Tahmini Kasko Hesaplama Yapılır mı ?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">5</span> min read</span>
kasko-fiyatlari-2020

Tahmini Kasko Hesaplama Yapılır mı ?5 min read

Günlük hayatımızda her gün satın aldığımız yeme-içme, kıyafet ,ayakkabı gibi tüketim mallarının fiyatlarını en iyi şekilde bilir ve eğer piyasada bir dalgalanma varsa bu malların kısa zaman sonraki fiyatlarını da tahmin edebiliriz. Tahmini kasko hesaplaması yapılır mı? sorusunun cevabı ise günlük ihtiyaçlarımızın fiyatları ve hesaplaması ile aynı olmaz.

Tahmini Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır ?

Ülkemizde faaliyet gösteren 40 a yakın sigorta şirketi ve binlerce marka model motorlu taşıt bulunmakta. Bu nedenle her sigorta şirketinin, her marka model için kendi bünyesinde oluşturduğu araç çarpanı vardır.

Bunun dışında aracın yaşı, araç sahibinin yaşı ve cinsiyeti ile mesleği, daha önceden araç sahibinin bir kasko poliçesi olup olmadığı ve ikamet edilen il, kasko sigortası hesaplamasında baz alınan en değerli verilerdir.

kasko sigortasi

A kişisinin sahip olduğu aynı marka model araç ile , B kişisinin sahip olduğu aynı marka ve model araç için bile kasko fiyatları farklılık gösterebilir. Meslek, ikamet edilen şehir vs. etkenler kasko fiyatını belirler.

Yukarında bahsi geçen nedenlerden dolayı tahmini kasko hesaplaması yapmak mümkün değildir.

Kasko Sigortam Ne Kadar ?

Sıfır veya ikinci el bir araç almış olabilirsiniz. Hızlı ve doğru bir şekilde aracınızın kasko primini öğrenmek için bize telefonlarımızdan yada yazımızın sonundan bulunan Teklif Formumuzdan bize ulaşmanız halinde 28 sigorta şirketinden sizin için en iyi fiyat ve teminatkasko fiyatlarını araştırır ve size teklifimizi sunarız.

Kasko Sigortası Nedir ? En Uygun Kasko Nasıl Bulunur ?

Kasko sigortası, motorlu bir aracın çarpma, çalınma, yanma gibi istenmeyen olaylara karşı güvence altına alınmasını sağlar.

Bunun dışında, kasko poliçenize eklenecek ek teminatlar ile, kasko poliçeniz tam anlamıyla aracınızın başına gelebilecek tüm riskleri ortadan kaldırır.

anadolu-tam-bakim-sigortasi
anadolu-tam-bakim-sigortasi

Kasko Sigortasında Hangi Teminatlar Bulunur?

Kasko Sigortasında Ana Teminatları;

  • Çarpma ve çarpılma hasarları sonucu ortaya çıkan zararlar
  • Yangın sonucu ortaya çıkan hasarları
  • Aracın çalınması neticesinde araç sahibinin aracın bedeli kadar fakirleşmesine engel olmaktır

Bunun dışındaki teminatları , Kasko Sigortasında Yer Alan 15 Teminat yazımızda bulabilirsiniz.

Kasko Yaptırmak Zorunlu mu?

Kasko sigortası zorunlu bir sigorta değildir. İsteğe bağlı bir sigorta olması nedeniyle, sigortalının poliçesinde , ana teminatlar dışında istediği teminatı alıp almama hakkı vardır.

Ancak yılların bize verdiği tecrübe ile acentenizin size tavsiye ettiği tüm ek teminatları da ,olası risklerin ne zaman ve ne şekilde meydana geleceğini bilmediğimizden dolayı almazı tavsiye ederiz.

Kasko Sigortamdan Cayabilir miyim?

Elbette. İsteğe bağlı bir poliçe olduğundan dolayı dilediğiniz zaman kasko poliçenizde cayabilirsiniz. Başlangıç tarihinden , kullandığınız gün sayısı düşülerek , kalan iade tutarı sigorta şirketi tarafından hesabınıza yatırılır.

kasko
kasko

Kasko Sigortası Basamakları Nedir?

İlk kez kasko yaptıran bir sigortalı için, basamak indirimi yoktur. Poliçe başlangıcından itibaren , vade bitimine kadar kazası olmayan (Sizin kusursuz olduğunuz durumlar hariç) sigortalı, kasko poliçesinin yenilediğinde , sigorta şirketi tarafından kendisine %30 (1. Basamak) indirim verilir ve süreç bu şekilde 2, 3 , 4 basamaklar olarak devam eder.

Kasko sigortası araca yapılmaz. Kasko sigortası sigortalıya yapılan bir poliçe olduğu için, aracınızı satıp yeni araç aldığınızda hasarsızlık indirimiz yeni aracınıza aktarılır ve bu nedenle bir kayıp yaşamazsınız.

Kasko Sigortası Ana Teminatları

  • Çarpma ve çarpılma hasarları sonucu ortaya çıkan zararlar
  • Yangın sonucu ortaya çıkan hasarları
  • Aracın çalınması kasko ana teminatlarıdır.

Kasko Sigortası Araç Yaş Sınırı Nedir? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kasko ve Trafik Sigortası Birleşiyor mu ?

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta ve kasko isteğe bağlı bir sigorta olmasından dolayı, bu ürünler genel olarak ayrı ayrı sigortalılara sunulur.

Bir istisna olarak, acenteliğini yaptığımız HDİ Sigortadan, sizin için trafik ve kasko sigortası birlikte , üstelik fiyat avantajları ile sunabiliriz. Trafikasko adındaki bu ürünle %20 ye varan ekstra indirimler almak için bize ulaşın.

Kasko sigortası değer kaybını karşılar mı ?

Değer kaybı, kusurlu olan tarafın trafik sigortasından karşılanabilir. Kasko değer kaybı ödemesi yapmaz.

Kasko Sigortası Karşı Tarafın Hasarını Öder mi?

Eğer kasko poliçenizde kısaca imm yani ihtiyari mali sorumluluk teminatı var ise, sizin kusurlu olduğunuz durumlarda, karşı tarafın hasarı limitler dahilinde karşılanır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, poliçenizdeki imm teminatının ne kadar olduğudur.

Trafik sigortası ve varsa kasko sigorta poliçeniz eğer sınırsız imm poliçeniz yoksa karşı tarafın hasarının tamamını karşılamayabilir. Bu nedenle cebinizden inanılmaz paralar çıkabilir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız

Kasko Genel Şartları