Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?2 min read

Seyahat Sağlık Sigortası,Sağlıkla ilgili oluşan sorunlar, kaza, bagaj kaybı gibi durumlarda seyahat sağlık sigortası hem yur tiçinde hem yurt dışında sizi teminat altına alır. Seyahat sağlık sigortasının başlangıç ve bitiş tarihlerini seyahat süresince olarak ayarlayabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Genellikle seyahat süresince geçerli olacak şekilde yapılan Seyahat Sigortası maddi zararların karşılanması,Sağlık giderleri,Sürekli sakatlık ve Ölüm durumlarına karşı teminat sağlar.

Ek teminatlar ise şöyledir; sağlık dışında seyahat esnasında başınıza gelebilecek, bagajlar ile ilgili zararların karşılanması, seyahat gecikmesi veya iptali durumunda uğranılan zararların karşılanması gibi ek teminatlara da rastlanabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası İle İlgili Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Seyahat süresinde geçerli olan bu sigorta ile ilgili bilinmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Bunların başında yapılacak olan sigortanın, mutlaka seyahat süresi başlamadan önce yapılmalıdır. Yurt dışı seyahatler için seyahat sağlık sigortası yapılacaksa, sigorta başlangıcı seyahat edilen bölgeye varınca başladığı bilinmelidir. Seyahate başlandıktan sonra sigorta yaptırılması, prim ödemesi yapılsa dahi geçerli olmayacağı dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

30.000 Euro teminatlı Seyahat Yurt dışı Vize Seyahat Sigortası yaptırarak vize evrakları arasında yer alan yurt dışı sağlık sigortası gerekliliğini yerine getirirken gezinizin keyfini doyasıya çıkarın! Sizi pek çok riske karşı koruyan paketleri ile yurt dışı sigortası, seyahatiniz boyunca yanınızda olsun. Yurt dışı seyahat sigorta hesaplama ve teminatlar için bizi arayabilirsiniz.

Tenimatlar

 1. Sigortalının cenazesinin nakli
 2. Acil mesajların iletilmesi
 3. Tıbbi danışmanlık
 4. Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurt dışında konaklama süresinin uzatılması
 5. Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati
 6. Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması
 7. Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş
 8. Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş
 9. Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması
 10. Gecikmeli bagaj
 11. Hukuki yardım
 12. Kanuni işlemlerle ilgili kefalet (Borç olarak)
 13. İlaç gönderilmesi organizasyonu
 14. Gasp/Kapkaç teminatı (Polis tutanağı ile tespit halinde)
 15. Overbooking nedeniyle gecikme
 16. Rötar
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız