Seyahat Sigortası İçin 30 Neden

Seyahat Sigortası İçin 30 Neden

Seyahat sigortası için 30 neden dedik Dünyanın gezilebilecek en güzel 30 yerini sizler için derledik. Seyahate çıkmadan önce yaptırmanız gereken 30.000 Eur Limitli Seyahat sigortanızı yaptırmayı unutmayın.

Seyahat Sigortası Nedir?

Dünyadaki En Güzel 30 Yer

Ülkemiz harika ve birbirinden muhteşem yerlere sahip bir yer. Ancak yurtdışında da görülmeye değer pek çok yer olduğu biliyoruz. Bunlardan 30 tanesini sizler için derledik. Ancak ülkemizden 3 yeri eklemeyi de ihmal edemezdik

Chamonix, Fransa

Chamonix, Fransa

Resmi olarak Chamonix Mont-Blanc olarak bilinen Chamonix, Fransız Alpleri’nde yüksek dağlık bir kasaba ve tatil beldesidir. Fransa, İsviçre ve İtalya’nın kavşağına yakın olan çarpıcı konum, mükemmel kayak olanakları ve ünlü Aiguille du Midi dağından olanlar da dahil olmak üzere muhteşem manzaralarıyla bilinir. Seyahat Sigortası Tatilinizin yarım kalmasına engel olur.

Arashiyama Bambu Ormanı, Japonya

Japonya’daki inanılmaz Arashiyama Bambu Ormanı, birçok ziyaretçisi tarafından seviliyor. Huzurlu alan, siz yürürken sizi hayranlıkla dolduracak ve esintiyle hareket etmelerini dinleyebilecek sayısız yüksek yeşil sapa sahiptir.

Venedik, İtalya

Dünyanın tüm muhteşem şehirlerinden Venedik, en güzellerinden biridir. İnanılmaz kanallar ve güzel mimariyle dolu İtalyan destinasyonu gerçekten büyüleyici ve dünyanın hiçbir yerinden farklı.

Benagil Deniz Mağarası, Algarve, Portekiz

Portekiz’in güney sahili inanılmaz plajlar ve mağaralarla kaplı. En güzelini görmek için Algarve’ye gidin ve ünlü Benagil Deniz Mağarası’na bakın.

Blue Lagoon Adası, Bahamalar

Cennette dinlenebileceğiniz ve doğal güzelliğin tadını çıkarabileceğiniz bir tatil mi istiyorsunuz? Blue Lagoon Adası gidilecek yer. Özel ve inanılmaz derecede güzel manzaralı ada, Bahamalar’ın en iyi plajlarından birine sahiptir. Nefes kesen berrak turkuaz sulardan el değmemiş beyaz kumlara, Blue Lagoon Island, burada Dünya’da küçük bir cennet dilimidir. Seyahat sigortası bir çok ülkeden vize alırken sizden talep edilir.

Büyük Set Resifi, Avustralya

Avustralya’daki Tropik Kuzey Queensland kıyılarında bulunan Büyük Set Resifi, dünyadaki en büyük canlı varlıktır. Aynı zamanda dünyanın en güzel yerlerinden biridir ve binlerce resif ve yüzlerce adadan oluşur. 600 çeşit mercana, sayısız renkli balık türüne ve diğer birçok deniz bitkisi ve hayvanına ev sahipliği yapan resif, tüplü dalış, şnorkelli yüzme veya tura çıkmak için mükemmel bir yerdir.

Kauai, Hawaii, ABD

Hawaii’deki Kauai, inanılmaz derecede güzel sahil şeridi ile ünlüdür ve bunların 27 km’si muhteşem Na Pali Kıyısı Eyalet Parkı’na dahildir. Ada aynı zamanda dünyadaki en yağmurlu yerdir, bu da onu yürüyüş, bisiklet, yüzme ve dalış için mükemmel olan gerçek bir tropik cennet haline getirir.

