SİNCAN KORU HASTANESİ
koru sincan hastanesi

SİNCAN KORU HASTANESİ

Koru Hastanesi ve Doğum Sigortası

Ankara ve Sincan da 2 adet  Hastanesi bulunan Koru Hastanesi ,  üroloji, kadın doğum, genel cerrahi branşlarında  robotik cerrahi ameliyat hizmeti vermekte.Kadın doğumda uzmanlanmış ekibiyle hizmet veren Koru Hastanesi Doğum Sigortanızı bizden alabilirsiniz

0553 465 1 800 ve 0312 277 24 37 nolu telefonumuzdan bize ulaşınız.

Toplam 301 yatak kapasitesi, 71 yoğun bakım, 31 yeni doğan yoğun bakım yatağına sahip olan Koru Hastaneleri akademik kökenli hekim kadroları, ileri teknoloji ve konforun buluştuğu tedavi olanakları, hasta memnuniyetinin üst düzeyde olduğu hizmet anlayışını ilke edinmiştir. 

Hayatını Güzelleştir

Hayatınızı Güzelleştirir sloganı ile hastalarına hizmet veren Koru Hastanesinde Acil Servis,Anestezi, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,Dahiliye,Dermatoloji,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Gastroenteroloji,Genel Cerrahi,Göğüs Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum,Kardiyoloji,Kulak Burun Boğaz ve diğer birçok bölümde hizmet vermektedir.

Koru Hastanesi Sincan
Koru Hastanesi Sincan

Yukarıda saydığımız şekilde geniş imkan ve olanaklara sahip Koru Hastanesinde hiç bir fark  ödemeden , Ayakta 10 seans ve Yatarak sınırsız bir biçimde tedavi olabilirsiniz.

Koru hastanesi doğum paketinden yararlanmak isteyen hamileler Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Doğum paketi alarak doğumlarını Koru Hastanesinde gerçekleştirebilirler. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile 10 adet doktor muayene,Tanı Giderleri,Doğum teminatının yanı sıra, yatarak tedavilerde geçerli Ameliyat (Sınırsız), Oda Yemek Refakatçi, Yoğun Bakım, Kemoterapi,Diyaliz hizmetlerini verilmektedir.

Koru hastanesi
Koru hastanesi

AYRICA BİR DOĞUM SİGORTASI YAPTIRMAK İSTERSENİZ HAMİLELİĞİNİZ 9. AYINDA DAHİ DOĞUM SİGORTASI YAPTIRABİLİRSİNİZ.

Doğum Sigortası

Doğum sigortası, hamilelik sürecinde doğumla ilgili masrafları belirli bir sınıra kadar karşılayan sağlık sigortası ürünüdür. Doğum sigortası, sağlık sigortalarında doğum teminatı olarak verilir. Ek prim ile temel sağlık planınıza ek teminat olarak seçilebilir.

Annelik sigortası sağlık sigortası alanına girmektedir.

Bir doğum sigortası kapsamı, annenin ve yeni doğan bebeğin doğum ve sağlık bakım masraflarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Doğum sigortası ürünlerini inceleyerek ideal bir poliçeye ulaşabilirsiniz.

Doğum Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Doğum sigortası, sağlık sigortasının bir teminatıdır. Sağlık sigortası kapsamında sunulmaktadır. Yani bu kapsamda sunulmuş olan özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası poliçesini sigorta şirketlerinin yaş sınırlarına uyan her aday yaptırabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini ise yaş sınırların yanında SGK’lı olma şartı vardır. Bu 2 poliçe ile sunulan doğum teminatını almak için de yine bu şartlara uyum sağlamak gerekir.

Hamilik Sigortası Neden Önemlidir?

Hamile ve anne olacağınız için heyecanlısınız!

Kesinlikle gerçek olduğundan emin olmak için yaklaşık 10 çubuk test yapmak dışında, özel hastanelere doğum öncesi bakımınız için yüksek fiyatlar ödememek için doğum sigortası yaptırmalısınız.

Hamilelik sigortasının en önemli yanı, anne adayını 9 ay boyunca güvence altına almadır. Bu süreçte en kaliteli özel hastanelerden dilediği doktora muayene olma hakkını sunmasıdır.

Sağlık sektöründe hızla artan tıbbi maliyetler ve doğum sürecinin artan karmaşıklığı ile, iyi bir hastanede doğum masrafları da normal ücretlerin oldukça üzerinde kalacaktır. Özel hastanelerde muayene ve doğum ücretleri 2019 itibariyle ortalama 7500 TL civarında olduğu açıklanmıştır. Gebelik sürecinde yapılacak olan ultrason taramaları, rutin kontroller ve anne adayı için birçok testler bulunmaktadır. Bunların haricinde ise son olarak üzerine doğum masrafları eklenince bu tutarlar 10.000 – 12.000 TL civarında olmaktadır. Toplam tutarlar daha fazla olabilir, bu da doğum sürecine dâhil olan komplikasyonlara göre, yani normal doğumdan sezaryen doğuma kadar değişiklik gösterebilir. Bütçe açısından karşılaştırma yapacak anne adayları doğum sigortasının önemini bu noktada anlayabilir. Sadece bütçe açısından bakmak elbette doğru değildir. Doğum ve hamilelik sigortasında en önemli nokta tercih edilen poliçenin teminatlarıdır.

