Yürüyerek Kilo Vermek<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Yürüyerek Kilo Vermek2 min read

Günde 30 Dk yürüyerek kilo verebilirsiniz…

Yürüyerek kilo vermek. Tempolu bir yürüyüş ile günde 30 dakikada yürüyerek 100 ila 300 kalori (kilonuza bağlı olarak) veya bir saatte 200 ila 600 kalori yakarsınız.Haftada toplam 1.000 ila 3.000 kalori daha yakmak ve her gün metabolizmanızı geliştirmek için en az 30 dakika yürüyün

Kilo vermek için ne kadar yürümek gerekir?

Kilo kaybı için haftanın çoğu gününde 30 ila 90 dakikalık tempolu bir yürüyüşü hedefleyin. Bazı günlerde daha fazla, diğerlerinde daha az yürüyebilirsiniz, ancak haftanın toplam süresi en az 150 dakika (2,5 saat) olmalıdır

Maksimum kalp atış hızınızın yüzde 60 ila 70, orta yoğunlukta egzersiz yapacak kadar hızlı yürümelisiniz. Normalden daha fazla nefes almalı ve tam cümlelerle konuşabilmelisiniz.Yürüyerek kilo vermek mümkündür.

yuruyerek-kilo vermek
yürüyerek kilo vermek

Yürüme sürenizi 10 dakika veya daha uzun sürelere ayırabilseniz de, ısındıktan sonra bir seferde 30 dakikadan daha uzun bir süre tempolu bir tempoda yürürken yağ yakmanın faydalarını elde edersiniz.

Bu şekilde yürüyüşe devam ederseniz 21 gün içerisinde inanılmaz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yürüyerek kilo vermek isterseniz işe,okula,alışverişe yürüyerek gidiniz. Ayrıca parklar Yürüyerek kilo vermek için en iyi ortamlardır.

Sağlık Sigortası Teklifi Almak İçin Lütfen Formu Doldurunuz

Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız
Araç Sigortası İçin Mutlaka Yazınız