Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neyi Tamamlar ?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">8</span> min read</span>
tamamlayici-saglik-sigortasi-nedir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neyi Tamamlar ?8 min read

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neyi Tamamlar sorusuna cevap olarak;

Kasko sigorta poliçesinin trafik sigortasını tamamlayıcı bir sigorta ürünü olduğunu düşünürsek, tamamlayıcı sağlık sigortası da sizi istediğiniz özel hastanede tedavi olmanızı sağladığı için genel sağlık sigortanızın tamamlayıcısı olarak görülebilir.

Tamamlayıcı Sağlık sigortası ile sadece yatarak tedavi teminatı alabileceğiniz gibi, hem yatarak hem de ayakta tedavi teminatını bir arada alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Eğer bir sağlık sigorta poliçeniz yok ise özel hastanelerde sizden fark ücreti istenir. Bu da yaklaşık olarak en az 200 TL dir. Bazı durumlarda bu fark 500 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Tabidir ki, yukarıda bahsi geçen bu tutarlar sadece muayene ücreti olarak alınır. Yatarak tedavileriniz için bu rakamlar inanılmaz boyutlara ulaşabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak bu fark ücretini ödemek zorunda kalmazsınız.

tamamlayıcı sağlık fark ücreti

Fark Ücreti Yok

Tss Sigortanız ile Fark Ücreti Ödemeden Özel Hastanede Tedavi Ayrıcalığı

Şöyle düşünebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak yerine sigorta poliçesine vereceğim parayı ihtiyaç anında hastaneye veririm ve böylece hastaneye ihtiyaç duymazsam param cebimde kalır.

Örnek Olarak;

Sadece 2 kere en alt limitten (200 TL) doktor muayenesi 400 TL . 3. bir muayene için sizden 300 TL daha istendi 700 TL . Yatarak tedavi olmanız gerekti ve 5,000 TL fatura çıktı. 5.700 TL

Oysaki tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak ve ayakta tedavi 670 TL den başlayan fiyatlarla ( Yaşa göre primler değişiklik gösterir) İnsanın başına ne zaman ne geleceği belli olmadığı için tamamlayıcı sağlık sigortası iyi bir yatırımdır. Tamamlayıcı sağlığa uygun fiyat ve ödeme koşulları ile ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız %25 indirim ve 11 Taksite Kadar , Üstelik Kredi Kartına Blokesiz Ödeme İmkanı İle

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanabilir?

Sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterse de , genel olarak ;

 • SGK kapsamında olan ve Türkiye de ikamet eden yerli ve yabancı uyrukluklar
 • 64 yaşa kadar olanlar ( Yaş sınırı sigorta şirketine göre değişir)
 • 15 gün ile 5 yaşa kadar çocuklar 1 ebeveyn ile birlikte
 • 6-17 yaş arası kişiler tek başına sigortalanmakla beraber, sigorta ettirenin 18 yaşından büyük olması gerekir
 • 75 yaşa kadar yenileme yapılabilir (Yaş sınırı sigorta şirketine göre değişir)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Hasarsızlık İndirimi Var mıdır?

Evet. Tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçeyi kullanmaya ihtiyaç duymadığınız dönemler için ekstra indirimler alırsınız ve yenileme poliçenizi daha ucuza satın alabilirsiniz.

tss tamamlayıcı sağlık sigortası

Siz ve Çocuğunuz için

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Hangi Teminatlar Var?

Yatış işlemi gerektirmeyen tedaviler ayakta tedavi teminatından karşılanır. Alınan tedavi hizmeti 24 saati aşmıyor ve ayakta tedavi edilebiliyor ise sigorta şirketleri tarafından belirtilen yıllık ayakta tedavi limitlerine kadar ayakta tedaviniz karşılanır. (Sigorta şirketine göre 8-9-10 adete kadar)

 • Tıp Doktoru Muayenesi
 • Fizik tedavi
 • Görüntüleme
 • Tanı
 • Laboratuvar Hizmetleri

Yatışlı tedavilerde sınır yoktur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Doğum Teminatı Var mı?

Doğum teminatını poliçenize ekletebilir yada tek başına doğumu karşılayan Tamamlayıcı Sağlık Poliçesi alabilirsiniz.

Genel olarak doğum için bekleme süresi gerekse de, size bekleme süresi olmadan doğumu gerçekleştirebileceğiniz iki can hamilelik sigortasını da önerebiliriz.

İki Hamilelik Sigortası İçin Detaylar yazımızda

Hangi Sigorta Şirketinden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almalıyım?

