Neden Kasko Sigortası Almalıyım?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>
kasko-sigorta-fiyatlari

Neden Kasko Sigortası Almalıyım?2 min read

Neden Kasko Sigortası Almalıyım? Kasko Sigortası Zorunlu mu? Kasko Sigortası Yaptırmazsam ne Olur?

Ülkemizde genel olarak , araç sahipleri araçları için sadece zorunlu trafik sigortası yaptırmakta ve kasko almakta uzak durmakta. Bunun en büyük nedenlerinden birisi, kasko sigortasının çok pahalı bir sigorta olduğu gibi yanlış bir düşünceden kaynaklanmaktadır.

Ülkemizde araç fiyatlarının , özellikle vergiler eklendikten sonra pahalı olarak satılmasından dolayı, araç sahipleri kasko yaptırmak için çok da hevesli değiller. Aracını banka kredisi ile araç sahipleri ve kurumsal firmalar dışında kaskoluluk oranı oldukça düşük.

2020 yılı istatistiklerine göre ; Türkiye’de trafiğe kayıtlı 23 milyon 156 bin araç var. 2019 verilerine göre bu 23 milyon araçtan  kaskolu araç sayısı geçen yılın Ocak ve Haziran döneminde 3.1 milyon araç iken , bu yılın aynı döneminde yüzde 9’a yakın düşüşle kaskolu araç sayısı 2 milyon 836 bin oldu.

Verilere göre Ülkemizde kaskolu araç sayısı yaklaşık olarak %10 ile sınırlı. Bunun başlıca sebebi kasko sigortasının fiyatının yüksek olduğunun düşünülmesi ve 10 yaşından büyük araçlara kasko yapılamadığı gibi bir bilincin yaygın olmasıdır.

Ancak bu doğru değildir. Kasko fiyatları, hasarsızlık indirimine ,araç modeli ve yılına, araç sahibinin yada varsa eşinin mesleğine göre değişkenlikler gösterir ve %70 e varan indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bu da kasko fiyatlarını ülkemizin ekonomik durumuna kıyasla çok makul seviyelere getirir. Örnek olarak 100,000 TL değerinde bir aracınız varsa acentesi olduğumuz Tmt Sigortadan kaskonuzu 1,070 TL yaptırabilir ve kasko sigortanızı taksitle ödeyebilirsiniz.

Eğer kasko hasarsızlık indiriminiz var ise kasko poliçenizin primi yukarıdaki rakam daha da aşağı düşecektir.

Kasko Sigortası Nedir?

Kısaca Kasko Sigortası, sahibi olduğunuz aracınızı, kasko değer listesi üzerindeki değerinden teminat altına alarak, aracınızın başına gelebilecek her türlü riske karşı koruyan bir sigorta türüdür.

Kasko sigortası alarak, hem kendi aracınızı koruma altına alır , hemde imm (ihtiyari mali mesuliyet) teminatı ile üçüncü şahıslara verebileceğiniz maddi ve manevi zararları telafi edebilirsiniz.

Kasko Sigortası yaptırmak için bize telefonlarımızdan yada aşağıda bulunan formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Sizler için acenteliğini yaptığımız firmalardan;

sigorta-sirketleri-1
En iyi kasko sigorta şirketleri

sizin için en iyi fiyat ve teminatlı poliçeyi araştırıyor ve sizin için poliçeleştiriyoruz.

Ücretsiz Teklif Alın
Tüm Taleplerinizi Bize İletebilirsiniz
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız