kasko-sigortasi

Yenikent trafik sigortası Hesaplama, Yenikent Trafik Sigortası fiyatları,Yenikent Trafik Sigortası Ne Kadar?

28 Sigorta firmasından en uygun trafik sigorta poliçesini sizler için araştırıyoruz. Üstelik 9 taksite varan taksitlerle trafik sigorta poliçenizi onaylıyoruz.

Yenikent bölgesinde oturan hemşehrilerimize 5 dk mesafede 29 Ekim Mahallesindeyiz.

Yenikent trafik sigortası fiyatı almak için bize ulaşın.

acentemburada_sigorta_hasar_aninda_yaninizda
Yenikent trafik sigortası , kasko,konut,dask ve diğer tüm sigorta ihtiyaçlarınız için bize ulaşın. 0553 465 1 800 – 0312 277 24 37

Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu trafik sigortası, trafikte meydana gelen kaza risklerine karşı koruma sağlayan ve 3. kişilerin kaza durumundan kaynaklı masraflarını gideren bir araç sigortasıdır.
Zorunlu trafik sigortası teminatları, poliçe kapsamında belirlenen limitler dahilinde hazırlanmaktadır. Sigorta poliçesi başlatmadan önce hazırlık aşamasında, sigorta uzmanları ile birlikte çalışarak, poliçeden alınacak verim arttırılabilir.
Sigorta şirketleri trafik sigortası poliçesini hazırlarken bazı kriterleri göz önünde bulundurarak, teminat ve fiyatları belirlerler. Dikkate alınan kriterler arasında aracın yaşı, markası ve modeli yer almaktadır. Bu noktalar dahil edilerek yapılan işlemler sonrasında, prim tutarları hesaplanır ve poliçe fiyatları, bu sayede belirlenir.
Zorunlu sigorta ürünlerinden biri olan bu ürün, kanunlar çerçevesinde, trafiğe çıkacak her araç için yaptırılmalıdır. Bu kurala uymayan araçlar için farklı oranlarda ve şekillerde cezai işlemler uygulanmaktadır.

yenikent trafik sigortası, Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası ile hem maddi hem de manevi zararların önüne geçer, hayatınızın normal akışına devam edersiniz.

Zorunlu trafik sigortası sizi kayıplarınızdan korur. Yenikent bölesinde hizmetinizdeyiz ve yenikent trafik sigortası bizde

Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama

Zorunlu trafik sigortası fiyatları araç sahibinin hasarsızlık indirimi yada sürprimi (zam) ile, poliçenin vadesinde yapılıp yapılmadığına göre değişkenlik arzeder.

kaskoda en iyi fiyatlar
yenikent trafik sigortası

Trafik Sigortası genel şartları için tıklayınız.

16 yıllık tecrübe, 28 sigorta şirketi ile hizmetinizdeyiz.

Kasko ve trafik sigortasında doğru bilinen yanlışlar.

Türkiye’de full kasko olarak bilinen, ve insanların yanlış bilgilerle aklına yer etmiş bir kasko türü yok. Kasko poliçelerinin büyük bir çoğunluğu Genişletilmiş Kasko yada Birleşik kasko olup; bu poliçe içerisinde de şirketler arasında güvence altına alınan teminatlar veya bu teminatların limitlerinde farklılıklar olabilir.

Kasko ve Trafik sigortası yaptırmadan önce , teminatlar ile ilgili lütfen bizden bilgi alınız.

Kasko sigortası, aracın yanması, çalınması ya da kaza sonucu oluşan risklere karşı sigortalıyı güvence altına alan bir sigortadır. Yaygın olarak sigorta türleri arasında yer almasına rağmen, kasko sigortasıyla ilgili araba sahiplerinin doğru bildiği amam gerçekte yanlış olan bazı şeyler var.

Trafik Sigortam Var Ama!

Zorunlu trafik sigortası, sadece sigortalı kişinin üçüncü kişilere verebileceği maddi ve bedeni zararları karşılar ancak sigortalının kendi aracının zararını karşılamaz. Kasko sigortası ise aracın yanması, çalınması ya da kaza sonucu oluşabilecek herhangi olumsuz durumda araç sahibini ve aracını güvence altına alır. Başka bir deyişle araç sahibi kasko sigortası yaptırarak, oluşabilecek hasarları sigorta firmasına devreder. Böylelikle sigortalı uğrayacağı maddi hasarın poliçe kapsamı dahilinde karşılanmasını sağlar.

Kasko küçük hasarda bozulur

 Sigorta şirketlerinde farklılık göstermekle beraber mini onarım kapsamına giren ufak çizik, kaporta göçük veya ezik hasarları için hasar dosyası açılmıyor. Bu sebeple bilinenin aksine kasko bozulmaz. Bununla beraber 1 adedi aşmamak üzere far, stop lambası veya ayna hasarı ya da radyo teyp hasarlarında da pek çok sigorta şirketinde hasarsızlık kademesi yenileme poliçesinde düşmez. 

LPG’li araca kasko yapılmaz

LPG’li araca kasko yapılmayacağına dair görüşler olmasına karşın, sigorta şirketleri arasında değişmekle birlikte araçtaki LPG sistemi, aracın ilave aksesuarı olarak değerlendirilir ve poliçeye dahil edilebilir. 

Full kasko’ diye bir şey yoktur 

Türkiye’de full kasko olarak adlandırılan bir kasko türü yok. Kasko poliçelerinin büyük bir çoğunluğu ‘Genişletilmiş Kasko’ olup; bu poliçe içerisinde de şirketler arasında güvence altına alınan teminatlar veya bu teminatların limitlerinde farklılıklar bulunabilir. Bununla beraber kasko sigortası genel şartlarında teminat dışı durumlarda belirtilen alkollü veya ehliyetsiz kişinin araç kullanması gibi durumlar her poliçede kapsam dışıdır. Poliçede mutlaka teminat altına alınması istenilen riskler var ise sigorta uzmanına danışılmalı.

Hasarsızlık indirimi hakkım kaybolmaz

 Kasko sigortası zamanında yenilenmediği takdirde var olan hasarsızlık indirimi hakkı da kaybolur. Araç sahiplerinin kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelerini yenilemeleri gerekir. 

Doğal afette oluşan zararlar kapsam dışındadır

 Doğru bilinen yanlışlardan biri. Deprem, sel felaketi, fırtına gibi doğal afetlerden kaynaklanan hasarlar da poliçe kapsamına dahil edilmesi durumunda karşılanır.