ray-sigorta-siber-guvenlik-sigortasi

Ray Sigorta Siber Güvenlik Sigortası Cyberella Nedir?

Ray Sigorta Siber Güvenlik Sigortası Cyberella , 18 ila 60 yaş arası kişileri gerek sanal gerekse gerçek kimlik hırsızlıklarınana karşı güvence altına alan, sigortalının hasarı olmadan da önleyici asistans hizmetleri ile korunmasını sağlayan bir sigortadır.

Cyberella Hangi Durumları Koruma Altına Alır?

  • Kimlik hırsızlığı/sahtekârlığı durumunda yapılan harcamalar
  • Kimlik çalınması/kaybolması sonrası yapılan yenileme harcamaları
  • ATM kapkaç/gasp olayları
  • Kişisel şifrelerin çalınması (online bankacılık hizmetleri, finansal kurumlara ait internet hesapları, kredi veya banka kartları vb)
  • Hukuki süreçler
siber-guvenlik-sigortasi
Ray Sigorta Siber Güvenlik Sigortası Cyberella

Neden Ray Sigorta Siber Güvenlik Sigortası Cyberella?

Sadece hasar durumunda değil, sigorta süresince dijital güvence veri izleme hizmeti ile riski tespit eder, koruma yazılımı ile sigortalıya ait kayıtlı cihazlarda yer alan kişisel verilere gelebilecek risklere karşı koruma sağlar.

Dijital Güvence Veri İzleme Hizmeti: Kişisel veriler, poliçe süresince, 7/24 tehlikeli web siteleri dâhil olmak üzere tüm internet üzerinde taranır. Kişisel verilerin takibi sırasında şüpheli veya belirlenmiş bir durum tespit edilmesi durumunda uyarı göndererek aksiyon planları sunar.

Banka Hesap Numaraları≤ 10
Banka/Kredi Kart Numaraları≤ 10
Ehliyet1
E-Posta Adresleri≤ 10
Pasaport Numarası1
Kimlik Numarası (TCKN)1
Telefon Numaraları≤ 10

Koruma Yazılımı: Plan kapsamında aynı aile içerisinde 5 kişiye kadar PC, Mac, telefon (iOS, Android) olmak üzere cihazların içindeki kişisel bilgilere yönelik karşılaşılabilecek kötü niyetli saldırılara ve casus yazılımlara karşı maksimum güçlendirilmiş güvenlik koruması sağlayan güvenli tarayıcı yazılımı sunar.

Uzman Danışman: Kimlik hırsızlığına yönelik mağduriyet durumunda size özel tayin edilecek uzman danışmanlar süreç çözümlenene kadar her türlü konuda yardımcı olur.

Gazete Zayii İlanı: Sigortalıya ait kimliklerin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi veya kaybolması durumunda, olası tehditlere karşı kişiyi güvenceye almak amacı ile plan kapsamında kayıt ettirilen kimlikler için, ulusal yayın yapan bir günlük gazetede kayıp ilanı verilmesini ve gazete örneğinin size iletilmesini sağlar.

Kimlik Bilgilerinin Kaydı ve Ulaştırılması: Kayıp veya çalınma durumu sonrasında kimliklerinize ait bilgiler, ihtiyaç halinde kullanabilmeniz için güvenli bir şekilde saklanır.

Ray Sigorta Siber Güvenlik Sigortası Cyberella Teminat Kapsamı İle İlgili Bilgiler

Kimlik Hırsızlığı/Sahtekârlığı: Kimlik bilgilerinin kötü niyetli kişiler tarafından bilginiz dışında kullanımı nedeniyle uğranan gelir kayıpları, yapılacak hukuki masraflar, hukuksal süreçte ulaşım ve iletişim amaçlı harcanan belirli limite kadar olan masraflar teminat kapsamında karşılanır.

Kimlik Yenileme: Kimliklerinizden bir ya da birkaçını kayıp veya çalıntı nedeni ile yenilemeniz durumunda, yeni kimliğin çıkarılması sürecinde talep edilebilecek başvuru ücretleri, her türlü harç ve kart ücretleri kimlik yenileme teminatı kapsamında karşılanır.

Kişisel Şifre Çalıntı: Kişisel şifrelerinizin dijital ortamda veya fiziksel tehdit uygulanarak ele geçirilmesi sonrasında yapılan usulsüz işlemler sebebiyle banka veya finansal kurum tarafından sorumlu tutulduğunuz maddi kayıplar teminat kapsamında karşılanır. Kimlik hırsızlığı harcamalarına ilişkin olarak “kimlik hırsızlığı” veya “kişisel şifre çalıntı” teminatlarından yalnızca birine yapacağınız tazminat talebiniz kabul edilir. 

ATM Kapkaç: ATM’den yapılan para çekme işlemlerini takiben 30 dakika içerisinde, para çekilen ATM’nin 50 m yakınına kadar mesafede gasp, kapkaç olaylarına maruz kalınması ve çekilen tutarın çalınması maksimum belirlenen limite kadar teminat altındadır.

Hukuksal Koruma: Poliçe kapsamındaki teminatların biri veya hepsine bağlı olarak doğabilecek uyuşmazlıklar belirlenen limite kadar teminat altındadır.

 TEMİNATLARTEMİNAT LİMİTİ
 Kimlik Hırsızlığı Teminatı   20.000 TL
 Kimlik Yenileme Teminatı1.000 TL
 Kişisel Şifre Çalıntı Teminatı5.000 TL
 ATMKapkaçTeminatı                                                 2.500 TL
 Hukuksal Koruma10.000 TL
Ray Sigorta Siber Güvenlik Sigortası Cyberella