Sınırsız imm ?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>
ak-sigorta-sinirsiz-imm

Sınırsız imm ?3 min read

Sınırsız İmm (İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı) Nedir ?

Sınırız imm nedir sorusu gün geçtikçe sigortlıların sormaya başladığı sorular arasında. Gelin sınırsız imm nedir sorusunun cevabını beraber arayalım.

Ülkemizde özellikle son yıllarda trafikte bulunan araç sayısında büyük artış yaşanmıştır. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Temmuz/2019 tarihi itibariyle trafikteki araç sayısı 23 milyon 86 bin 900 dür.

Bunun yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanan verilere göre 2019 yılı Kasım ayında  32 bin 887 trafik kazası meydana geldi. Ortalama günde 3,368 trafik kazası baz alındığında yıllık toplamda 1 milyon 229 bin 320 kaza meydana gelmiştir. 

ak-sigorta-sinirsiz-imm
Ak Sigorta Sınırsız İmm Teminatı ile Müşterilerime Sınır Yok. Kasko poliçenize Sınırsız imm teminatı ekleterek gerçek anlada Full Kaskoya ulaşabilirsiniz.

Sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet tam bu noktada önem arzetmekte. Bu önemi yaşanması muhtemel olaylarla açıklamaya çalışalım.

1. Ahmet’in aracının Zorunlu Trafik Sigortası var ve B aracına hızlı bir biçimde arkadan çarpıyor. Bu kazada Ahmet’in suçlu olduğunu varsayalım.Kasko poliçesi olmayan ve çarptığı araca 55 bin TL hasar veren  Ahmet’in kazada mağdur olan diğer araç sahibine Zorunlu Trafik Sigortasından 2020 poliçe teminatlarına göre 41 bin TL ödeme yapar ve cebinden 14 bin TL ödemek zorunda kalır ( Mağdur tarafın Değer Kaybı Hakkı saklıdır)

2. Hem Kasko hemde zorunlu trafik sigortası bulunan Hakan  seyir halinde iken hatalı sollama yaparak karşı taraftan gelmekte olan oldukça lüks  aracına çarpıyor ve 245 bin TL hasar veriyor.

Hasar tespitinde tamamen kusurlu olan Hakan’ın Zorunlu trafik sigortası mağdur olan  aracının sahibine Zorunlu Trafik Sigortasından 2020 poliçe teminatlarına göre 41 bin TL ödeme yapar. Kasko poliçesi de bulunan Hakan’ın kasko poliçesinde 100 TL lik İMM (İhtiyari Mali Mesuliyet) teminatı var. Toplamda kasko ve trafik poliçesinden 141 bin TL ödeme yapabilen Hakan 104 bin TL yi kendi cebinden karşılamak zorundadır.( Mağdur tarafın Değer Kaybı Hakkı saklıdır)

3.  Hem Kasko hemde zorunlu trafik sigortası bulunan Filiz yanlış yöne giriyor ve karşıdan gelmekte olan 2 araçla çarpışıyor ve/veya 4 aracın kaza yapmasına neden oluyor. Hasar tespitinde tamamen kusurlu olan Filiz Toplamda 340 bin TL lik hasar oluşmasına neden oluyor.

Zorunlu Trafik Sigortasından 2020 poliçe teminatlarına göre çoklu kazalar için 82 bin TL ödeme yapan Filiz geri kalan 258 bin TL nin tamamı için  Kasko poliçesinden ödeme yapıyor. Bu durumda Filiz’in cebinden hiç para çıkmıyor. Bu olayda 1 milyon TL lik Hasar meydana gelmiş olsaydı dahi Filizin cebinden yine para çıkmayacaktı.

Çünkü Filiz’in kaskosunda Sınırsız İMM teminatı var.

Kasko poliçelerinde Sınırlı İMM Teminatı  ve Sınırsız İMM Teminatı arasında çok yüksek prim farkları yoktur. Tavsiyemiz poliçenize Sınırsız İMM Teminatı ekletmenizdir.

Ak Sigorta Sınırsız imm teminatı kasko poliçesinin içinde verilebiliyor

Anadolu Sigorta Sınırsız imm teminatı kasko poliçesinin içinde verilebiliyor

Hemen sizde sınırsız imm teminatı bulunan bir kasko teklifi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kasko Sigortanız olmasa bile sınırsız imm poliçesi satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey araç bilgilerinizi bize ulaştırmak.

Aşağıda bulunan formu kullanarak , yada 0553 465 1 800 ve 0312 277 24 37 -0 312 911 35 95 nolu telefonlarımızdan bizi arayarak ve sitemiz üzerinden canlı destek ile bize ulaşabilirsiniz.

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız