Trafik Sigortası Gecikirse Ne Olur?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>
kasko sigortası

Trafik Sigortası Gecikirse Ne Olur?2 min read

Trafik Sigortası Gecikirse Poliçenize Ek Prim Uygulanır

Trafik sigortası poliçesi, bitiş tarihini geçirmeden hatta bitiş günü gelmeden yenilenmelidir. Yenileme zamanları, düzenli olarak takip edilmesi ve son günü kaçırılmaması gereken bir konudur. Trafiğe çıkacak bütün araçların yaptırmak zorunda olduğu trafik sigortası için belirlenen süresinin geçmesi halinde, sürücülere farklı cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Trafik Sigortası yenilemenize dikkat etmelisiniz

Trafik sigortası için yenileme dönemlerine genel olarak pek dikkat edilmez ve sigortalılar poliçelerinin bitiş tarihlerini sıklıkla göz ardı ederler. Oysa bu durum, trafik sigortası güvencesi altında olan kullanıcılar için büyük maddi sorunlara neden olabilmektedir. Yenilemesi yapılmamış bir trafik sigortası poliçesi ile trafiğe çıkan ve muhtemel bir çevirmeye yakalanan araç sahibi, ciddi oranlarda para cezasına çarptırılır ya da trafikten men edilir. Trafik sigortasını yaptırmamış ya da yenilememiş araç sahipleri, bütçelerini sarsacak büyük maddi bir yükün altına girebilmektedir. Ceza şartları ve durumları, poliçenin bitiş tarihinden itibaren yenilenmediği gün sayısına göre değişmektedir.

kasko trafik sigortasi
kasko trafik sigortasi

Araç sahiplerinin trafiğe çıkmadan önce, mutlaka zorunlu trafik sigortası poliçesi yaptırması gerekir. Aynı zamanda, var olan sigorta poliçesinin de düzenli olarak yenilenerek güncel tutulması önemlidir. Trafik sigortası yenileme şartları ve gerekliliği  hakkında bilgi almak ve poliçesi sorgulaması yapmak için acentemburada.com yetkililerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

TRAFİK SİGORTA TEKLİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız