Site Ortak Alan Sigortası
ortak alan apartman sigortası

Site Ortak Alan Sigortası

Site Ortak Alan Sigortası ile yaşam alanlarınız güvence. Siz güvende kalın biz buradayız.

Site ortak alan sigortası ile tüm site sakinleri güvende olur. Sigortası olmayan bir apartman yada site ne kadar güvende olabilir. 0

Site Ortak Alan Sigortası Nedir?

Site ortak alan sigortası günümüzde birçoğumuzun bir arada yaşadığı büyük siteler yada toplu konutlar için büyük avantajlar sağlıyor. Site ortak alan sigortası daire başı maliyeti ucuz olan bir poliçe olmakla birlikte sağladığı avantajlar ile yaptırılması zaruri bir poliçedir. Keşke demeden önce bize ulaşınız.

Özellikle site yönetimleri için içinde bulundukları sorumluluk nedeniyle kesinlikle yaptırılması gereken Site Ortak Alan Sigortası ile ;

Yangın, Yıldırım, İnfilak, Duman

Site ortak alan sigortası ile Yangın vakaları, yıldırım, infilak veya dumanın site/apartmanın ortak alanlarına verdiği zararların yaratacağı masraflar teminat altındadır.

Site Ortak Alan Sigortası Yangın Mali Sorumluluğu

Site Ortak Alan Sigortası Yangın nedeniyle meydana gelebilecek hasarlar sonucu sigortalı apartman/siteye ek olarak olay nedeniyle 3. şahısların gördüğü zararlar da sigorta tarafından karşılanır.

İzolasyon Zayıflığı Var İse

İzolasyon yetersizliği ya da kaybı nedeniyle yağmur/kar sularının, binanın dış cephe ya da terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması nedeniyle meydana gelen zararlar güvence altındadır.

Otopark Sorumluluk Site Ortak Alan Sigortanız Kapsamında

Otoparkta meydana gelebilecek kazalar sonucunda 3. şahısların uğrayacağı zararlardan ötürü sigortalıya düşecek hukuki sorumlulukların meydana getirdiği masraflar, Site Ortak Alan Sigortası teminat kapsamındadır.

İşveren Sorumluluğu ile Yöneticiler Güvende

Site/apartman yönetiminin işvereni olduğu apartman görevlisi, güvenlik, temizlik elemanı vb. ile binanın bakım-onarım işlerini üstlenen taşeron işçilerin 3. şahıslara verebileceği zararlardan ötürü yönetime düşecek hukuki sorumluluklar, teminat kapsamındadır.

Sitenizde Bulunan Üçüncü Şahıslara Karşı Sorumluluk

Site ortak alan sigortası ile apartman yönetiminin istek dışında-kazaen site sakinlerine verdiği zararlar nedeniyle siteye düşecek hukuki zorunlulukların masrafları güvence altındadır.

Asansörler ve Yürüyen Merdiven Sorumluluk

Tadilat / Tamirat İşleri Sorumluluk

Sigortalı riziko adresindeki ortak alanlar içindeki tamirat, tadilat gibi faaliyetler esnasında üçüncü şahısların uğrayacağı maddi ve bedeni zararlardan doğan kanuni sorumluluklar teminata dahil edilir.

Hukuksal Koruma Teminatı ile Avukatlara Laf Anlatmayın

Sigortalı apartman/site yönetimi ile 3. şahıslar arasında oluşabilecek uyuşmazlıklarda yapılmak zorunda olunan hukuki savunma ve dava masrafları karşılanır.

634 No’lu Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 20. maddesi B bendinde:

Kat maliklerinden her biri, aralarında başka türlü anlaşma olmadıkça ortak alanın sigorta primlerine, arsa payı oranında katılmakla yükümlüdür.

Madde 35’in C bendinde belirtilen “Yöneticinin Görevleri Arasında”:

Yönetim planında aksine hüküm olmadıkça ana gayrimenkulün sigorta ettirilmesi gereklidir.

maddeleri yer alır.

Neden Apartman Site Sigortası Yaptırmalıyım?

Sitelerin/apartmanların ortak kullanım alanları ile bu alanlarda bulunan “demirbaşlar, elektronik cihazlar, makine-tesisatlar, nakit para ve kıymetli evrak ile cam, reklam panosu, totem” gibi kıymetler; yangından depreme, sel-su baskınından doluya, elektronik cihaz arızalarından makine kırılması hasarlarına, cam kırılmasından hırsızlığa kadar pek çok riske karşı tek bir poliçe ile teminat altına alınmaktadır.

Site Paket Sigortasını Kimler Yaptırabilir?
  • Apartman yöneticileri,
  • Site yöneticileri,
  • Profesyonel apartman yönetim firmaları,
  • İnşaat firmaları yaptırabilir.
Site Ortak Alan Sigortasının Avantajları Nelerdir?
  • Yöneticinin çalıştırdığı kapıcı, bekçi gibi görevlilerle binanın bakım-onarım işlerini üstlenen taşeronlarının 3. şahıslara verebileceği zararlardan ötürü site yönetiminin hukuki sorumlulukları teminat altındadır.
  • Otopark ya da garajda meydana gelebilecek kazalar sonucunda site yönetiminin sorumluluğundaki 3. şahısların uğrayacağı zararlar teminat kapsamındadır.
  • Kullanıma sunulan depo ve/veya hidrofor suyuna bağlı olarak doğabilecek zehirlenmelerin, apartman yönetimin sorumluluğunda olan kısmı teminat kapsamındadır.
  • Daimi Bakım Sözleşmesi olan ve marka, tip, kullanılış tarzı, taşıma kapasitesi ile bulunduğu yerin adresi, ve adedi poliçede gösterilen asansör veya asansörlerle ilgili olarak meydana gelebilecek kazalar sonucu 3. şahıslara gelebilecek zararlar için yönetimin taşıdığı sorumluluklarda teminat avantajı sağlar.

Ankara,Batıkent,Eryaman,Etimesğut,Sincan Site Ortak Alan Sigortası Apartman Site Sigortası Teklif Alın

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız

Yangın genel şartları