Bu sorunun cevabını almak için bize TC kimlik numaranız ile başvurmanız yeterli. Sizin için acenteliğini yaptığımız seçkin sigorta şirketlerinden Tamamlayıcı sağlık sigortasını araştırıp, teklifleri size gönderiyor ve mutabık kaldığımız sigorta şirketinden poliçenizi onaylıyoruz.

sigorta-sirketleri
Acenteliğini Yaptığımız Sigorta Şirketleri

Tüm tamamlayıcı sağlık sigortası yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Sağlık sigortası genel şartları için tıklayınız

Sadece ayakta tedaviler için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir miyim ?

Evet. Tamamlayıcı sağlık poliçesi ayakta tedavi seçeneği ile cerrahi müdahaleler, küçük müdahaleler ve yatışlı tedavileriniz karşılanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler Nelerdir?

Genel olarak sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneler farklılık gösterse de, anlaşmalı hastaneler ağında A ve B tipi olmak üzere iki çeşit anlaşmalı hastane grubu bulunur.

Anlaşmalı hastane ağı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer poliçe yaptırmadan önce tedavi olmak istediğiniz bir hastane var ise lütfen bize bildiriniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Aynı sigorta şirketinden üst üste ara vermeden 3 yıl TSS yaptırmanız durumunda sigorta şirketi tarafından otomatik olarak ömürboyu yenileme garantisi alabilirsiniz. Ömür boyu yenileme garantisi bu 3 yıllık süre zarfında poliçenizde bulunan hasar/prim dengesine göre sigorta şirketi tarafından otomatik olarak verilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Dezavantajları Nelerdir?

Sigortacılığın ana gayesi bir olay oluşmadan önce sigorta poliçesinin tanzim edilmesidir. Diyelim ki aracınızla kaza yaptıktan iki gün sonra aracınıza kasko sigortası yaptırarak aracınızı kasko poliçesinden tamir ettirmek istediniz. Bu kaza sigortanın kapsamı dışında kalacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasından önce geçirdiğiniz ve devam eden kritik rahatsızlıklar tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı dışındadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının herhangi bir dezavantajı bulunmaz.

doktor-tss
doktor-tss

Tamamlayıcı Sağlık Avantajları

 • En iyi ve en uygun ödeme ve fiyatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünleri ile geniş kapsamlı teminatlar ile sağlığınızı güvenceye alırsınız.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak ile özel sağlık sigortasının sunduğu avantajların rahatlığına, uygun fiyat ve aynı zamanda ödeme koşullarıyla sahip olabilirsiniz.
 • Üç yıl buyunca kesintisiz (tss li) sigortalı olarak bu dönemin sonundaki yenilemenizde döneminden sonra “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” alabilirsiniz.
 • Özel bir sağlık sigortası olarak tanımlanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, size en zor zamanlarda destek olur.
 • Ekstra masraf yok. Yatarak tedavilerde tüm giderler anında karşılanır.
 • Tüm Ayakta tedavi, tahlil, röntgen, tomografi, sintigrafi, ameliyat ve ilaç tedavileriniz, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası güvencesinde.

Tamamlayıcı Sağlık Ek Hizmetlerinden Nasıl Yaralanırım

Poliçenizde bulunan teminatlara ek olarak verilen  Check-up, Diyetisyen, Psikolojik Destek ve Diş Bakım hizmetlerimizden yararlanmak için poliçenizi aldığınız sigorta şirketinin (Poliçeniz onaylandığında tüm bilgiler sizinle paylaşılır) müşteri hizmetleri numarasını arayıp hizmet almak istediğiniz il-ilçe bilgilerini bildirerek anlaşmalı sağlık kurumlarından randevu oluşturabilirsiniz.

TSS de Günlük Muayene Sınırı Nedir?

Tss günlük muayene sınırı yoktur. Poliçenizde size verilen ayakta tedavi limiti dahilinde bu hizmetten poliçe süresince istediğiniz gün yararlanırsın.

Yatarak Tedavi Bekleme Süresi Ne Kadardır?

Tamamlayıcı Sağlık da yatarak tedavi teminatındaki tüm işlemler ile fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili bütün masraflar, yatarak tedavilerde T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kırmızı alan halleri hariç o giderler sigortanız başladıktan 3 ay sonra kapsama alınır.

tamamlayıcı sağlık sigortası
tamamlayıcı sağlık sigortası

Tamamlayıcı Sağlık da Provizyon Saatleri Nedir?

Poliçenizi 7/24 saat kullanabilirsiniz. Her hangi bir provizyon (poliçe sorgulama ve onay) saati uygulaması yoktur.