Hem anne sağlığı hem de bu dönem içerisindeki bütçenizi düşündüğünüzde doğum sigortası sizler için ‘’en avantajlı’’ seçenek olmaktadır. Anne ve bebek sağlığı hizmetlerini kapsayan doğum sigortası, bu tür zamanlarda genellikle çok maliyetli olan sağlık giderlerini karşılayarak sizin mali yükünüzü hafifletir. Annelik planı kapsamındaki her durumu güvence altına alabilen teminatların kendi limiti vardır. Bu limitler dâhilinde sağlığınıza en uygun hamilelik ve doğum sigortasını oluşturabilirsiniz.

Hamilelik Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Anne adayları doğum sigortası poliçelerini satın almadan önce fayda durumları hakkında bilgi almalıdır.

 • En önemli faydalardan birisi; doğum uzmanınızı seçme hakkı ve bu uzmanın size tüm hamilelik boyunca desteklemesidir.
 • Doğum sigortası sağlık maliyetlerine karşı sizi korur. Artış gösteren sağlık enflasyonu ile sağlık hizmetlerinin maliyeti her yıl artış göstermektedir. Bu sebeple doğum sigortası bulunmayan adaylar, doğum sigortası olan adaylara göre çok daha fazla harcama yapmaktadırlar.
 • Doğum masraflarınızı karşılar. Hem hamilelik sürecinizi hem de doğumunuzu güvence altına alabilirsiniz. Üstelik yeni doğan bebeğinizi de sigorta şirketinizin şartlarına göre poliçe kapsamına alabilirsiniz.
 • Hamileyken doğum sigortası poliçesinden yararlanabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin hamileyken yaptırılabilen doğum paketleri de mevcuttur.

Doğum Kapsamı İçin Ne Zaman Başvurulur?

Doğum sigortasının ne zaman alınması gerektiğini tüm anne adayları merak etmektedir. İdeal olan zaman, hamile kalmadan önce annelik sigortası kapsamının araştırılmasıdır. Birçok sigorta şirketleri, aday hamile ise, sigorta yapmayı reddeder. Çünkü birçok şirkete göre, bu durum önceden mevcut olarak kabul edilmektedir ve risk durumları mevcuttur.

Buna ek olarak, doğum sigortası kapsamından yararlanabilmek için 6 ay – 12 ay arası bekleme süresi bulunmaktadır. Bu nedenle, en iyi doğum sigortası poliçesine ulaşmak istiyorsanız bekleme süresi olan poliçeleri değerlendirmeli ve süreyi doldurmalısınız. Hamilelik planlayan anne adayları mümkün olduğunca erken doğum sigortası arayışlarına başlamalıdır.

Doğum Sigortası Kapsamında Ne Var?

Hamilelik sürecinde öngörülmeyen maliyetler önemlidir. Bu sebeple hamilelik sürecini önceden planlamanız ve hamileliğin her yönü hakkında bilginiz olduğundan emin olmalısınız.

Doğum sigortası poliçenizi oluştururken sigorta kapsamını incelemeli ve bilgi almalısınız. Poliçe kapsamını detaylı incelemez iseniz bazı sağlık sigortası masraflarını kendiniz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Size sunulan doğum sigortası kapsamı hakkında bilgi alarak, en doğru poliçeyi tercih etmeniz sonucunda ise doğru sağlık sigortası sayesinde genel masraflarınızı daha yönetilebilir bir seviyeye getireceksiniz.

Sigorta kapsamına dikkat etmek sadece bunun için değildir, cebinizden çıkacak herhangi bir maliyetin de daha farkında olmanızı sağlar. Doğum planına göre de bütçenizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Doğum sigortası yaptırmanız, tıbbi tedavilere daha az ve sevimli bebek kıyafetlerine ise daha fazla ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir!

Doğum sigortası kapsamı oldukça geniştir. Öncelikle doğum sigortası başlığında sunulan; özel sağlık sigortası doğum paketi teminatıtamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi teminatı bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası paketleri de tamamlayıcı sağlık paketlerine göre daha etkili ve geniş kapsamlıdır.

