Konut Sigortası Nedir ?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>
Konut Sigortası

Konut Sigortası Nedir ?3 min read

  • Post author:
  • Post category:Genel

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası sahibi olduğunuz evi/konutu ve istenirse konutta kullanılan eşyaları tüm risklere karşı koruma altına alan sigortadır. Ev sahibi olmasa dahi konutta yaşayan kiracı ev eşyalarını Konut Sigortası yaptırarak güvenceye alabilir.

Konut Sigorta Fiyatları Ne Kadardır?

Konut sigortası ile binanızı ve içindeki eşyalarınızı sigortalatabilirsiniz. Bir konutun fiyatını etkileyen unsurlar, konutun bulunduğu yer ve konutun yapı maliyetidir. Ancak Konut sigortası konut değeri açısından evin bulunduğu yerle ilgilenmez. Sigortanın konusu yapının yapım maliyetidir.

Örneğin aynı maliyete yapılabilen bir konut Ankara Çankaya’da 700 bin TL iken , Ankara Polatlıda 250 bin TL olabilir. Bu nedenle sigortalanacak konutun değeri m² sine göre belirlenir.

Deprem risk bölgesi poliçenin fiyatına etki eder. 2020 fiyatları ile Ankara’da konut sigorta fiyatları 130 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Konut poliçenizde deprem teminatı DASK poliçenizden arda kalan kısım kadar teminata alınır.

Dask ve Konut Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

dask
dask

Dask poliçesi depremde evinizin hasarını poliçeden yazan limitler dahilinde hasar ödemesi yapar.Konut poliçesi ise Dask poliçeniz ile beraber çalışarak deprem dışında kalan tüm hasarlarınızı öder.

konut-sigortası
konut sigortası hesaplı bir poliçedir. Ayda 10 Tl den başlayan fiyatlarla sahip olabilir Konutunuzu güvenceye alabilirsiniz. Türkiye’deki konutların çok az bir bölümü sigortalıdır. Konutunuz Yangın,Hırsızlık,Deprem,Sel ve Birçok doğal veya doğal olmayan risklere karşı tam koruma altında olur.

Konut kredisi kullanırken hangi sigortalar zorunlu? 

Konut kredisi kullandığınızda DASK poliçesi yaptırmak zorundasınız. Konut poliçesi ise zorunlu olmamakla birlikte, siz bankaya borcunuzu bitirene kadar banka ev/konut üzerinde hak sahibi olduğu için Konut Poliçesi yaptırmanız istenir. 

Evin oturulamaz hale gelmesi ile kiracı taşınmak zorunda kalabilir; ev sahibi kira gelirinden mahrum olabilir. Taşınma ve enkaz kaldırma giderleri de büyük bir külfet oluşturabilir. İşte konut poliçesi bu gibi durumlarda hayatınızı kolaylaştırır.

Konut poliçenizi bankadan yaptırmak zorunda değilsiniz. Poliçenizi bizden çok uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Neden Konut Paket Sigortası Almalıyım?

Poliçeniz ile konutunuzda karşılaşabileceğiniz riskleri teminat altına alarak, birçok asistans hizmete de tek poliçe içerisinde sahip olabilirsiniz. Üstelik, ev ve içindeki eşyanın yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ile sorumluluklarını da teminat altına alırsınız.

Yeni Nesil Konut Paketleri ve Modüler Konut Paket Sigortası ürünlerimiz; ev ve eşyayı teminat altına alarak sizi bütün bu yüklerden kurtarır ve mutluluğunuzu güvence altına alır. Hesaplı, Standart ve Elit olmak üzere 3 ayrı içerikte oluşturulan Yeni Nesil Konut Paket Sigorta Poliçesi ile de şimdi farklı bütçelere göre farklı paket alternatiflerimizi tercih edebilirsiniz.

Konut sigortası yaptırmak, 2020 yılı sigorta fiyatlarını öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

0553 465 1 800  ve  0312 277 24 37 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Formu Doldurarak Teklif Alabilirsiniz

Ad
Soyad