Yenikent Sigorta<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">8</span> min read</span>

Yenikent Sigorta8 min read

Yenikent Sigorta 1 İdeal Sigortanın 16 yıllık tecrübesi ile Yenikent de faaliyet gösteren ve 28 sigorta şirketi ile, siz Yenikentliler’e , zorunlu trafik sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası , konut sigortası, ,işyeri ve mesleki sorumluluk sigortaları ve yüzlerce sigorta branşında hizmet vermekteyiz.

Yenikent Sigorta Hizmet Verdiğimiz Sigorta Şirketleri

YenikentSigortaAcente
Ak SigortaAnadolu SigortaAnkara Sigorta
Allianz SigortaAtlas SigortaBereket Sigorta
Doğa SigortaEureko SigortaHdi Sigorta
Koru SigortaRay SigortaMapfre Sigorta
Unico SigortaCorpus SigortaQuick Sigorta
Tmt SigortaTürkiye SigortaSompo Sigorta
Şeker SigortaGulf SigortaGroupama Sigorta
Zurich SigortaAllianz EmekliklikNN Hayat
Orient SigortaTürk Nippon SigortaNeova Sigorta
Demir Hayat
Yenikent Sigorta İdeal Yenikent Acente
acentem-burada-acentelikler
Yenikent Sigorta Sigorta Şirketleri

Yenikent İdeal Sigorta Hangi Ürünleri Sunar?

 • Kasko Sigortası
 • Konut Sigortası
 • Zorunlu Trafik Sigortası
 • Özel Sağlık Sigortası
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 • Deprem Sigortası
 • İşyeri Sigortası
 • Mesleki Sorumluluk Sigortaları
 • Asansör Sigortası
 • İnşaat Sigortası
 • Mühendislik Sigortaları
 • Tarsim Sigortaları
 • Eğitim Sigortaları
 • Bireysel emeklilik ve Hayat Sigortaları

Yenikent İdeal Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

Yenikent İdeal Sigorta olarak 28 sigorta şirketinden en uygun fiyat ve teminatları size sunuyoruz. Yenikent Sigorta da trafik poliçenizi 9 taksite kadar ödeyebilirsiniz.

Trafik Sigortası Nedir ?

Zorunlu trafik sigortası, karayolunda kullanılan her türlü motorlu aracın, kanunen yaptırmakla zorunlu olduğu sigorta ürünüdür.

Trafik sigortası ile, meydana gelen kazalarda , kusurlu olduğunuz durumlarda, üçüncü şahıslara ve mallarına verebileceğiniz hasarlar, limitler dahilinde ödenir.

Yenikent de trafik sigortası için 28 Sigorta firmasından en uygun trafik sigorta poliçesini sizler için araştırıyoruz. Üstelik 9 taksite varan taksitlerle trafik sigorta poliçenizi onaylıyoruz.

Yenikent sigorta yenikent bölgesinde oturan hemşerilerimize 5 dakika mesafede 29 Ekim Mahallesindeyiz.

pert-araca-kasko-yapan-sigorta-sirketleri
pert-araca-kasko-yapan-sigorta-sirketleri

Trafik Sigortası Teminatları?

Zorunlu trafik sigortası ile , trafikte meydana gelen kaza sonucu kusur oranınıza göre ve kazanın şekline göre ödeme yapılır.

Araç başına 2021 fiyatları ile 43.000 TL maddi tazminat ödenirken, Kaza Başına bu oran 86.000 TL kadardır. Bunun yanı sıra Bedeni hasarlar için 2020 teminat limitleri ile kişi başı 410,000 TL ve Kaza başına 2,050,000 TL sakatlılık ve ölüm tazminatı ödenir.
Zorunlu trafik sigortası teminatları, poliçenin içeriğinde belirlenen limitler dahilinde hazırlanır ve bu teminatlar hazine müsteşarlığı tarafından belirlenir.

Trafik sigorta poliçenizde nihai prim dışında önemli bir ayrıntıda poliçeyi yaptıracağınız sigorta şirketini seçmek. Poliçe yaptırdığınız sigorta şirketinin hasar geri ödemesini kısa zamanda yapabilecek kaabiliyette olması en önemli faktörlerdendir.

yenikent trafik sigortası, Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası Ne İşe Yarar ?

Zorunlu trafik sigortası ile hem maddi hem de manevi zararların önüne geçer, hayatınızın normal akışına devam edersiniz. Kusurlu durumlarda limitler dahilinde ödeme yapar.

Bazı durumlarda poliçe teminatlarınız hasarın tamamını karşılamaya yetmeyebilir. Bu durumda eğer Sınırsız İmm poliçeniz ( Sınırsız imm nedir ) yada Quick Sigorta Süper Trafik veya kasko poliçeniz yoksa , hasar ödemesinin kalan kısmını siz yapmak zorunda kalırsınız.

dar kasko
Yenikent Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır ?

Zorunlu trafik sigortası fiyatları araç sahibinin hasarsızlık indirimi yada sürprimi (zam) ile, poliçenin vadesinde yapılıp yapılmadığına göre değişkenlik arz eder.

Yenikent Sigorta (İdeal Sigorta Yenikent Acenteliği) sizin için en uygun zorunlu trafik poliçesini bulmak için 28 sigorta şirketinden online olarak sigortanızı araştırır ve size sunar.

Trafik Sigortası genel şartları için tıklayınız.

