Siber Güvenlik Sigortası ve Siber Suç Sigortası Nedir?
siber-saldirilari-sigortasi

Siber Güvenlik Sigortası ve Siber Suç Sigortası Nedir?

Siber Güvenlik Sigortası

Türkiye, dünyada en fazla Siber saldırıya uğrayan ülkelerin arasında ilk beşte yer almakta.     Siber saldırı deyince belki aklımıza sadece müşteri bilgilerinin çalınması ve veri kayıpları geliyor olabilir. Bugün artık Siber saldırı deyince Aklımıza gelenin bundan daha fazla  olması gerekir. 

Mesela bir uçağın Kokpit sistemine giren Bir hacker ın hacklemesi neticesinde hacker uçağın yönünü bile değiştirebiliyor Bir hastanenin sistemine sızan bir hacklenme sonrası hastalara ait özel bilgiler ifşa edilebiliyor veya Kişisel bilgiler,  bankalar veya bir kredi kuruluşlarındaki bilgiler, siber saldırı sonucu gizliliğini kaybedebiliyor.

Bir de işin fidye kısmı var. Fidye kısmı nasıl oluşuyor? 

Örneğin bir gün işletmemize geliyorsunuz Siz saldırıya uğradığınız. Fidyeci eğer bize şu kadar fidye ödemezseniz bütün bilgilerinizi ifşa edeceğiz diyor. İşte Siber Güvenlik Sigorta Poliçesi  burada devreye giriyor ve  sigorta şirketiniz sizin adınıza o fidyeci ile görüşmeyi de üstleniyor ve fidyecinin talep ettiği tutarda bu poliçeden ödeniyor.

Siber Güvenlik Sigortası.Peki bu poliçeye başka neyi karşılıyor?

Diyelim ki sisteminiz çöktü. Bu nedenle yeni bir sistem kurmamız gerekiyor İşte bunların tüm masraflarını poliçe karşılıyor.

Müşterileriniz Siber saldırı sonucu oluşan  ifşalardan dolayı sizi Size karşı dava açabilir. Benim kişisel bilgilerinin çalınmasına sebep oldunuz”. Müşterilerinizin size karşı açtığı davalarda ki savunma masrafları da yine bu poliçeden karşılanır. 

Bunun yanı sıra siber saldırı, saldırılan tesiste üretimi yarıda kesmeye ya da tesisin üretiminin durdurmaya kadar gidebiliyor. 

Bir üretim hattımız var ve orada  bir Siber saldırı gerçekleşti ve montaj hattı durdu Bu şekilde bir iş kaybına ve kar kaybını uğradınız. Siber saldırı poliçesi bu kaybınızı da karşılıyor.

Özellikle son zamanlarda sosyal medya hesaplarını hacklendiği görüyoruz ya da müşterilerinize küfür hakaret içerikli mail postaların gönderildiğini görüyoruz 

En tehlikelisi sizin mail adresinizi taklit ederek müşterilerinize mailler gönderiliyor . Öyle mailler geliyor ki bizim banka hesap numaralarımız değişti, artık şu şu hesaba ödemenizi yapacaksınız. Burada elektronik siber bir suç var.  Bu da ayrı bir poliçe ile alınabilecek bir teminattır. Yani Siber saldırı sigortanız yanında bir de Siber suç sigortası almanızı tavsiye ediyoruz Böylelikle sizin adınıza sizmiş gibi müşterilerinize gönderilen mailler başka bankalara başka hesaplara gönderilmiş paralar için tazminatınızı siber suç poliçenizden alabiliyorsunuz.

Hemen Arayın İşletmenizi Siber Saldırılardan Koruyun 0553 465 1 800 – 0312 277 24 37

Anadolu Sigorta, Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi ile Ticari İşletme ve KOBİ’leri siber risklere karşı koruyor. Bu ürünümüzle sigortalılarımızın bir siber güvenlik riski nedeniyle oluşacak veri koruma hasarları, iş durmasından kaynaklanan zararlar, idari para cezaları, siber fidye hasarlar ile bilgi güvenliği ve gizlilik sorumluluğu ve veri ihlali masrafları poliçemizdeki koşullar ve istisnalar çerçevesinde teminat altına alınmaktadır. 

Acenteliğini yaptığımız tüm firmalardan en uygun ve en iyi poliçeyi sizin için araştırıyoruz.

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız