Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında 5 Seçim Yöntemi<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">4</span> min read</span>
tamamlayici-saglik-sigortasi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında 5 Seçim Yöntemi4 min read

Doğru Acente ve Sigorta Şirketi Seçmek

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında 5 Seçim Yöntemi Nedir ?Bir sigorta poliçenizi güvenle alabileceğiniz acenteyi seçmek oldukça önemlidir. Özellikle sağlık sigortaları konusunda uzman bir sigorta acentesi sizin için en iyi poliçeyi seçmenize yardımcı olur.

İhtiyacınız olan sigorta poliçeniz için size yön verecek ve en iyi teminat ve sigorta primini sizin içim araştıracak ve sigorta konusunda bağ kurabileceğiniz sigorta danışmanı/acentesi avukatınız, muhasebeciniz, doktorunuz kadar önemlidir.

Bir sigorta acentesinden sigorta poliçenizi almak size zaman ve ödeyeceğiniz prim açısından büyük avantajlar sağlamasının yanı sıra, zaman içinde sizin taleplerinize en iyi şekilde bilmesinden dolayı size en uygun sigorta poliçesini sunacaktır.

Tamalayıcı Sağlık Sigortasında %25 e varan Aile İndirimi Alabileceğinizi Biliyormusunuz?

İdeal Sigorta

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize telefon numaralarımızdan ulaşabilir veya tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Beklentiniz

Tamamlayıcı sağlık sigortasında , sadece yatarak tedavi teminatı seçerseniz ödeyeceğiniz primler oldukça uygundur. Ayrıca kendiniz ve aileniz için bir poliçe alırsanız ekstra indirimler alırsınız.

Ayakta tedavi teminatını da poliçenize ekleterek yılda 10 defaya kadar ayakta tedavileriniz karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortanıza doğum , tüp bebek teminatı, diş paketi de ekleyerek poliçenizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayabilirsiniz. Poliçe başlangıç tarihinden önceki hastalıklarınızın da kapsama alınması konusunda araştırmanız olursa sizin için acenteniz olarak bu konuda da araştırma sağlayabiliriz.

Doğum sigortası hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

tamamlayici-saglik-sigortasi
tamamlayici-saglik-sigortasi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızın Teminatlarını Tayin Etmek

2 Ana teminattan oluşan tamamlayıcı sağlık için bu sigortayı yapan sigorta firmaları arasında karşılaştırma yapılmalı. Bu karşılaştırma konusunda size 12 sigorta şirketinden destek vereceğiz.

Poliçenizde bulunacak iki ana teminat Yatarak Tedavi ve Ayakta tedavi olarak ikiye ayrılır.

Yatarak tedavi teminatı %100 ödeme yapar ve sınırsız bir teminattır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi tek başına alınabilen yatarak tedavi teminatı poliçe pirimi olarak maddi açıdan uygundur.

Ayakta tedavi teminatı ise sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekle beraber yılda 8-10 arası doktor muayenesini karşılar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ne değildir. Ayakta ve yatarak tedavi teminatları nedir? Buradan ulaşabilirsiniz.

Hangi Hastanelerden Yararlanabileceğinizi Bilmek

Bu sigortaya sahip olabilmek için ön şart SGK lı olmanızdır. Türkiye de ikamet etmeniz ve yaş sınırını aşmamış olmanız gerekmekte. (Yaş sınırı genel olarak 59 olmakla birlikte 85 yaşına kadar tss yapan şirketler vardır)

Devlet tarafından desteklenen bir poliçe olmasından ötürü tüm özel hastanelerde sigortanızı kullanamazsınız. Bu nedenle poliçenizi satın alma aşamasında bu konuda size yardımcı olacağız. Özellikle kullanmak istediğiniz bir hastane var ise bunu bizimle mutlaka paylaşmanızı öneririz.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Hastaneler
Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Hastaneler
Sompo Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Hastaneler
Doğa Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Hastaneler
Ray Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Hastaneler
Nippon Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Hastaneler
Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Hastaneler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Kazanımlarınız

Son olarak dikkat edilmesi diğer bir husus tss yaptırarak ortaya çıkacak kazanımlarınız ve haklarınızdır. Bu haklarınızı mutlaka poliçe onayında önce değerlendirmenizde fayda olacaktır.

  1. Ömür boyu yenileme garantisi: İlk poliçenizden itibaren 3 yıl boyunca poliçenizi aynı firmaya yeniletmeniz halinde ömür boyu yenileme garantisi alabilir ve yıllar içinde ortaya çıkabilecek riskli ve maliyeti yüksek hastalıklarınız poliçenizden karşılanmaya devam edecektir. Ömür boyu yenileme garantisi almanız durumunda ilgili sigorta şirketi poliçenizi her yıl yenilemeye devam eder.
  2. Hasarsızlık indirimi; Hasar prim dengenize göre poliçe yenilemelerinde sigorta şirketi size indirim verir.
  3. Aile indirimi: Ailenizle beraber Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmanız halinde ekstra indirimler alırsınız.
  4. Vergi iadesi: Vergi mükellefleri %15 oranında vergi iadesi alır

Tamamlayıcı sağlık sigortası size büyük avantajlar sağlar. Mutlaka bizimle irtibata geçin o şirket mi bu şirket mi derdine son verin.