Ya Bir Şey Olursa<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">6</span> min read</span>
sigorta poliçesini alan kadın

Ya Bir Şey Olursa6 min read

Ya bir şey olursa dedik ve sigorta ürünleri neden alınmalıdır sorusuna yanıt aradık.

Bazen miras yolu ile ve genellikle de çalışıp çabalayarak ,bazı maddi değerlere sahip oluruz ve bu maddi değerler, gerek bizim gerekse de ailemiz için, hem yaşamak hem de yaşam standartlarımızı korumak, zaruri önem arz eder.

Ya Bir Şey Olursa Ne Yapmalıyım?

Eskiden beri insanlar sahip olduklarını koruma altına almak için farklı yöntemler geliştirmişler. Örneğin sahip oldukları değerli eşyaları kimse çalmasın diye toprak altına gömmek gibi 🙂 Zaman içinde bunun yerini banka kasaları aldı.

Ancak hiç bir yöntem, sahip olduklarınızı korumak için ihtiyacınıza göre bir sigorta poliçesi almaktan daha iyi değildir.

Unutmayın;

Herkesin ortadan kaybolduğu zor anlarınızda sigortacınız yanınızda

Konut Sigortası ile eviniz, kasko ve trafik sigortası ile aracınız, sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlığınız, iş yeri sigortası ile işyeriniz, Bireysel Emeklilik Sigortası ile geleceğiniz güvende olsun.

Ya Evime Bir Şey Olursa- Konut Sigortası

İster ev sahibi, ister kiracı olun, yaşadığınız evinizi her türlü riske karşı , çok uygun fiyatlarla güvenceye alabilirsiniz. Ya bir şey olursa hangi teminatlar var.

 • Yangın
 • Deprem
 • Hırsızlık
 • Terör
 • Sel Su Baskını
 • Fırtına
 • Duman
 • Cam Kırılması
 • Yanardağ Püskürmesi ve heyelan
 • Asistans Hizmetleri (Çilingir, Kombi Bakım, Halı Yıkama, Klima Bakım, Ambulans Hizmeti)
  ve daha bir çok teminat ile , evinizin başına bir şey geldiğinde, konut sigortası ile, kimseye muhtaç olmadan hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Anadolu Sigorta Konut Sigortası Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Ya Arabama Bir Şey Olursa -Kasko Sigortası

Kasko Sigortası, sahibi olduğunuz aracın olası risklere karşı tek koruması. Dünyada başka hiç bir sistem, aracınız ile karşılaştığınız riskler sonucu ortaya çıkan hasarı gidermez. ve 1 yaşa kadar aracınızın pert olması durumda aracın mağaza çıkış fiyatını , 2 ve daha üzeri aracınızın pert olması durumunda piyasa rayiç fiyatını ve kısmı hasarlarda ortaya çıkan zararı size kimse ödemez. Bunun dışında ya bir şey olursa;

 • Çarpma /Çarpışma
 • Yangın
 • Hırsızlık
 • Cam
 • Fırtına, Dolu
 • Sel Su Baskını
 • Deprem
 • Terör ve Kötü Niyetli Hareketler
 • Ferdi Kaza
 • Anahtar Teminatı

Bunların yanı sıra , yolda kaldığınızda çekici hizmeti ve konaklama masrafları ile , kaza yaptığınızda ikame araç hizmeti ve ufak çaplı kazalar için mini onarım teminatı kasko poliçenizde. Bununla beraber;

Üçün Şahıslara Karşı Sorumluluklarınız İçin,

 • Mali Sorumluluk
 • Hukuksal Koruma teminatları

Kasko Sigortası ile ilgili tüm detaylar Kasko sayfamızda

Ya Başkasına Bir Şey Olursa -Zorunlu Trafik Sigortası

Türkiye de , her motorlu kara taşıtının, yılda bir kere yaptırmakla zorunlu olduğu sigorta poliçesidir. Zorunlu trafik sigortası ile, aracınızla 3. şahıslara ve mallarına vereceğiniz zararlar , limitler dahilinde karşılanır.
Maddi zararlar ve ölüm-sürekli sakatlılık teminatları ile poliçe kapsamında zararlarınız poliçenizden ödenir ve mağdur olmanız engellenir.

Düşünün ;
Aracınızla kazaya karıştınız ve bir yada daha fazla kişinin, ölümüne yada sakatlanmasına neden oldunuz. Vicdani bir ruhsal etkilenmenin yanı sıra, mağdur tarafa karşı olan maddi sorumluluklarınızı trafik sigortanız olmadan nasıl yerine getirebilirsiniz. Çok az kişi bunu yerine getirebilir.

Trafik sigortası yaptırmıyorsanız, ya çok çok zenginsiniz ya da çok cesur.

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları yazımızı okuyarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Ya İş Yerime Bir Şey Olursa -İş Yeri Sigortası

İster büyük, ister küçük ölçekli işyeriniz için , inanılmaz teminatlarla , işyerinize ve size güvence sağlayan sigorta iş yeri sigortasıdır.

Özellikle, birden fazla kişi çalıştıran iş yerleri için, işyeri sigortanızı yaptırmak, hem kendinize ve ailenize , hem de iş yerinizde çalışanlara karşı sorumluluğunuzdur.
İşinizin başına risklerden dolayı gelebilecek zararlar, işinizin durmasına ya da tamamının kaybına, dolayısı ile sizin , ailenizin ve çalışanlarınızın uzun süreli gelir kaybına neden olabilir.

Kötü Olaylar Hep Başkalarının Başına Gelmez

İş Yeri Sigortanız ile;

Kendiniz ve çalışanlarının geleceğini de güvence altına almış olursunuz. Daha fazala detay için İşyeri Sigortasında 25 Teminat yazımızı okuyabilirsiniz.

Ya Sağlığım – Özel ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sağlığımız hepimizin en değerli serveti ve sağlığımızı koruyabilmek en büyük önceliğimiz. Ancak ne yaparsan yapalım, bazı durumlarda bu mümkün olamayabilir.

Kimse hasta olup hastaneye gitmek, orada kalmak istemez. Bununla beraber sağlığımız tehlikeye girdiğinde tek yapmamız gereken de bu.

Bu nedenle sağlık sigortaları , iyi bir şekilde tedavi olabilmek için en büyük yardımcımız.

Özel sağlık sigortaları ile tüm tedavileriniz için sınırsız destek sağlanırken, tamamlayıcı sağlık sigortaları ile yılda 10 defaya kadar ayakta ve sınırsız olarak yatarak tedavi masraflarınız karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasından tüm SGK lılar faydalanabilirken, özel sağlık sigortasında yaş sınırı hariç herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

Yukarıda bahsi geçen sigorta çeşitleri dışında bir çok sigorta türü vardır ve hepsi hayatımızı kolaylaştırmak ve bizi maddi kayıplardan kurtarmak için var.

Bize geri verebileceklerini düşündüğümüzde ve gerçekte pahalı ürünler olmayan sigorta poliçelerini, ihtiyacınıza göre şekillendirebilirsiniz. Sizin için gerekli olmadığını düşündüğünüz bir teminatı poliçenizden çıkartarak , poliçenizi daha da ucuza mal edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası mı? O da Ne?

Tsb