Machu Pichu, Peru

Machu Picchu, birçok kova listesinin başında ve iyi bir nedeni olan bir destinasyondur. İnanılmaz bir tarihin yanı sıra, Peru’da bulunan İnka kalesi de muhteşem panoramik manzaralara sahiptir.

Maldivler

Maldivler’in tropikal ülkesi Hint Okyanusu’nda bulunur ve 1.000’den fazla mercan adasından oluşan 26 halka şeklindeki atolden oluşur. Güney Asya ülkesi, güzel plajları, çarpıcı mavi lagünleri ve geniş resifleri ile ünlüdür. Bu nedenle, dünyadan kaçmak ve doğal bir harikalar diyarında eğlenmek için mükemmel bir yer. Seyahat sigortası ile bagaj kaybınız karşılanır

Zhangjiajie Ulusal Ormanı, Çin

Zhangjiajie Ulusal Ormanı, Çin’in Hunan eyaletinde bulunan bir milli parktır. Nefes kesen konum UNESCO Küresel Jeoparkıdır ve inanılmaz kumtaşı zirvelerine sahiptir. Bu zirveler o kadar benzersiz ki bilimkurgu gişe rekorları kıran Avatar için bir model görevi bile gördüler.

Cliff’s of Moher, Ireland wit blue sky

Moher Kayalıkları, İrlanda

İrlanda’nın Moher Kayalıkları’nı Harry Potter ve Melez Prens ve Prenses Gelin gibi filmlerden tanıyabilirsiniz. Ancak, County Clare’de bulunan bu ünlü uçurumlar ekranda muhteşem görünse de, gerçek hayatta daha da iyi.

Kuzey Işıkları

Tam olarak bir “yer” olmasa da, Kuzey Işıkları Dünya’dan görülecek en güzel manzaralardan biridir. Aurora Borealis olarak da bilinen Kuzey Işıkları, Dünya atmosferinin üst kısımlarıyla çarpışan elektronların sonucudur. Olağanüstü fenomen, Norveç, İsveç, Finlandiya ve İzlanda gibi ülkelerdeki yerlerden görülebilir.

Pamukkale, Türkiye

Pamukkale’nin yığılmış, beyaz, traverten mineral havuzları tipik olarak güzel kar ve donmuş şelalelerle çevrilidir. Ancak mavi suları sıcaktır ve yüzmek isteyenler için açıktır.

Milford Sound, Yeni Zelanda

Hindistan’daki Munnar, inanılmaz çay tarlaları ve tarlalarıyla kaplı geniş tepeleriyle tanınır. Geniş yeşil alanlarıyla pitoresk olan lokasyon, dünyanın en güzel yerlerinden biridir.

Büyük Kanyon, ABD

Büyük Kanyon, güzel olduğu kadar nefes kesici de. ABD’nin Arizona eyaletinde bulunan bu inanılmaz site, katmanlı kırmızı kaya bantlarıyla milyonlarca yıllık jeolojik tarihi gösteriyor. Hepsinden iyisi, bu muhteşem Kanyonu ve aşağıdaki Colorado Nehri’nde helikopter turları, yürüyüş, yürüyüş, katır gezintileri, bisiklet ve tekne gezintileri gibi farklı alanlarını görmenin sayısız yolu vardır.

İstanbul, Türkiye

Dünyanın en güzel şehri ki kaç şehre nasip olur ki iki kıta arasında yer almak.

Petra, Ürdün

Petra, Ürdün’de mimarisi ile nefesinizi kesmeyi vaat eden muhteşem bir tarihi yer. M.Ö. 300 yıllarına dayanan şehir, doğrudan pembe kumtaşı kayalıklarına oyulmuş inanılmaz tapınaklara ve mezarlara sahiptir.

Plitvice Gölleri Milli Parkı, Hırvatistan

Güzel manzarası ve muhteşem şehirleri sayesinde, Hırvatistan dünyanın her yerinden gezginler ve turistler için bir mıknatıs haline geldi. Oraya kendiniz gitmeyi planlıyorsanız, Plitvice Göllerini ziyaret ettiğinizden emin olun. Milli park, şelalelerle birleşen ve bir kireçtaşı kanyonuna uzanan inanılmaz teraslı göller zincirine sahiptir.

Zhangye Danxia, ​​Çin

Zhangye Danxia’da hava koşullarının ve erozyonun etkileri en güzel şekillerde gösteriliyor. Çin’in Gökkuşağı Dağları olarak bilinen doğal konum, ulusal bir jeoparktır ve eser minerallerin neden olduğu çeşitli kırmızı, yeşil ve sarı tonlarında çarpıcı çizgiler içerir.

Giza Piramitleri, Mısır

Giza Piramitleri görülmesi gereken mimari bir harikadır. Güzel oldukları kadar gizemli olan bu üç yüksek yapı kesinlikle aklınızı başınızdan alacak. Üçünden, Giza’nın Büyük Piramidi en büyüğüdür ve Antik Dünyanın Yedi Harikasından biridir.

Siem Reap, Kamboçya

Siem Reap, 9. ve 15. yüzyıllardan Kmer krallığının ikametgahı olan çarpıcı Angkor kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. Geniş kompleks, ana tapınak, Angkor Wat ve ağaçlar ve yosunlarla güzel bir şekilde büyümüş olan daha küçük Ta Prohm tapınağı gibi kaçırılmayacak binaları içerir.

Sokotra, Yemen

İnsanlar Yemen’deki Sokotra’yı sık sık “dünyadaki en yabancı görünümlü yer” olarak tanımlayabilir, ancak aynı zamanda en güzellerinden biridir. Umman Denizi’nde bulunan ada ve küçük takımadalar, özellikle eşsiz ejderhanın kanı ağaçlarıyla ünlüdür.

Torres Del Paine, Patagonya, Şili

Muhteşem dağlar, buzullar, ormanlar, göller ve nehirler, Torres Del Paine’de bulacağınız doğa harikalarından sadece birkaçıdır. Çarpıcı milli park, Şili’nin güneyindeki Patagonya’da bulunmaktadır ve destansı fotoğraflar ve inanılmaz yürüyüşler için mükemmel bir yerdir. Uzun günler ve geç gün batımı ile zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için yaz aylarında oraya gidin.

Uyuni Tuz Daireleri, Bolivya

Kurumuş bir tarih öncesi gölün sonucu olan Salar de Uyuni, dünyanın en büyük tuz düzlüğü ve görülmesi gereken inanılmaz bir manzara. Dünya dışı geniş alan, parlak beyaz, tuz, kaya oluşumları ve genellikle yansıtıcı bir yüzeye sahiptir, bu da bulutların üzerinde yürüyormuşsunuz gibi görünmesini sağlar.

Amalfi Sahili, İtalya

Sarp kayalıklar, küçük kumsallarla dolu engebeli bir kıyı şeridi ve büyüleyici pastel renkli balıkçı köyleri, Amalfi Sahili’ni Akdeniz manzarasının olağanüstü bir örneği haline getiriyor. Popüler turistik yer, Campania bölgesinde İtalya’nın Sorrento Yarımadası’nın güney kenarı boyunca 50 km’lik bir sahil şeridi ve dünyanın en güzel yerlerinden biridir.

Bagan, Myanmar

Myanmar’ın merkezinde bulunan Bagan, bir arkeolojik alan ve antik kenttir. Bu muhteşem site, dünyadaki en büyük Budist tapınaklarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Bu tapınakların çoğu, 12. ve 11. yüzyıllara kadar uzanır ve ülkenin geçmişine inanılmaz derecede güzel bir bakış oluşturur.

Kapadokya -Türkiye

Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lavların ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir ve ilginç kaya evleri ile bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Anadolu Sigorta Uçuşum Güvende Seyahat Sigortası

tsb