16 yıllık tecrübe ve tüm imkanlarımızla hizmetinizdeyiz.

anadolu-tam-bakim-sigortasi
Yenikent Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nedir ?

Kasko sigortası, aracınızı ve sizi , başınıza gelebilecek her türlü dış etkenlere (risklere) karşı korumayı amaçlayan sigorta ürünüdür.

Kasko sigorta poliçesi ile yangın, hırsızlık ve çarpma/çarpışma risklerinin yanı sıra, kasko poliçenizde yer alan deprem, sel ,terör, cam kırılması , kötü niyetli hareketler , fırtına , dolu gibi hasarlarınız karşılanır.

Ayrıca çekici hizmeti ile aracınız yolda kalmaz ve ikame araç hizmeti ile sizde araba konforunuzdan ödün vermezsiniz.

Kasko Sigortasında Yer Alan 15 Teminat yazımızı okuyabilirsiniz

Kasko ve Trafik Sigortasında Doğru Bilinen Yanlışlar

Türkiye’de full kasko olarak bilinen, ve insanların yanlış bilgilerle aklına yer etmiş bir kasko türü yok. Kasko poliçelerinin büyük bir çoğunluğu Genişletilmiş Kasko yada Birleşik kasko olup; bu poliçe içerisinde de şirketler arasında güvence altına alınan teminatlar veya bu teminatların limitlerinde farklılıklar olabilir.

Kasko ve Trafik sigortası yaptırmadan önce , teminatlar ile ilgili lütfen bizden bilgi alınız.

Kasko sigortası, aracın yanması, çalınması ya da kaza sonucu oluşan risklere karşı sigortalıyı güvence altına alan bir sigortadır. Yaygın olarak sigorta türleri arasında yer almasına rağmen, kasko sigortasıyla ilgili araba sahiplerinin doğru bildiği amam gerçekte yanlış olan bazı şeyler var.

Trafik Sigortam Var Ama!

Zorunlu trafik sigortası, sadece sigortalı kişinin üçüncü kişilere verebileceği maddi ve bedeni zararları karşılar ancak sigortalının kendi aracının zararını karşılamaz. Kasko sigortası ise aracın yanması, çalınması ya da kaza sonucu oluşabilecek herhangi olumsuz durumda araç sahibini ve aracını güvence altına alır. Başka bir deyişle araç sahibi kasko sigortası yaptırarak, oluşabilecek hasarları sigorta firmasına devreder. Böylelikle sigortalı uğrayacağı maddi hasarın poliçe kapsamı dahilinde karşılanmasını sağlar.

Kasko Küçük Hasarlarda Bozulur mu?

Sigorta şirketlerinde farklılık göstermekle beraber mini onarım kapsamına giren ufak çizik, kaporta göçük veya ezik hasarları için hasar dosyası açılmıyor. Bu sebeple bilinenin aksine kasko bozulmaz. Bununla beraber 1 adedi aşmamak üzere far, stop lambası veya ayna hasarı ya da radyo teyp hasarlarında da pek çok sigorta şirketinde hasarsızlık kademesi yenileme poliçesinde düşmez. 

LPG’li Araca Kasko Sigortası Yapılır mı?

LPG’li araca kasko yapılmayacağına dair görüşler olmasına karşın, sigorta şirketleri arasında değişmekle birlikte araçtaki LPG sistemi, aracın ilave aksesuarı olarak değerlendirilir ve poliçeye dahil edilebilir. 

Full Kasko Diye Bir Şey Varmı dır?

Türkiye’de full kasko olarak adlandırılan bir kasko türü yok. Kasko poliçelerinin büyük bir çoğunluğu ‘Genişletilmiş Kasko’ olup; bu poliçe içerisinde de şirketler arasında güvence altına alınan teminatlar veya bu teminatların limitlerinde farklılıklar bulunabilir. Bununla beraber kasko sigortası genel şartlarında teminat dışı durumlarda belirtilen alkollü veya ehliyetsiz kişinin araç kullanması gibi durumlar her poliçede kapsam dışıdır. Poliçede mutlaka teminat altına alınması istenilen riskler var ise sigorta uzmanına danışılmalı.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Hakkım Kaybolur mu?

Kasko sigortası zamanında yenilenmediği takdirde var olan hasarsızlık indirimi hakkı da kaybolur. Araç sahiplerinin kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelerini yenilemeleri gerekir. 

Doğal Afetlerde Oluşan Hasarlar Kasko Kapsamında mı?

Doğru bilinen yanlışlardan biri. Deprem, sel felaketi, fırtına gibi doğal afetlerden kaynaklanan hasarlar da poliçe kapsamına dahil edilmesi durumunda karşılanır.

Yenikent Sigorta olarak, İdeal Sigortanın 16 yıllık sigortacılık tecrübesi ile, ihtiyacınız olan tüm sigorta poliçeleri için size en iyisini sunmayı hedefler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası , Deprem Sigortası , Konut Sigortası ve diğer sigorta ihtiyaçlarınız için ofisimize de bekleriz. Bize sigorta konusunda her türlü soru ve sorunlarınızı iletebilir ve çözüme ulaşabilirsiniz. Ayrıca , poliçe vadelerinizi bildirmeniz durumunda sizin için poliçe vadelerinizi takip ederek yenilemeler konusunda da sizlere yardımcı olabiliriz.

Yenikent 1 İdeal Sigorta