Özel Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Bilindiği gibi özel sağlık sigortaları kişiye özel düzenlenen sigorta poliçeleridir. Tüm adaylar poliçe detaylarını kendileri belirleyebilir ve sadece adayın ihtiyaçları göz önünde bulundurulabilir. Özel sağlık sigortasında yer alan doğum paketi anne adayları için avantajlıdır. Bu sigorta kapsamında limitsiz doğum sigortası seçebiliyorsunuz. Bu süreçte limit düşünmeden hastaneden hizmet almak istiyorum diyen anne adayları yararlanabilir. Limitli paketlerin yanı sıra tercih edebileceğiniz limitsiz doğum sigortası ve katılım payı oranı olan bir doğum sigortası poliçesi de alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası doğum teminatı içeriği geniş kapsamlıdır. Tercihleriniz sonucunda doğum sigortanızı özel sağlık poliçenizden yaptırmak isterseniz; gebelik rutin kontrollerini, gebelik komplikasyonları tedavisini ve yeni doğan teminatını ekstra prim ödeyerek poliçe kapsamınıza alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi

Doğum yaptırmak isteyen anne adaylarının tercih edebileceği bir diğer seçenek ise Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi ’dir.

Özel sağlık doğum paketi kapsamına kıyasla daha uygun fiyatlara sahiptir. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi ile sunulan doğum teminatına sahip olabilmeniz için belli başlı şartlar aranmaktadır.

Doğum teminatına sahip olabilmek için; ayakta tedavi teminatının sigorta poliçesinde yer alması gerekir. Ayakta tedavi teminatı ile birlikte verilen doğum teminatını şartları sağladıktan sonra kolayca poliçenize alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı alabilmenin bir diğer şartı da poliçe kapsamında yer alan bekleme süreleridir. Özel sağlık sigortalarında bulunan bekleme sürelerine göre bu poliçede süreler daha kısadır. Doğum teminatından yararlanabilmek için 1 ay – 6 ay – 12 ay gibi değişen bekleme süreleri mevcuttur. Bekleme süreleri de sigorta şirketlerine göre farklılık gösterecektir.

Sezaryen Doğum Masrafları Doğum Sigortası Kapsamında Mıdır?

Sezaryen doğumu tercih edecek anne adaylarının bilgi alması gereken bir başlıktır. Bu kapsamda oluşacak doğum masrafları sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Sezaryen doğum masraflarının karşılanmasındaki genel ifade, poliçe kapsamına göre oluşacaktır. Öncelikle özel sağlık sigortası doğum teminatında sezaryen doğum masrafları şirketinize bağlı olarak karşılanacaktır. Poliçe kapsamında belirlenen limitler dâhilinde masraflar karşılanır. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde ise sezaryen doğum masrafları %100 ve limitsiz karşılanabilir.

Hamileyken Doğum Sigortası Alınır Mı?

Hamileyken doğum sigortası alınabilir. Plansız hamilelik sürecinde olduğunu öğrenen anne adaylarının da tercih edebileceği sigorta şirketi vardır. Bekleme süresi bulunan doğum sigortası almak istemeyen anne adayları bekleme süresiz doğum sigortasını tercih edebilir.

Demir Hayat Sigorta ve Türk Nippon Sigorta’nın hamile adaylar için bekleme süresiz doğum sigortası sunduğu poliçeler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Unico Sigorta’nın da hamile anne adaylarına sunmuş olduğu bir poliçe vardır.

Diğer paketlerden farkı ise fiyatların belli oranlarda daha yüksekte olmasıdır. Bekleme süreli doğum paketleri bu poliçeye göre daha uygundur. Bunun en önemli sebebi de hamilelik döneminde risk durumların olmasıdır.

Sağlık Sigortası Doğum Teminatı Bekleme Süresi Nedir?

Şanslısınız! Bekleme süresiz doğum sigortası poliçesi yaptırabilirsiniz.

Hamilelik sigortası için 3-6 aylık bir bekleme süresi sunan özel bir poliçe de tercih edebilirsiniz, ancak çoğu doğum poliçesinin bekleme süresi 12 aydır. Erken hamilelik planı olmayan adaylar 12 ay bekleme süresi bulunan poliçeleri değerlendirebilir. Bekleme süresi uzun olan poliçelerin primleri daha uygundur.

Hamilelik planı daha yakın olan adaylar 3 ay – 6 ay gibi süreleri de eğerlendirebilir. Son olarak hamile olan anne adaylarına özel; Hamileyken Yaptırılabilen Doğum Sigortası poliçeleri de bulunmaktadır. Bekleme süresiz doğum sigortası yaptırmak isteyen adaylar Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatı alabilir.

acentemburada.com üzerinden teklif alın

 • Ak Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Allianz Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Anadolu Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Demir Hayat Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Groupama Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Güneş Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Mapfre Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Ray Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Türk Nippon Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı,
 • Unico Sigorta Doğum Sigortası Fiyatı

Talep edebilirsiniz.

Şirket karşılaştırması yaparken; ilk önceliğiniz poliçe fiyatları olmamalıdır. Gerçek hayatta bütçe hepimiz için en önemli kriter olsa da sigorta yaptırırken ikinci belki üçüncü kriterde kalmalıdır. Bunun en belirgin yanıtı ise; poliçe kapsamı fiyatlarla orantılıdır. Düşük fiyatlı poliçe her zaman en uygun doğum sigortası olmamaktadır. Tam kapsamlı önlem ve hizmet almak istiyorsanız mutlaka ilk önceliğiniz şirketin sunmuş olduğu teminatlardır.