Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>
tamamlayici-saglik-sigortasi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?2 min read

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan TC Kimlik Numarası yada Yabancı Kimlik Numarasına sahip yabancılar da dahil olmak üzere ve SGK lı olan 85 yaşına kadar herkes Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir. (85 yaş Nippon Sigorta da var. Diğer şirketlerde genelde 60-65 yaştır)

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmemiz için genel sağlık sigortası hak sahibi (SGK) lı olmamız gerekiyor. Özel sağlık sigortasında SGK lı olmanıza gerek yok.Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki  en büyük fark bu. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Özel Sağlık Sigortası (ÖSS) na göre daha uygun fiyatlı yaptırabileceğiniz bir poliçe şekli.Fiyat açısından  özel sağlık sigortası yaptıramıyorum diyen müşterilerimize tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmasını öneriyoruz.

Peki bu poliçe nasıl işliyor. 

 SGK  ile belli branşlarda ya da tüm branşlarda anlaşması özel hastanelere  kişi hastalık nedeniyle gittiği zaman, normal şartlarda  sadece muayene olduğu zaman  hastane SGK nın ödediği tutarı düştükten sonra kişiden 75 ile 250 TL  arasında fark ücreti isteyebiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası olan müşteri ise  yasal zorunluluk olan 15 lirayı ödeyip hastaneden çıkabiliyor Bu sadece ayakta tedavi seçtikleri için ya da görüntüleme yöntemleri için herhangi bir tutar ödemiyor. Ayakta tedavi teminatları yılda 10 kez limitlidir . Yatışlı tedavilerde ise anlaşmalı hastanelerde  limitsizdir. İlaç giderleri SGK tarafından karşılandığı için tamamlayıcı sağlık sigortasından ödenmez. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı Yatarak Tedaviler ve Ayakta Tedaviler (10 kez) ve Ayakta tedaviler olarak alabilirsiniz. Yatarak tedaviler 10 limit ile sınırlıdır. 1 yıl içinde 10 kullanım yaptı iseniz tekrar bir 10 kullanım daha verilmez.

Daha fazla detayı buradan alabilirsiniz