik sigortası için En Uygun Motosiklet Trafik Sigortası fiyatlarını veriyoruz […]

ankara-sigorta-pert-kasko

Anadolu Sınırsız Trafik Sigortası

Anadolu Sınırsız Trafik Sigortası ile trafik sigortanızda bulunan zorunlu teminatları sınırsız hale getiriyoruz Anadolu Sınırsız Trafik Sigortası Nedir ? 2021 […]

pert kasko

Hdi Trafik Sigortası

Ülkemizin en büyük sigorta şirketlerinden olan Hdi Sigorta zorunlu trafik sigortası ihtiyacınızda da yanınızda. Hdi Trafik Sigortasın ile tüm zorunlu […]